Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pénteken érkezik a sziámi...

Pénteken érkezik a sziámi kiscicám. Este fog nyavalyogni?

Figyelt kérdés
még nem volt kiscicám csak nagy és még sose volt sziámim:) ugy tudom hangosak egy kicsikét szóval már előre aggódok hogy az elválasztás a szülőktöl ,testvérektől nem fog-e még nagyobb hangot adni neki. este fogunk tudni aludni tőle? vagy mit csináljak ajd vele hogy lenyugodjon?
2011. máj. 19. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

15 évig volt egy sziámi cicám.Az első pár éjszaka mindenképpen számítsatok arra,hogy nyávogni fog.Előfordulhat persze, hogy nem, de azért általában minden macska nyávogni szokott, ez természetes.Eleinte mi sokat bajlódtunk a miénkkel, mert a szüleim nem akarták beengedni éjjelre a szobába, de nem bírták elviselni a nyávogást,úgyhogy a macska végül köztük kötött ki az ágyban, vagy az én ágyamban...XD


Ha már szobatiszta a cica, és a Ti lakásotokban is alomra szokott(vagyis megtalálja ha kell neki, és nem áll fenn "balesetveszély"), és nem jelent gondot számotokra az,hogy felmehessen az ágyra,akkor nem érdemes kísérletezni a kizárással.Hagyjátok,hogy szabadon mászkáljon éjjel is.Nálunk ez vált be:)


Ha viszont mindenképpen arra akarjátok szoktatni,hogy kint aludjon, akkor azzal semmiképpen nem értek el eredményt, ha kimentek a macskához valahányszor elkezd nyávogni,mert hamar rájön, hogy ha nyávog,akkor valaki felfigyel rá.Tegyétek a fekhelyére, aztán hagyni kell kint a helyén és ne menjetek ki rászólni,vagy megsimogatni.Elég gyötrelmes pár éjszaka lesz, mert a Sziámik tényleg hangosak,de szerintem csak így érhettek el eredményt.

2011. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor az enyém kicsi volt nem nyávogott de kb egy hétbe telt h rászokjon sötét=alvás, és a fejemen mászkálni TILOS

De azt még nem tudtam elérni h reggel ne vadásszon a kilógó testrészeimre úm. kéz, láb

2011. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ajajj ettől féltem,nem is lenne gond a nyávogással mivel 2 csincsillával élünk egy fedél alatt ,aminél nincs rosszabb, de a szüleim nem tudják hogy új családtag érkezik , de ugyis megtudják persze,, egy macskát nem lehet titkolni főleg nem bent, de nem akarom hogy kivigyék, ő szobacica lesz,ha viszont este riadózni fog akkor lefogunk bukni :S

amugy milyen egy kis sziámi?? már ebben a korban is nayon rendetlenek?

2011. máj. 19. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen fog nyávogni:) Amikor az enyém hozzám került kb két hétig meg se mert szólalni... De igen, estére minden potenciális játékot vegyél el tőle,különben nem alszol!:D Meg hát ő se..
2011. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te ismered a szüleidet, remélem tényleg elfogadják majd a kiscicát, ha ilyen hirtelen, kész tények elé állítod őket...


nekem 13 éves a sziámim, tényleg élénk fajta, főleg kicsinek és "erős hangja van".

ha szobacica lesz és ott leszel vele, az segít neki. az enyém pár napig sírt esténként, de ő nem jöhet fel az ágyba, szerintem ha odavettem volna magam mellé nem is nyávogott volna.

2011. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nőstény sziámim, és később vettünk mellé egy kis kandúrt, mert olyan édik a kis fehér szőrgombócok. Született is kettő, akik amikor elkezdtek mászkálni tele lett velük az egész ház, szó szerint a plafonig. Mindenütt ott voltak, másztak a függönyön, leborítottak mindent. Nagyon édesek, és nagyon rendetlenek voltak, ja és persze hangosak. Ez volt az első, és utolsó alom, ivartalanítottuk a szülőket. Imádom ezt a fajtát, de kicsinek tényleg nagyon-nagyon bohócok. Semmi sincs tőlük biztonságban.
2011. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!