Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet szegénynek a baja,...

Mi lehet szegénynek a baja, SÜRGŐS?

Figyelt kérdés

A cicám hátán van egy púp.nem túl nagy ha megnyomom puha.

nincs rajta semmi vájat vagy seb semmi csak egy púp.ha egy bizonyos ponton megynyomom neki akkor nyávog gondolom fáj neki.:(


2011. máj. 26. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!
2011. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mikor fogjátok végre megérteni,hogy itt nem állatorvosok írogatnak???? El kéne vinni,mi honnan állapítsuk meg mi baja??? Lehet,hogy daganat,minnél előbb meg kell nézetni...
2011. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jólvan na!csak addig amíg holnap lesz. jajj már ha bunkó vagy mé írsz?
2011. máj. 26. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű egy tályog!

Genny és vér van ebben a gumóban. Akkor keletkezik, amikor egy másik cica megharapja, és a másik cica foga nyomán, a másik nyálától fertőzést kap. Ezért nem látsz semmi sebet. De ha nagyon keresgélnéd, találnál egy pici szúrt sebhelyet, a fog nyomát. Az állatorvos ezen a lukon ki fogja nyomni, vagy megvágja egy picit, hogy a tályog kiürüljön, majd antibiotikumos kenőcsöt nyom az üregbe. Antibiotikum szurit, és gyulladás csökkentő szurit szoktak ilyenkor kapni még. Ha ez túl drága lenne neked, akkor a kitiszíttás is elég a cicának, meg fog gyógyulni. Konzultálj az árakról, mielőtt beadja neki, ha egyáltalán tályog az. De persze a cica egészségéért a szuri jó lenn neki.A kezelés után, majd Te otthon még feltöltheted a megmaradt üreget, a fognyom helyén betadinnal, egy fecskendőből, hogy ne termelődjön újra a genny. Erről is konzultálj az állatorvossal, lehet ad neked otthonra ilyen kenőcsöt, amivel fel kell töltened, lehet nem, állatorvos függő, meg gazdi függő.

Semmi baja nem lesz, akkor van gond ha magától kifakad, na akkor igazán elfertőződhet....de az sok idő...míg annyira megtöltődik.

2011. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én se tudom, miért kell bunkózni... ha valamit nem tudsz, meg lehet kérdezni, lehet másnak már volt dolga ilyesmivel és tud tanácsot adni, lehet h nem, minek kell rögtön a torkának esni? Ettől függetlenül vidd el orvoshoz amint tudod.
2011. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
enyémnek is volt hasonló, szegényt kb csak 1 hét után vittük orvoshoz, aki nem tudta megmondani,h. egyértelműen mi, valószínűleg verekedett másik macskával, de a sörétet sem zárta ki. lázas is volt a macska, kapott két injekciót, aztán mondta,hogyha nem javul a helyzet, vigyük vissza. de aztán nemsokára kifakadt neki magától, és minden oké volt. :)
2011. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, épp ma oltam én is hasonlòval az àllatorvosnàl, csak nem a hàtàn volt a "daganat" hanem a hàtsò làbàn, szegénykém rà se bìrt àllni... Fura is volt, mert benntlakò és kijàròs cica és tegnap mikor magàtòl(!!!) hazajôtt egybôl lefekûdt és ma reggelig egyhuzamban aludt, gondoltam fàradt, lusta vagy ilyesmi, de ma reggel mikor idebicegett mellém aszittem kiesik a szemem :O

Amùgy nem mo.-n vagyunk, sok esetben eltérnek a kezelési metòdusok, de délutàn màr az orvosnàl voltunk, tapogatta a làbàt, és hàt egyàltalàn nem volt kellemes a cicumnak, fùjt, tàmadt, morgott, mert az a barom ùgy nyitotta fel a sebet, hogy egy kis darab szôrt letépett, egybôl kifakadt a vér.. Nem kaptunk kénôcsôt, se injekciòt, csak antibiotikus tablettàt, elvleg ettôl is helyrejôn, szòval nem kell aggòdni, de mindenképpen szûksége van orvosi ellàtàsra..

Amùgy a szomszédék mesélték el hogy egy legalàbb 7-8kg-s fehér dôg tàmadta meg az én kis 3kilòs lànycicàmat, de àllìtòlag nagyon bàtor volt a cicum és nem hagyta magàt, de hàt az adottsàgokbòl valò elônyôkôn nem sokat segìtett a vehemenciàja ... bocs, gondoltam elmesélem...

Nyugodj meg, holnap az orvos biztos tudni fogja a dolgàt, nekem is ez volt az elsô ilyen esetem.. én is nagyon megijedtem még sìrtam is, pedig nem nekem fàj.. Jò éjszakàt!

2011. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20:41-es vagyok, kedves 22:03-as!

Te jóóó éég. Milyen állatorvos az, aki nem ismert fel egy tályogot, és hagyja hazamenni, magától kifakadni?

Ad egy, mert a cica tovább szenved, ad kettő, mert nem minden macskának olyan erős az immunrendszere, hogy a kifakadás utáni esetleges elfertőződéseket legyőzze!

Oké-oké, hogy magától is rendbe jöhet, és ha nem?

Én sok tályogos esetet éltem át, egynél régen, gondoltam tudom mi ez majd kifakad, meg kinyomom, meg miegymás. És képzeljétek sok hónap eltelt, és csak nem fakadt ki. Állatorvos... felnyitotta, és nem hiszitek el, de genny, a tályogban megromlott!!! Zöld volt, és olyan szaga volt, hogy mindenki elugrott, én rosszul is lettem, pedig nem jellemző rám. Mivel én fogtam le a cicám, én kaphattam a legnagyobb dózist, pár percen belül szédelegtem, majd mentem az állatorvos wc-be hányni. Magyarul, amit beszippantottam orron át fertőt, az szervezem azonnal cselekedett, és ki akarta üríteni!

Na szóval, ennyit arról, hogy játszunk, meg várjunk az ilyen esetekkel. Ne hagyjátok, hogy az állatorvos hülye legyen, legyetek Ti okosak.

Na meg ha sörétre is gyanakszik, pláne nem értem, hogy hagyhatta annyiban...idióta! És szerintem nem szereti a macskákat, vagy vissza kell venni a diplomáját az ilyennek, hacsak nem a piacon vette eleve...

2011. máj. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet akár vérér daganat is,ami eléggé súlyos.Kutyánkat elvitte,hiába lett megműtve áttét keletkezett :(
2011. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

06:04-es: nem is biztos,h. tályog volt az, nem tudom. jobban lett a macska az injekcióktól, aztán kb. 2 nap után láttuk,h. eltűnt a pukli, és kicsit nedves ott szőre. nem tudom igazából,h. egy tályog milyen, nem tuti,h. az volt.

a sörétet meg állítólag nem minden esetben szokták kioperálni.

2011. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!