Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy cicának pszichés...

Lehet egy cicának pszichés baja attól, hogy ivartalanítottuk?

Figyelt kérdés
5 éves kan cica, nagyon sok gond volt belőle már, állandóan verekedett és nagyon csúnya sebekkel tért haza mindig. Az állatorvos is azt tanácsolta, ivartalaníttassuk. Kb. 2 hete ez meg is volt. Eleinte úgy tűnt, semmi baja nem lesz a cicának, viszont pár napja elkezdett nagyon furcsán viselkedni. Nem hallgat ránk, oda sem jön egyikünkhöz sem, egész nap távol van, mindig a környéken fekszik, de sosem itthon. Ha hívom haza, akkor sem jön, csak ül és néz. Enni is alig akar abból, amit adunk. Nagyon makacs lett, szinte kezelhetetlen. Ha bejön a házba, ki nem lehet zavarni, ráadásul mindenhova felugrál. Eddig apámtól félt, ha meghallotta a hangját, menekült, de most már csak söprűvel tudja ő is kizavarni. Köze lehet ennek az ivartalanításhoz? Miért lett ilyen? Eddig sokkal szelídebb volt. Mellékesen az egyik szeme beteg, már 3x látta orvos, de nem gyógyul neki, 3-4 hete cseppentgetjük már neki, de még mindig nem bírja elviselni, lehet esetleg ez az oka? Teljesen olyan, mint aki megbolondult.
2011. máj. 18. 21:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A hormonok nem egy-két hét alatt ürülnek ki a szervezetből. Amit csinál ,nem az ivartalanítástól van szerintem.
2011. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Érdekes, én ilyet még nem tapasztaltam. Minden cicánk ivartalanítva lett, és főleg a fiúk sokkal szelídebbek és kifejezetten bújósak lettek. Ráadásul ha már 2 hete volt a műtét, akkor arról sem lehet szó, hogy még fáj neki, mert max. másnap fájhat kicsit. Lehet, hogy akkor tényleg a szeme miatt van rossz kedve. Az étvágya milyen? Egyáltalán nem eszik? Mert akkor lehet betegség, esetleg mérgezés is. Remélem, hogy nem az!
2011. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, ráadásul én azt hallottam, hogy ettől megszelídülnek a cicák. A miénk pont, hogy vadabb lett. Remélem ez csak átmeneti, mert így állandóan csak azt látom, hogy nem érdeklem és mintha nem a mi cicánk lenne már. Teljesen úgy viselkedik...
2011. máj. 18. 21:12
 4/21 A kérdező kommentje:

Az orvos eleinte azt mondta, azért gennyedzik a szeme, majd vérzett is, mert összeverekedett egy másik macskával. Felírt egy krémet, kentük, nem lett jobb. Aztán visszahívtuk, felírt egy cseppet. Közbe-közbe jobb lett neki, de még mindig nem gyógyul neki. Azt mondta az orvos, már nem tud vele mit kezdeni. :( Így cseppentgetünk, aztán hátha...

Más betegsége nem hiszem, hogy lenne, mert már 4 hete ilyen a szeme. Max agybaja lehet, de az valami súlyos. :( Teljesen elhidegült tőlünk.

2011. máj. 18. 21:15
 5/21 anonim ***** válasza:

Az én cicám is furán kezdett el viselkedni tavaly (nem volt ivartalanítva), szobatiszta, rendes cicó volt. Egyszer csak elkezdett gubbasztani, alig evett, majd bepisilt a lakásban. S bár olvastam, hogy a cicák így jelzik a betegséget (megváltozott viselkedéssel), nem hittem. Aztán mikor már naponta bepisilt (még az ágyban is mellettem fekve!!! akkor elvittem orvoshoz (ez néhány nap alatt történt, nem hetek alatt). Macskaleukémia, 2 hét alatt elment, annak ellenére, hogy gyógyszert, infúziót, injekciót, mindent kapott, amit csak lehet.Sokat verték a környékbeli cicák, mindig volt sebe. 2 éves létére ennyi adatott meg neki :(

egy fertőzött cica haraphatta meg, és ez a kórság gyógyíthatatlan. És még számtalan ilyen betegség van. Az itteni orvos azt mondta, hogy mindenhol járvány van a macskák között (Ő tudja....).


No, ezt csak azért írtam, hogy figyeld, nem lázas-e. Ha melegnek érzed a kis testét, futás a dokihoz. Ha meg mered mérni a hőjét, 39,3 felett számít láznak. Ha egyébként tényleg nem javul a viselkedése, akkor megint csak irány az orvos. Inkább korábban lássa a doki, mint későn!


Jobbulást a cicónak!

2011. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy nincs semmi ilyen durva baja. :( Az utóbbi időben mondjuk nem volt sebe. Az orvos meg tesz rá nagy ívben, már rájöttem. :(
2011. máj. 18. 21:51
 7/21 A kérdező kommentje:
És egyébként eszik a cica, ma sem tudtuk kizavarni a házból, de amint megérezte a húsos konzerv illatát, azonnal futott ki velem. :D Evett, ivott rendesen. Fel is vettem, akkor nem tűnt melegnek, bár lehet ennyiből nem érezni. De egyébként csak viselkedésre változott.
2011. máj. 18. 21:54
 8/21 anonim ***** válasza:

Az én cicám is két hete lett ivartalanítva de még csak nem is lustább. Olyan gazfickó mint volt korábban, gondolom majd ha kiürültek a hormonok, de lehet ez ilyen kis energikus azt kész.

Lényeg: sztem nem az ivartalanítás miatt van, lehet beteg. Mert az utcán mindent összeszedhet. Leukémia, AIDS, veszettség-ha nincs oltva, Ajunszky-kór. Az utóbbi kettő jár amúgy nagy személyiségváltozással. Nincs oltva a cica????

2011. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

21:45


Talán oltatni kéne a macskát...

2011. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

A válasz írója 97%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:45


Állattartó létedre nem hallottál arról, hogy a macskát évente kombinált oltásra kell hordani, amibe beletartozik a leukózis elleni vakcina is? Ne haragudj, de a macskádnak nem 2 év adatott, hanem te voltál tudatlan/felelőtlen...

2011. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!