Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nincs étvágya?

Miért nincs étvágya?

Figyelt kérdés
1 éves cicám alig eszik valamit. Eddig se vitte túlzásba, olyan kis vékonyka. De azért napi 1 alutasakos tápot megevett, mellé egy kis szárazat. Most ha egy negyedet eszik. A bordái kilátszanak, viszont eleven, játszik, futkározik. Mitől lehet ez? A melegtől?
2011. máj. 24. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem a melegtől van,ilyenkor az állatok kevesebbet esznek.Én ugyan igy vagyok a kutyusommal.
2011. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a meleg az oka, hogy nem eszik.Ha nagyon sovány, próbálkozz hideg joghurttal, kefirrel vagy valami folyékony táplálékkal (ne tejjel, mert attól megy a hasuk a cicáknak).Ha ez sem megy, szólj nekem vagy egy állatorvosnak.
2011. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Féreghajtás,Calopet paszta
2011. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van féreghajtás, és egy kis bélflóra sem árt! Nem emberi! Kérd az állatorvostól, vagy rendelj a netről Canicur Pro-t, nagyon nagyon jó szer az ilyeneknek. Nekem is van két ilyen gebe, érzékeny pocijú!!!

De a féreg egy tipikus jele lehet, vagy a véglényeké. Eleszik a tápanyagot...stb, szóval azt mindenképp, és etesd mint állat!

2011. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bélflóra van itthon, nem tudom ez jó? Gastroferm pet, kiegészítő állateledel, multivitamin és probiotikum? Féreghajtás most volt. A joghurttól kefirtől nem lesz hasmenése? Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 24. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:

De úgy tünik jó, itt tudsz olvasni róla:


[link]


A tejtermékektől mehet a hasa igen, mert több a laktóz érzékeny macska mint gondolnád, Ha megy a hasa tőle, az, akkor ne kapjon tejterméket! Ő ettől még enné, inné, de akkor nem neki való sajnos, el kell fogadni a cicának!

2011. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja és egy fontos dolog a féreghajtásról, amit szinte senki nem tud.

Ha féreghajtasz egy cicát, az csak a kifejlett férgeket öli meg, a petéket nem!!!!!

tehát pontosan 10 nap múlva kell megismételni, amikorra a peték is kikelnek, és akkor azoknak is végük!!!!

Ha nem ismétled meg 10 nap múlva, szinte felesleges a féreghajtás, adtál egy pofont szarnak...

2011. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, és így csináltuk a féreghajtást. :)

Köszönöm.

2011. máj. 24. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja még egy ötlet, amit figyelhetsz a jövőben.

Tavaly anyukám cicája lefogyott, és hullt a szőre. Kapott szőrre vitamint, féreghajtást, rendbejött. Most idén ezt megint eljátszotta, de teljesen kihullott a hasáról, és a lábairól a szőr, lefogyott. De evett, és jókedélyű maradt. Mivel a szokásos eljárás nem vált be, megmutattam az állatorvosnak, és pajzsmirigy betegségnek tűnik.

Ha utána olvasol a pajzsmirigy betegségnek embernél, állatnál, ezekkel a tünetekkel kezdődik.

Lassan alakul ki, és évek múltán lesz vele gond, és kell kezelni. Vérvétellel lehet ellenőrizni, ha egyszer van kedved hozzá, vagy ilyen tüneteket produkál.

2011. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!