Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kiscica, miért nem...

4 hetes kiscica, miért nem megy haza?

Figyelt kérdés
Tegnap este a kertünkben találtam egy kiscicát, olyan 4 hetes formát. Még bőven az anyja mellett lenne a helye. Gondoltam biztos a szomszédból jött, ezért visszadugtam többször is a kerítésen, de csak vissza jött. Mivel vihar készült, így estére bevittem hozzánk. Ma reggel újra kivittem a kertbe, és ahogy nyávogott elő is került a szomszéd három színű cicája. Örültem, hogy biztos itt a mami. Viszont ahogy össze szagoltak a kicsi ráfújt, és megmerevedett. A többi szomszédnak nincs macskája, vagy kandúrjaik vannak. Itt születhetett a környéken, és nem valaki ajándéka, mert ahhoz még pici, hogy elválasszák az anyukájától. Viszont így meg mindenki örül, hogy megszabadult tőle, és senki sem fogja felvállalni. Bár ne így legyen! Délután tudom körbe kérdezni a szomszédokat. De ha marad, akkor milyen kaját vegyek neki? Életbe maradhat így? Nekem is nőstény cicáim vannak, de ivartalanítva, így még véletlen sem tudom szoptatós cica mellé betenni.
2011. máj. 29. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem találod meg a mamacicát, vagy nem fogadja vissza, akkor vegyél kismacskáknak készült tápszert.
2011. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy lett macskám, hogy valaki bedobta a kertembe 5 hetesen. Nálam ugyan addig csak kutyák voltak, de tudták, hogy állatvédő szemléletű vagyok, szóval nem tartom véletlennek a dolgot. Mivel ivartalanított cicáid vannak, gondolom nálad sem véletlen, hogy éppen te találtad meg. Ennyi idősen még elég fiatalka, de valószínűleg már tud eszegetni. A RC-nak vannak nagyon jó baba tápjai, vegyél valamelyikből és beáztatva, joghurttal keverve próbálj neki enni adni, esetleg főtt, apróra vágott csirkehúst főtt rizzsel.
2011. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen én is állatvédő vagyok, de az a helyzet, hogy hátul a kertnél körbe házak vannak, nem lehet csak úgy bedobni kiscicát. Bár lehet, hogy már ő somfordált hátra, amikor nem láttuk. Ez egy elég kicsi település, itt nem kapok neki való tápszert. Egyedül Whiskas Junior tápot találtam a boltba, de azt még nem bizti, hogy el tudná rágni. A csirkét rizzsel kipróbálom. A másik cicák konzervjéből kapott, de bele sem nyalt. Elég nagy a pocija, lehet, hogy még nem éhes? Remélem ilyen idősen azért már el tudja végezni a dolgát! Amúgy majd kicsattan olyan egészséges, semmi csipa, szép fényes bunda. Bízom benne, hogy nem cseszem el, és ilyen szép is marad!
2011. máj. 29. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagy poci nem azt jelenti, hogy jóllakott. Lehet, hogy bélférges, sajnos az anyától fertőződnek a kicsik. A székletet meg tudod úgy indítani, hogy nedves ruhával megmosod a popsiját, az anyacica is nyalogatással segít nekik. Innen ered, hogy a sokat fogdosott kiscica "megfostosodik", mert sokat van simizva olyankor a pocakja. A száraztápot áztasd be, úgy add neki.
2011. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi még a szilárdat és nem tudsz macskatejpótlót beszerezni neki, akkor még próbálkozhatsz laktózmentes tejjel is, azt általában minden boltban árulnak. Ha nagyon pici és még nem lefetyeli, lehet, hogy fecskendővel kell bejuttatni a szájába(vagy kisállatoknak szánt cumisüvegből, de gondolom, olyat szintén nem kapsz a lakóhelyeden).

Az interneten nézd meg az adagolást, hányszor, mennyit kell neki adni.

2011. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!