Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves kandúr(kinti-benti)macskám aki az elmúlt 1-2 hétben folyamatosan hány és hasmenése van. Nagyon lefogyott és legyengült. Már a lépcsőn se tud feljönni. Étvágya van csak hát 1 órán belül kijön belőle. Folyamatosan viszem az állatorvoshoz de ő sem tudja mi lehet vele. Infúziót meg sok-sok erősítő szurit kap. De nem igazán javul az állapota. Aki találkozott már ilyen problémával v. akinek van valamilyen jó tippje az ossza meg velem, mert nagyon izgulok a macskámért.
2011. máj. 24. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vidd el másik orvoshoz is, mert több szem talán többet lát. Ha az orvos nem tudja, akkor én inkább nem is találgatnék :(
2011. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Laborvizsgálat volt? vérkép, vizelet, székletelemzés?

Mert anélkülaz orvos csak találgat.

Ha nem volt akkor vagy kérd meg,hogy csinálja meg, vagy vidd olyan orvoshoz,akinek magától is eszébe jut.

2011. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

jújj, nagyon sajnálom a cicád, én már belebetegedtem volna!


Kérdezz rá, nem lehet e kullancstól, mérgezéstől, vérmérgezés.


szerintem is másik orvoshoz vidd, hátha másik többet tud mondani!

2011. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet, hogy egy másik orvoshoz viszem csak az a baj, hogy ahol élek ott 2 állatorvos van. Az egyik jó csak nem tudja megcsinálni a teszteket a másik pedig (akihez nagyon sokáig vittem a macskát) tudna csinálni teszteket csak nem tud gyógyítani (újonc orvos van az öreg helyén).
2011. máj. 24. 23:48
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden állatorvos meg tudja csinálni a teszteket, leveszi a vért,és a többi mintával együtt beküldi laborba.
2011. máj. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvos mindenképpen, szerintem is.


Csak megírom, hogy a testvérem macskája ugyanezekkel a tünetekkel körbejárt egy rakás orvost, és leukémiát állapítottak meg nála. Az is hányással, gyengeséggel kezdődött, aztán eldurvult.

Nem azt mondom, hogy ez az eset is az, de azt gondolom, hogy mindenképp valami kevésbé gyakori betegség áll a tünetek mögött, aminek a megoldása egy jól felszerelt klinikán elvégzett általános kivizsgálás lenne. Úgyhogy vidd tovább szegényt.

2011. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Csak az előttem szólókhoz hasonlóan azt tudom tanácsolni, hogy vidd el a másik orvos..és jobbulást a cicusodnak!!értesíts róla minket mi történik vele!
2011. máj. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 404 ***** válasza:
100%

Szia én orvos vagyok. Ha infúziót kap akkor már rossz bőrben lehet. Valószínű hogy fertőzése van. Én ajánlom neki a Xiclav antibiotikumot. Ez egy széles spektrumú antibiotikum penicillinnel. Állatorvostól kérj 250mg os kiszerelésben. Egy tablettát törj össze porrá, majd a port oszd szét 5 felé. Reggel finom szaftos macskakonzervbe keverj bele egy adagot majd este a vacsorájába is még egy adagot. Fontos hogy mivel ez erős antibiotikum ezért oszt el 1 tablettát 5 felé!

Tejet, tej terméket a kezelés alatt ne adj neki! Se sajtot se túrót semmilyen tej terméket.

A gyógyulás ideje alatt legyen meleg helyen a macska. Értesíts az eredményről!

2011. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 404 ***** válasza:
100%
Ja és ha lehet másik orvostól kérd a tablettát, mert elképzelhető hogy ahova eddig vitted az az orvos csak a pénzre hajt. Sajnos ők ebből élnek.
2011. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki ide írt és köszönöm a tanácsodat 404. Nos a macskám injekción keresztül kapja az antibiotikumot. Most egy erősebb antibiotikumot kapott(azt hiszem olyan fehér színű volt)és kapott még infúziót meg még néhány dolgot. Az állatorvos is arra hajlik, hogy v.milyen erős fertőzés de nem tudja pontosan. Megmérte a lázát. Nem volt, sőt még alacsony is volt a hőmérséklete. Már nem eszik, így a szájába tettük a proteint... Nem biztos, hogy megéli a reggelt.
2011. máj. 26. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!