Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alig eszik a cicám, mit tegyek?

Alig eszik a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

9 hónapos cicám 2 hónapja lett ivartalanítva.Azt hittem, olyan lesz mint Garfield, ehelyett fogyott 30 dkg-ot (3,9 kg volt műtét előtt. Egy kis csomagos 10 dkg-os zacskós kajcsit nem tud egyszerre megenni... Napközben nem vagyok itthon, este eszik legközelebb. De nem tudok neki kitenni, mert a szomszéd macskák megeszik előle...

Most vettem nyers csirke mellet (nyesedék), azt adok néha, azt eszegeti. De arra sem kap,úgy rá, mint régen.

Egyébként mozgékony, vidám, nagyon játékos.

Ja, a lába be volt dagadva, vsz megrándította, még sántít kicsit, de szalad, fára mászik.


Hogyan hozzam vissza régi étvágyát? Most 3,6 kg...egyébként nem vékony testalkatú, olyan mint egy kis párduc, zömök, robosztus.


2011. máj. 19. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
olyan mint az én cicám. nem eszik.de nem lett ivartalanítva. vedd el előle 1 napra a kaját. nefélj megeszi :D
2011. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamelyik szomszédod is eteti, valami különleges finomsággal? Vagy ha nem is kimondottan őt, csak a saját macskáját, akinek a maradékát a tied eltünteti. Aztán mikor te adsz neki, már nem éhes annyira.
2011. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó módszer. Elveszed és addig azt kapja amíg nem eszi meg. Ez ilyen elkényeztetett cicáknál is beválik...
2011. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem vagyok vak, láttam, hogy fogyott.

Úgy értettem a dolgot, hogy eszik a szomszédba valamicskét, majd adsz neki te, de nem igazán eszik. Aztán elveszed, vagy kint hagyod a kaját, de mire megéhezik, megeszik előle a szomszéd cicák. Ezért fogy, mert végül mégis kevesebbet eszik, esetleg többet mozog is.

2011. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Arra nem gondoltál, hogy elvidd orvoshoz?
2011. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az miért olyan nagy baj, ha nem hízik meg, és nem akar állandóan enni?
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy eszeget a szomszédban, nincs kizárva, sok a macs a környéken, de tényleg a fogyás miatt aggódom.

Valaki azt mondta, hogy ivartalanítás ide vagy oda, attól még az ösztönök dolgoznak, és most párzási szezon van. A családban a nőstény cicó is nagyon le van fogyva ilyenkor, és persze most is, aztán mikor vége, akkor jön a zaba :)


Természetesen ha nem javul, akkor viszem orvoshoz, de gondoltam, ha már van egy ilyen oldal, ahol tapasztalatokat lehet cserélni, megkérdezem (hátha feleslegesen aggódom).

2011. máj. 19. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónapos, ivartalanított kandúrkám se nagyon nagy étvágyú. Ő ugyan 5 kilós de ettől függetlenül elég soványkának tűnik. Ő sem eszik meg egy egész alutasakost egyszerre, otthagyja a felét. Igaz ő szobacica és mindig van neki kitéve száraz( royal canin) és arra egész nap rájár szóval nem lehet igazán éhes és a mi kajánkból is kap (vagy kiszolgálja magát:)). Igazából amíg nem kezd el drasztikusan fogyni, jól néz ki, nincs semmi betegségre utaló jel addig szerintem nem kell aggódni.
2011. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A milyenk is ilyen "féltasakos" volt, és még azt se ette meg mindet. Már nem alutasakozik, de még mindig keveset eszik.

Mindegy milyen kaja: csak akkor eszi rendesen, amikor tüzel. Máskülönben még a kisadag fele is a kukába megy.


Már orvoshoz is vittem vele: a lehel úti állatkórházban 7000-ért megtapogatták a hasát, és közölték, hogy semmi baja.

2011. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!