Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet, ennek a macskának a...

Mi lehet, ennek a macskának a baja? (kép lent)

Figyelt kérdés

Itt a kép:

Így néz ki.. őszül a szőre, meg poros maga a cica :) ...

De vajon miért hullhat oldalt a szőre, és miért olyan szürkés színű a bőre??


[link]


Közelebbről:


[link]


Mit lehet vele csinálni? Nagyon sajnálom szegényt! Mivel lehetne meggyógyítani, és mi lehet a baja egyáltalán? Segíthetünk rajta? :)

Előre is köszi!


2011. máj. 18. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
rühös. vagy verekszik.
2011. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első képet nem engedte megnézni, de hogy mitől lehet poros? Most ássák a gazdák fel a földet. A miénk imád ebben a jó, porhanyós napmelegítette földben hemberegni. Olyan hófehér volt eddig a bundája, most meg olyan, mint ha koromban hempergett volna.

A szőrkopás lehet valami élősködő: rühes, atkás,bolhaallergia, lerághatja maga is, nem csak hullik, ha viszket neki Lehet vitaminhiány stb.

Ha elviszed orvoshoz, biztos ad neki vitamin-injekciót, vissza is rendel jó sok pénzért. Ha bolhás, lehet neki kis cseppet venni, az kullancsirtó is, de 2000 Ft. körüli.

Szegény cicus.

2011. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen, verekedni szokott . Az én macskámmal is volt már összetűzése, vagy ha verekedni nem is verekedtek, de szoktam a mi kertünkbe is látni. Rühesnek, nem rühes, megnéztem a fülét. Bolhanyakörv is megteszi, hogy meggyógyulhasson? A szőre vajon mikor fog ismét visszanőni? :)

2011. máj. 18. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Kinti macskának én nem ajánlanám a bolhanyakörvet, mert ha kerítésen ugrál, beleakad valamibe, és képes magát felakasztani is. Inkább a cseppet oda a gerinc és fej közötti mélyedésbe. A szőr az kinő, mert mikor leborotválták a miénknek ivartalanítás miatt decemberben, 4-5 hétre már szép, új szőr nőtte be.
2011. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha a cseppet megveszem, valószínű, hogy visszanő a szőre, és meggyógyul? :)
2011. máj. 18. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a csepp nem "gyógyít", csak elűzi a bolhákat, riasztja a kullancsokat. És ha most bolha irritálja, akkor elugrálnak belőle, megszűnik a viszketés, akkor megnyugszik, nem rágja, nem kaparja magát. De most vedlenek is a macskák, nálunk minden tiszta szőr, mint a lordok házában/sir/
2011. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:DDDDDD

Köszii :D

2011. máj. 18. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!