Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti-benti cicák élete...

A kinti-benti cicák élete milyen? Gazdik, nálatok hogy megy? : )

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, de ez lesz az első...Szerettem volna úgy, hogy benti, de szüleim nem nagyon szeretnék, ezért gondoltam, hogy kinti-benti legyen. De ez hogy megy nálatok? Mármint mikor van kint, mikor bent, amikor bent van, akkor az egész házban teljes a szabadsága? vagy hogy megy ez nálatok?

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm! :)


2011. máj. 28. 15:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Az én részemről elég stresszes. Főleg az a része, amikor kint van:)


Ivartalanított hölgyemény.Macskaajtón közlekedik, úgyhogy akkor jön megy mikor úri kedve tartja. A dolgát is kint végzi.

Most,hogy jó idő van, csak akkor jön be amikor éhes, vagy ha fogott valamit, és mindenképpen meg akarja mutatni, valamint olyan hajnali 4-5 óra tájban szokott megérkezni, akkor lefekszik aludni.

Télen ki se lehetett robbantani a házból.

Egyenlőre nem viszi túlzásba a csavargást, a nap nagy részében az udvaron szöszöl, a kutyákkal, vagy szomszéd macskával bandázik.

2011. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A miénk kinti-benti, van neki cicaajtó, azon közlekedik, akkor megy ki, illetve jön be, amikor akar. Alom nincs neki, úgy lett szoktatva, hogy a dolgát kint végzi el.
2011. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van hogy egész télen bentvan (fázik,hó), mindig odaáll az ajtóhoz hogy ha kikell mennie, és bent etetjük mert a kutyusaink megennék a kajáját,aztán ahogy jön a jó idő,akkor is kéreckedik ki,akkor már kint alszik, meg akkor már nem szivesen jön be,csakha éhes.Egyébként ő ki van sterilizáltatva és így nem megy el csak az udvaron belül tartózkodik vagy kiül a kapu elé meg imád aludni.
2011. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

és hogy lehet azt megtanítani neki, hogy ne kóboroljon el? mondjuk nem lakunk forgalmas utcában de mégse szeretném ha elmenne.

A macska ajtót hogy oldjátok meg? nekünk sajnos műanyag nyílászáró van..:/

Ááá, kicsit még tájékozatlan vagyok, így minden információt szívesen fogadok, mert amíg nem leszek tisztában mindennel, nem fogok örökbe fogdani...:)

Amúgy majd szeretném ivartalanítani is..

Fiú vagy lány cicátok van?

2011. máj. 28. 15:33
 5/31 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom milyenek az anyagi körülményeitek, de lehet venni láthatatlan kerítést. Van hozzá egy nyakörv, a hosszú drót szerű kerítést le kell fektetni a földre és nem lépi át a területet ami ki van neki jelölve, sajna 70ezer ft körül mozog, amúgy nagyon hasznos :D
2011. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

huhhh...azért ez a 70ezer húzós! :D de azért köszönöm!

és amúgy ti szoktátok sétáltatni a macskátokat? :D

2011. máj. 28. 16:10
 7/31 anonim ***** válasza:
Igen én szoktam, de ha kint lesz, akkor nem kell :D Sétáltatja magát majd!
2011. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
értem...majdnem elfelejtettem: a kutyákkal könnyen megbarátkoznak? vagy ti hogy oldjátok meg?
2011. máj. 28. 16:21
 9/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már több macskám volt, mind kinti-benti.

Nálunk általában úgy működött a dolog, hogy ha itthon voltunk, és be akart jönni a macs, akkor beengedtük, ha nem volt itthon senki, akkor kint volt, vagy szomszédban a mamámnál.

Télen bent aludt a pincében, de nyáron nem szeretett éjjel bent lenni.

Bent evett-ivott, mert több macska van a környéken, akik elették volna előle a kaját.

Pisilést kint oldotta meg, odaállt az ajtó elé és ki kellett engedni, erre én úgy szoktattam rá, hogy mikor kicsi volt, akkor megfigyeltem, hogy hogy viselkedett mikor pisilnie kellett (keresgélt, néha nyávogott), és amikor bent a házban ezt láttam, akkor kivittem a kertbe.

Pincében pedig volt neki egy nagy homokkal teli láda, arra rögtön rájött, hogy mire kell használnia.

Kutyánk nincs, meg a szomszédoknak sincs, szóval nem tudom hogy viselkedne velük.

Amúgy ne félj, ha éjszakára esetleg elcsatangol, nem valószínű, hogy lesz baja.

Ha sokat mászik fára, meg kerítésre, akkor ne adj rá nyakörvet, vagy olyat vegyél, amin van egy kis "rugós" rész, ami kinyúlik, ha fennakadna valahol.

2011. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

A kóborlást csak macskabiztos kerítéssel tudod megoldani, de annak az ára tényleg húzós. A macskák elég kíváncsi és kóbor lelkek, úgyhogy nagyon nem tudsz mit tenni, viszont az ivartalanítás segíthet egy kicsit.

A macskaajtó nálunk is műanyag ajtóba van beépítve, ha apukád ezermester, ő is meg tudja oldani, nem kell hozzá szakember.

A kutya igazán egyszerű dolog, pláne ha nem bántja a macskákat, és a cica is kölyök még.

A miénk eleinte fújt rá, a farka átalakult wc kefévé, aztán ahogy telt az idő és rájött, hogy a kutyák nem bántják, kezdett egyre bátrabb és szemtelenebb lenni.

2011. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!