Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscicát meg lehet tanítan...

Egy kiscicát meg lehet tanítani az úton közlekedni?

Figyelt kérdés

Sajnos meghalt a cicánk, ő nagyon értelmes volt, főút mellett lakunk, de mindig körbenézett, mielőtt lelépett az útra, tudta, mikor mehet, és mikor nem (napi többezer autó jár erre). Igaz, neki kiskorában véletlenül rá lett járva kocsival a lábára, így kicsit félt is a kocsiktól, és tudta, mivel jár, ha kocsi elé megy.

Most a kiscicán gondolkodom, de félek, hátha ő nem fogja megtanulni magától, hogy közlekedjen ezen a részen, és nem szeretném, ha emiatt baja lenne. Az orvos azt mondta, ha a macska az első 1-2 évben megtanul közlekedni, akkor nincs gond. Meg lehet erre valahogy tanítani? Segíteni neki, hogy tudja, mit szabad és mit nem?


2011. máj. 27. 12:24
 1/8 Téékáá ***** válasza:

Hát ha előzőnél bevált..erre is taposs rá egy autóval!

De szerintem maguktól is megtanulják..csak fiatalon kell rájuk vigyázni!

2011. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem fogok rájárni a lábára, az előzőnél is teljesen véletlen volt, bár hatásos.
2011. máj. 27. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a macska a saját bőrén tanulja meg, azt nem lehet, hogy kivezeted az út mellé, tekered a fejét jobbra-balra, és ha nem jön semmi, akkor átrúgod az úton :)

Ki kell hogy alakuljon bennük egy bizonyos fokú félelem az autóktól, és ezáltal lesznek óvatosak az úton. Ez meg tapasztalat kérdése.

2011. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet sajnos:(

A legtapasztaltabbakkal is megtörténhet a baj, sajnos tapasztalatból tudom:(((


Mi napjában többször álltunk ki az udvarból 2 kocsival is és soha, de soha nem volt semmi baj, mert tudták, hogy olyankor félre kell állni. Azt hittem, sosem ütheti el őket az autó....

Sajnos de....az egyiket elütötték az utcán, pedig nem túl forgalmas helyen lakunk.

2011. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kinti cicák átlag életkora 5-6 év, és nem azért mert nagyon pengén navigálnak az autók között... :/ Szerintem az előző cicával mákod volt, forgalmas út mellé inkább benti cica ajánlott. Nincs olyan hét h ne látnék legalább egy cicát kivasalva,m pedig én nem is autózom, úh gondolom akik autóznak mennyit láthatnak...
2011. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy vicces ötletem van.

Ugye van kertetek? (láttam olyan cicát akit panelból engednek ki, ezért merem megkérdezni) Mert ha igen, oda belehetne állni a kocsival, kilehetne vinni a cicát, valaki bent ülne az autóba, és ha odamegy megszaglászni, lelehetne locsolni vízzel, de ha szereti kivételesen a vizet, akkor viszont lehetne az, hogy ott meg kéne ijeszteni a cicát. Az enyém a porszívótól fél például. De ezt neked kell kitapasztalnod. Amúgy ivartalanítás után nem mászkálna annyit (:

2011. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha lenne kiscicánk, mindenképp ivartalanítva lenne, a volt cicánk sajnos csak 5 évesen lett ivartalanítva, már túl későn, ugyanis pár hónap múlva elvitte egy betegség, nagy valószínűséggel pont az állandó verekedésből kaphatott el valamit. :( Szóval tanultunk a hibából, mindenképp kicsi korban ivartalanítva lenne.
2011. máj. 28. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nagyon jó ötlet és hasznos is, de attól még előfordulhat, hogy elüti az autó, sajnos. Az enyémmel is ez történt:(

Két tuti dolog van csak: a láthatatlan macskakerítés vagy ha benti cica lesz.

Az utóbbiról vegyes érzéseim vannak, a cicának lételeme a vadászás. Voltak benti cicáim és naphosszat tudtak az ajtó előtt ülni, annyira szerettek volna kimenni és szomorúak voltak miatta:(

2011. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!