Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Antibiotikumot és bérescseppet...

Antibiotikumot és bérescseppet lehet e egyszerre adni a cicának?

Figyelt kérdés

Cicámnak húgyuti fertőése van, ezért írtak fel neki antibiotikumot. Viszont épp egy béres csepp kúrában vagyunk benne, és elfejtettem megkérdezni a dokit, hogy adhatom e neki a gyógyszer mellett is. Viszont a dokit már ne tudom hívni, és itt lenne az ideje a napi béres csepp adagnak. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 24. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Minek a béres csepp?
2011. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Őszintén: béres csepp egy macskának?
2011. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A doki javasolta a béres cseppet?

Mert nem tudom hogy érted hogy egyszerre. Hogy mindkettőt szedi? Alapvetően nekem sok ilyen esetem volt a cicáimmal, egyszerre, tehát ugyanazon percben beadhatodm más a hatásmehanizmusuk. Én enek ellenére 1 órát szoktam várni az gyógyszer, és adott esetben a vitamin beadása között. De én itthon dolgozom, ezt megtehetem napi 3-szor is akár, ha neked ez nem jó, adhatod egyszerre nyugodtan.

2011. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A béres csepp elvileg csak vitamin, nem? Akkor sztem persze, de hívd inkább fel a dokit, nehogy összegerjedjenek véletlenül mégis :D
2011. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogos a többiek kérdése. Macskáknak már van béres csepp, azt kapja? És azt a fertőzés miatt kapja, vagy eleve szedte a cica? C vitamin készítményt kell ilyenkor nyomni a cicának, hogy savasítsa a vizeletet, ez azért kell, hogy ne alakuljon ki hugykó ilyenkor, mert az aztán fájna még pluszba a cicának. Az állatorvosnál keresd a Crystaid-ot, és szedhet mellé Béres c vitamint 50 mg-osat, egy tablettát per nap, a Crystaid pedig kapszula, tehát a port kiszedet 1-2 mili vízben feloldod, és fecskendővel, oldalról a torkára nyomod, hogy biztos lenyelje. A béres c vitamint pedig két egyforma kiskanállal összetöröd porrá, és ugyanígy! rengeteget adtam ilyen dolgokat antibiotikumal együtt, soha egy cicámnak sem lett baja, nyugi! Nagyon jó állatorvostól tanultam. Azért szedheti mindjét c vitamon készítményt egyszerre egyébként, mert más a hatásmechanizmusa, a felesleget pedig kipisili, ahogy mi emberek is. Kérdésed van írj...
2011. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hugykövet akartam írni, bocsánat.

A másik, tejet ne adj neki ha gyógyszert szed, és ne tejjel add be, mert a tej, mint az embernél is gyengíti, vagy semlegesítheti is a gyógyszert.

2011. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A cica nem lesz húgyköves, mert a másik cicám már az, így mindketten RC Urinary tápot esznek.

Ráadásul meg is ultrhangozták, nincs jele elzáródásnak.

Van kifejezetten cicáknak való Béres csepp, azt kapja.

Kúraszerűen kell alkalmazni, már a gyulladás elött is kapta. Azért kezdtem el adni neki, mert egy barátnőm cicája beteg lett, nem tudták mi a baja, én meg megijedtem nehogy velünk is ilyen történjen, gondoltam megerősítem kicsit a védekezőképességét.


Csak az érdekel hogy hagyjam e félbe a Béres csepp kúrát, vagy adhatom a követekező 8 napban is, amikor az antibiotikumot szedi.

2011. máj. 24. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatja nyugodtan!

De én a vetri DMG immunerősítőt ajánlanám, kétszer olyan jó, mint a béres, és az immunovet együtt.

Az Urinary nagyon jó, én egyik cicám is azt eszi. A neten a vetplus webshopjában sokkal olcsóbb, különösen a legnagybb kiszerelés, mint az állatorvosok adják.

2011. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húú, nagyon köszönöm a tippet. :)

Konkrétan 3 000 Ft.-al olcsóbb a 6 kg. Hát nem mindegy.

Nagyon köszönöm. :)

2011. máj. 26. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy segíthettem!!!

Csak tőlük rendelek, nagy tételben, hogy a postaköltséggel együtt is jobban járjak ugye...

És kiváló árut küldenek!

2011. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!