Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért sántít a cicám? Segíthet...

Miért sántít a cicám? Segíthetek rajta valahogy?

Figyelt kérdés
A gyönyörű 7 éves lány macsekom ma reggel panaszos nyávogással és látványos sántítással fogadott..A hátsó lábát fájlalja, ami egy nagyon kicsit be van dagadva, de ezen kívül semmi külső sérülés nem látszik.Ma és holnap sajnos nincsen állatorvos, de hétfőn mindenképp elviszem.Addig is tehetek vmit érte?Egy negyed algopirynt adjak neki, vagy inkább bízzak mindent az állatorvosra?
2009. márc. 14. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Algopiryn állatoknál belső vérzés okoz. Ne adj neki. Annyit tehetsz,hogy a cicát bent tartod a lakásban, hogy ne mászkáljon, inkább pihentesse a lábát. Ja, és hogy ne bújjon el, hétfőig, az állatok ui hajlamosak rá, ha fáj valamijük inkább elbújnak.
2009. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki egy negyed algopirint hátha enyhíti a fájdalmát. Az állatorvos majd segít. Szerintem beverhette valahova.
2009. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Nem okoz belső vérzést az algopiryn. Ebben téved az első!!! Rengetegszer adtam én is a macsekomnak pyrint ha szükséges volt, nem történt vele semmi csak nem fájt tőle a hátsó lába. Egyébként én is jártam így

2009. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Az enyém is bújkál:( MOst éppen alszik, úgyhogy inkább nem zaklatom, de ha felkel, és nagyon panaszkodik, akkor adok neki egy nagyon kicsi algopyrint.
2009. márc. 14. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Én állatorvostól tudom, hogy házilag saját döntésem alapján, nem szabad állatnak algop-t adni. Okozhat belső vérzést, szóval ebben biztos, hogy nem tévedek. Egyébként nekem is volt lábfájós cicám, amire a orvos algopyrin injekciót adott, de vizsgálat és miegymás után. Ekkor mondta, hogy jól tettem , hogy nem adtam neki semmit, mert nem tudni hogy nem e lázas is volt a cica. A helyedben nem adnék. De tudod.
2009. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondták h egy nagyon kicsit lehet.
2009. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Épp most mondta egy ismerősöm, hogy nekik az állatorvos anno azt mondta telefonon, hogy egy negyedet nyugodtan kaphat a cica..de én is inkább afelé hajlok, hogy nem adok neki semmit, ezt az egy napot már csak túlvészeli, aztán hétfő reggel a doki úgyis segít rajta..
2009. márc. 14. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A miénk azóta sántít, hogy elütötte az autó.
2009. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Emberi gyógyzsert ne adj a macskának, nekik mérgező lehet!! Gondold el, hogy te mondjuk 60 kiló vagy, és neked egy szem Algopyrin a normál adag, de a cica maximum 6 kiló, vagyis a tizede a te súlyodnak.. Hogy tudnál megfelelő adagot adni neki?? Jobb, ha megvárod az orvost.
2009. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
emberi gyógyszert nehogy adj neki... nem tudni hogy reagál a szervezete.
2009. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!