Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macska etetését hogyan...

Két macska etetését hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Hello!

Az érdekelne, h mi a trükk. Mert pl ha két különböző evési szokásokkal rendelkező cicátok van akkor lehet h az egyik csak eszik valamennyit, a másik megeszi az adagját, meg a társa adagját is, szóval lehet h az egyik meghízik a másik meg éhen marad, értitek, mit akarok...

Szóval mit csináltok mindig csak annyit tesztek ki egyszerre, amennyit biztosan mindkettő megeszik?


2011. máj. 29. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk 3 macskánk van és még egyik sem halt éhen(sőt eléggé dundik) :D . Mi nem mindig veszünk nekik tápot,főleg nem minőségit. Megeszik az olcsóbbat is,vagy van amikor fintorognak ,de ha valamivel összekeverjük(pl konzerv) akkor megeszik. Egyébként ha tényleg éhesek bármit megesznek. :)
2011. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ja és semmi bajuk nem lett attól az ,,olcsóbb" táptól.
2011. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
76%
Amíg kicsik voltak, külön helyiségben etettük őket. Aztán kitavaszodott, most kint esznek a nagyokkal. Meg kell tanulniuk megvédeni azt, ami az övék.
2011. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nem egészen erre gondoltam :) Hanem h minden macska egyformán jut-e kajához, tehát h nem eszik-e el egymás elől? Mert persze az ok ha sokat raksz ki, jut mindenkinek, de mi van ha nem akarod, h elhízzanak?
2011. máj. 29. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 13éves kandúrom, a társaság miatt hoztam mellé egy pici nőstényt, az elején a kicsi külön kapott enni (kb. 1hónap) aztán együtt ettek mindig, az idősebb nagy zabagép, de nem túrja ki a kicsit, mert apáskodik felette úgyhogy hagyja enni bőven...
2011. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy az enyémek van hogy többször kapnak enni egy nap de mégsem híznak el, mert sokat mozognak maguktól is meg sok a játék.
2011. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kérdeztem, mert szeretnék egy másik cicát is, de az enyém nassolós, úh csak nagyon szigorúan kap kaját. Reggel odaadom neki a napi adagját, azt dután kettőre megeszi, este meg kap konzervet. De ha a másik nem enné elég gyorsan az övét, akkor ez a kis disznó benassolná a másik adagját is, azt meg ugye nem lehet h a másiknak adnék külön még, mert az meg bunyóhoz vezetne...
2011. máj. 29. 16:18
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Először etesd őket külön helyiségben, azután meg majd kialakul, meglátod:)

Én is most kísérletezgetek, mert lett egy kiskutyám, aki alig akart enni, behoztam mellé a macskát, azóta eszik rendesen, figyelnem kell, el ne csenje a macska tápját, nehogy aztán nyávogjon nekem:)))


Most meg lett egy kiscicám, megint borult a megszokott rend, tehát én is próbálgatom, hogy a legjobb, legegyszerűbb, leggördülékenyebb...

2011. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Nálunk a munkahelyen 5 műhelycica van. Ha nem is mindegyiknek van külön edénye, de már csak a mennyiség és az edényekhez való hozzáférés miatt is szükséges a több edény. Javaslom, legyen külön edényük, és szoktasd is rá őket, hogy van, és abból egyen. Ha azt látja, hogy van sajátja, akkor tudja, hogy az az övé, nem fogja a másikét elenni, és nem támadják egymást sem a kajáért.


manju

2011. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is kettő van, egy év különbséggel kerültek ide, mentett mindkettő. Reggel kapnak húst, persze külön edényben. Még soha nem ettek bele egymáséba, pedig az egyik gyorsevő. Ha végzett, elballag. Napközben száraz van kinn, de az is külön edényben, mert néha egyszerre jut eszükbe enni. Azt tudod csak tenni, ha időd van rá, hogy megvárod, amíg a kajásabb eszik,és nem engeded a másikéhoz. Annak a maradékát pedig tedd el, ne hagyd elöl.
2011. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!