Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan, hogy nem kell...

Létezik olyan, hogy nem kell semmiylen gyógyszer a cicának a bőrgyulladásra?

Figyelt kérdés
Van egy idős cicám, sztem már 10 felett van (befogadott cica, társasházban lakom, 1 szintes, szóval bejár a lépcsőházba, meg nagyon néha beengedem lakásba,+ van kertünk is), és vettem neki bolha-kullancs nyakörvet.Hát szegényem allergiás lett rá.Levettem róla egyből, kihullott a szőr a hasán, fején és egyik oldalt a nyakán.Vettem neki antibiotikum, meg advocate, a hasa szépen kezd rendbejönni, már pihésedik neki, de a fején és a nyakán nem látok javulást.A feje ráadásul mintha ráncos lenne rajta a bőr és vastag.Orvos azt mondta, majd helyrejön.Azt hittem, elviszem ad rá vmi gyógyszert vagy kenőcsöt, de semmi csak levett a rendelés árával.Ha van valakinek valami ötlete, hogy milyen gyógyszert vehetnék (tudok venni recept nélkül is). Amúgy a cicának van étvágya meg játszik is.
2011. máj. 25. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, az orvos látta a macskát,mi itt látatlanban nem mondhatunk mást. Ha nem bízol az orvosban,akkor vidd el egy másikhoz is.
2011. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a ráncosodás és vastagodás..... másik orvost kellene keresned.
2011. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha tudnám akkor elvinném, másik orvoshoz....
2011. máj. 25. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nekem első rugóra inkább rühösségnek tűnik, mint allergiának. Ha pusztán allergiáról lett volna szó akkor az már elmúlt volna ahogy levetted a nyakörvet. Az orvos vett bőrkaparék mintát? Mert abból mikroszkóppal meg lehet állapítani hogy élősködő okozza-e a tüneteket vagy más.
2011. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az akadálya, hogy másik dokihoz vidd?
2011. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Étrendi oka is lehet. Eszik rendesen?


Az enyémnél akkor szűntek meg maguktól a bőrproblémák, amikor egy bizonyos étrendre áttérítettem. Abban nem vagyok biztos, hogy azért-e, mert ebből hajlandó eleget enni, vagy a korábbi kajái valamelyik összetevőjére volt allergiás.

2011. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem csinált semmit a doki.Rühüsség nem lehet szerintem, mert már 2 advocatet is kapott, és egyáltalán nem vakarózik, nem rázza a fejét.Először én is azt hittem, mert már volt rühes, és akkor télleg elég rossz állapotban volt, több volt a szőrmentes rész rajta mint a szőrős és 1 advocatetől teljesen rendbe jött.Egy-két helyen már a fején is vannak pihék, de azért még nem mondanám, hogy javulna.Inkább olyan a feje, mintha meghempergett volna sárban és a sátdarabok megszáradtak a fején.2 orvos van, az egyiket már otthagytam, és most a másikhoz hordom.
2011. máj. 26. 09:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen eszik rendesen, napi 3szor.Olyan étvágya van, hogy hihetetlen.
2011. máj. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!