Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicámmal?

Mi lehet a cicámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam állatorvosnál a cicámmal, mert nagyon lefogyott és a füle környékén sötétbarna foltok jelentek meg, és nagyon aggódtam érte. Az orvosa megvizsgálta, azt mondta, hogy fizikálisan nincs baja, 3.15 kg, de ha gondolom csinálhatunk egy laborvizsgálatot, hiszen a vérvétellel ki lehet mutatni, ha bármilyen gyulladás lenne a szervezetébe. Gondoltam legyen, addig úgy se leszek nyugodt. A vérvételt nagyon rosszul viselte, végig sírt, a 2 állatorvos és én fogtuk le. Azt is mondta a doki, hogy valószínűleg vemhes a cica, 2-3 hete tüzelt. Márciusba beteg volt a cicám, egy másik macskával verekedhetett, és elkapott egy bakteriális fertőzést, amit antibiotikummal és 3 szurival kezeltünk. Akkor el is vetélt a cica. Tegnap a doki megmérte a lázát, hőemelkedése volt, de ma én is megmértem, igaz nem a végbélnyíláson keresztül, hanem mint az embereknél, a hónaljánál,és először 40,2 fokot jelzett a digitális lázmérő, majd pár órával később 39,9-t.Felhívtam az állatkórházat, azt mondták, hogy bár nem a "megfelelő" helyen mértem a lázát, de ez az érték akkor is sok. A cicus ma szinte semmit nem evett, most este a tejet issza, nagyon szomjas folyamatosan, és evett egy nagyon picit abból a konzervből, amit tegnap vettem az állatklinikán. Egész nap pihen, fekszik, alszik, de ha a hasát simogatom, egyértelműen látszik rajta, hogy nagyon jól esik neki. Ma kész lett a labor, miszerint minden érték rendben van. Az orvos annyit mondott, hogy miután megvannak a pici cicák féregtelenítsem, mert idén még nem volt, de most a vemhesség miatt nem ajánlott, valamint ősz környékén ivartalanítsam. Kérdeztem ma, hogy ajánl e valami gyógyszeres kezelést, vagy vitaminok, bármi, azt mondta egyenlőre várjunk, hiszen se fizikálisan nincs baja, a vérképe is rendben van, ezért olyan kajákat adjak neki, ami tele van ásványi anyagokkal és vitaminokkal. Nagyon aggódom a cicusomért, betegesen szeretem őt. Szerintetek mit tegyek? Kérlek segítsetek!
2011. máj. 27. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hűha, elég nehéz lenne megmondani, hogy mit tehetsz. A cica hőmérséklete tényleg magasnak tűnik, főleg, hogy nem is végbélen keresztül mérted. A sok folyadék fogyasztása veseproblémákra is utalhat, de mivel tejet iszik, ha tényleg vemhes, akkor a kalciumpótlás miatt is teheti. Egyébként nem túl jó, ha sok tehéntejet iszik, biztosíts neki vizet is mellé. A fogyás elég érdekes, ha vemhes cicáról van szó. Volt már korábban vemhes, úgy, hogy meg is születtek a kicsik? Mennyi idős cicáról van szó?

Elképzelhető, hogy csak egyszerűen nehezebb a vemhessége, és ez lelassította, megváltoztatta a szokásait. Viszont a láz és a többi tünet érdekes együtt, szóval szerintem mindenképp figyeld, és ha van rá lehetőséged vidd el ultrahangra, vagy akár egy másik dokihoz is, biztos ami biztos.

Kitartás!

2011. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Március 25-én volt 1 éves a cica. Az orvos szerint a 3.15 kg az ilyen idős lány macskáknál jó, tehát nem olyan vékony, csak ahhoz képest, hogy 3-4 hónapja még 5kg volt. Jővőhéten megyünk ultrahangra. Egyszer volt vemhes eddig, de elvetélt mikor beteg lett, sajnos. Ivartalanítani akarom, de szeretném, hogy egyszer legyenek cicái, mert vannak nem rég született cicák a háznál, Ma reggel már evett egy picit, ő keltett hogy éhes :) Most meg kiment az udvarra napozni és nézelődni. Meg ivott kb fél deci tejet, a vizet most nem issza.
2011. máj. 28. 08:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Az valamiért kimaradt, hogy a nem rég született cicákat mintha "fájdalommal" nézné, hogy neki nem lehetett.Ezért szeretném, hogy legyenek egyzer kiscicái, utána ivartalanítás.
2011. máj. 28. 08:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyen súllyal veszélyes lenne neki a kölyköket kihordani, felnevelni. Legjobb lenne neki, ha most ivartalanítanád, sok betegséget meg lehet vele előzni.
2011. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A cicád nem nézi "fájdalommal" a másik cica kicsinyeit. Az állat nem ember. Csak akkor lesz vágya a vemhességre, ha tüzel. De akkor is csak az ösztöne vezérli, minden érzelemtől mentesen. egy ivarzási szünetben nyugodtan ivartalanítsad. Nem lesz hiányérzete a cicádnak. Ráadásul nem is teljesen egészséges, így nincs is biztosítva egy egészséges alom kihordása, megszülése és felnevelése.
2011. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jövőhéten az ultrahang után már jobban fogom tudni, hogy mit tegyek. Igazából tudom, hogy az ivartalanítás a legjobb megoldás, de azért egy almot szeretnék. Már egyébként eszik, iszik, játszik, láza sincs már, 38.9 volt ma is. De ha megint romlana az állapota tényleg kiivartalanítom, mert jobb megelőzni a bajt. Vagy szerintetek ne várjak? Egyébként az orvosa azt mondta tegnap a telefonba, hogy valószínüleg ő nehezebben viseli a vemhességet, lelassult a folyamat nála, de attól egészségügyileg minden rendben nála. Márciusba mikor elmentek a kicsik, az azért volt mert verekedett és egy bakteriális fertőzést kapott el.
2011. máj. 29. 22:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire leromlott, ne súlyosítsd még a vemhességgel is, ami nyilván kicsit megviseli az egészséges állatot is. Nem kell fialnia egyszer sem a nősténynek, neki csak az ösztöne és nem az érzései dominálnak.
2011. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Csak most hogy jól van, bízok benne, hogy így is marad. Majd megkérdezem az állatorvost, ő mit lát jónak. De köszönöm mindenkinek a tanácsokat! És várom a további válaszokat is. Nagyon szeretem a cicám, mintha a saját gyerekemről lenne szó, annyira.
2011. máj. 29. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ivartalanítás minél hamarabb. Nem kell egyszer sem szülnie, ettől még normális cica marad, de ha neked úgy teszik, a műtét után el fogja felejteni, hogy ő kiscicákra "vágyott".

És megéri az ivartalanítás, ha meggyógyul. Nem tudom nem halott e valamelyik kölyök a hasában, és nem ez ami mérgezi a kis szervezetét...szóval az ultrahang sürgős lennne!Biztonság kedvéért vidd éhgyomorra, mert akkor ha baj van, azonnal tudják műteni!

Kérdezném, hogy a sok szuritól sem lett jobban?

Canikur Pro-t szerezz be nkei vagy az orvosnál, vagy a netről. Az egy tápanyagban, bélflórákba gazdag paszta, pont ilyen nem evő cicáknak!

2011. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A szuriktól teljesen jól lett, már mire hazaértünk. Kapott egy Noroclav-ot, egy Ketofen-t, és egy Castosal-t. Meg most vitaminport kell a kajájára szórni: Gstroferm-et.
2011. máj. 30. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!