Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megnyugtatni egy 4...

Hogy lehet megnyugtatni egy 4 hetes kiscicát?

Figyelt kérdés
Ma kaptam. Nagyon pici még, etetni kell, stb. De folyamatosan nyávog. Megértem, hisz természetes, hogy fél, de meddig fogja ezt csinálni? És hogy lehetne megnyugtatni?
2009. márc. 15. 21:24
 1/6 Odin777 válasza:
83%

az én macskám rajtam fekszik a melkasomon, és úgy simizem

ettől szerintem megnyugodna mert pótolni kell az anyját és ha érzi a légvételt vagy a szívdobogást az sztem pont ojan lehet neki :)

meg kell neki egy eldugodt hely ahol még akér tőlünk emberek elől is el tud bújni


vagy meleg tej cucliból ....


amúgy lehet hogy nem fogja abbahagyni ,az egyém már 3 éves és még mindig fosik, a szarosdeszka :)

2009. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp 4 hetesen kaptam egy cicát két éve. Az első két nap volt nehéz, akkor még éjjel is sírt, állandóan fel kellett kelnem cumiztatni. Neki még nagyon hiányzik az anyuci és a testvérei, nem érti, mi történt vele, neked kell pótolnod őket. Ha elbújik, hagyd egy kicsit, ne hajkurászd, de ha már elfogadott téged, akkor sokat legyél a közelében, simogasd, beszélj hozzá. Az enyém, ha kézben volt, mindíg megnyugodott. Sőt, második éjjel valahogy már felkapaszkodott az ágyamba, reggel a párnámon találtam, ott aludt csendben. Tehéntejet ne adj neki, csak speciális laktózmentes cicáknak való tejet, amit fokozatosan vízzel hígíthatsz. Pár nap múlva már próbálkozhatsz szószos junior kajával. Alomra szoktatás megy már? Egyébként megjegyzem, hogy nem szabad ilyen pici korban örökbe fogadni cicát, mert még nincs megfelelően kifejlődve az immunrendszerük, és lelkileg is labilisek lehetnek. Kinti cicának főleg nem alkalmasak. Sajnos, az enyém is beteges lett. Minimum a 8 hét, ideális a 12, addig az anyjuk mellett a helyük, tőlük tanul meg minden az életbenmaradáshoz szükséges dolgot.
2009. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Me kell egy kicsit simizni,azt nagyon szeretik!
2009. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 4 hetes cica még tényleg kicsi. próbáld elaltatni az öledben. Legyen neki egy kis fekvőhelye. lehetőleg macskafekhely, vagy egy doboz, amibe régi ruhákat teszel, az jó meleg. tehetsz egy kis ketyegő órát is, mert az olyan mint az anya cica szívverése, ettől megnyugszik. valószínüleg addig csinálja, amíg meg nem szokja, hogy te vagy az új "anyukája".
2009. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon pici, általában 2 hónapos korban válsztják el. Jó ötletei voltak az előttem szólóknak, meleg hely, biztonságértzet, melengesd a kezedben néha és hagyd evés után sokat aludni a kipárnázott helyén. Az én pici cicáim 2 hónapos korukban folymatosan ettek és aludtak + egy kis játék.
2009. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 hetes cicát elválasztani a mamájától, felelőtlenség. De póbáld meg, h valami puha szőrösből csinálsz neki vackot, amibe ha belefekszik, körül öleli. És bizony még egy darabig nyávogni fog.
2009. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!