Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszaka nem hagy aludni a...

Szabus17 kérdése:

Éjszaka nem hagy aludni a cicám, mikor kedve van felébred 5:00 tájékán, borogat, kapar, amint felkelek, azonnal bújuk, de mikor visszaalszok, folytatja. Kizárni nem lehet, mert eszi az ajtót. Nem tudok mit tenni, kibuktat. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
3 éves a cicu, lakásban van, perzsa és egy ördög. Van egy testvére is, aki nagyon nyugodt, ugyanannyi időt szánok mindkét cicára, napközben is sokat vagyok velük.
2011. máj. 29. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is ezt csinálta a macskánk: mindennap pont ugyanabban az időpontban (általában 5kor) jött és felkeltett, nyávogott, kapart, néha a fejünkre ugrott és amikor felkeltünk, akkor meg elbújt, be az ágy alá, vagy valahova ahol nem értük el...aztán kb 5 percig fennt voltunk utána mindig előjött és kiengedtük 5 percre, aztán visszajött és aludt tovább.
2011. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legtöbb csinálta...szörnyű, tudom.

9 van...mind leszokott róla...

Trükk: az ágy mellett van nekem egy virág spriccoló, amit ugye permetre, meg spriccolásra is lehet állítani.

Akár hányször zörgött, nyávogott, kapart, vagy zaklatott engem valamelyik...spricc neki rendesen...mind leszokott róla! Sőt egész éjszakát átalusszák mint az ember...ki velem, ki valami kedvenc helyén!

Jó ideig csinálod, és ne félj...össze fogják kapcsolni a dolgot, nem hülyék...macskáknál is megvan a Pavlovi reflex...

2011. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is pontban 5kor kelt hónapokig. Egy ideig megetettem és akkor elhallgatott. Már az ágy mellé volt készítve a kaja dobozban, hogy fel se kelljen kelnem. :)

De aztán meguntam és nem reagáltam az ordítására, akármennyire is csinálta. Asszem 2 hétig bírta, azóta alszik, mint a tej reggelig. :)

2011. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj, most a miénk is megint elkezdte. Szerintem az idő miatt lehet. Mi könnyen megoldottuk, amikor meghülyül, kinyitom az erkélyajtót, hogy tudjon fülelni, meg leskelődni. Kimenni nem tud, mert szúnyogháló van rajta. De ez lefoglalja.

Vagy kizárom a szobából, akkor szoktam hallani, hogy kint is ugrál, dübörög...De hamar megunja. Szerintem zárd ki nyugodtan.

2011. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet.Hajnalba felkel a macskánk beugrik mellénk az ágba és elkezd jáccani vagy a hajunka vagy a kezünkel persze mi erre felébredünkl és adunk neki tejet.De ez azért van mert a macskák éjszakai állatok és éjszaka vannak fent nappal pedig egész nap aludnak.
2011. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad vele foglalkozni. Úgy kell tenni mintha észre sem vennéd. Kaját adni ilyenkor meg pláne tilos.

Én ezt csináltam, az enyémek megtanulták. Most már csak akkor jönnek, ha csörög az ébresztő. Még hétvégén is nyugostan alhatok akár egész déelött. :)

2011. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia az én cicámmal azt csináltam h zörgős újságpapírral elkergettem- utálja a hangját- hamar leszokott. Lehet h éhes, sztem nem tilos neki adni, én mindig adok neki ha tudom h éhes- olyankor óvatosan rágcsálja a kézfejem. Adok neki kaját aztán visszaalszik. A csecsemőket se hagyjuk ordítani h majd reggel kap kaját, és ha te megéhezel valamiért éjszaka te is bekapsz valamit, szóval nem értem miért kéne szegénynek éheznie...
2011. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mieink is ezt csinálják, ilyenkor ők éhesek. Én mindig felkelek és adok nekik egy kicsit, valamikor csak egy pár korty tejet, annyi is elég. akkor megnyugszanak és alszanak tovább. Nekem fontos, hogy jól érezzék magukat, és ez egyáltalán nem fáradtság, hisz ők nem tudják kinyitni a hűtőajtót.
2011. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!