Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fajtatiszta, törzskönyv...

Nem fajtatiszta, törzskönyv nélküli, de gyönyörű cicámat hová vihetném szépségversenyre vagy kiállításra, egyáltalán hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Most fél éves kandúr, main coon vonásokkal, mosómedvefarok, fülbojt, szép esésű bunda, hosszabb, de nem annyira hosszú, mint a fajtatiszta main coonoké. Fehéres, sárgás színű, nagyon okos, folyton trillázik, beszélget, és nagyon szép kis arcocskája van.

Nem tudom, hogy mennek a kiállítások, meséljetek róla, mik a díjak, mi alapján zsűriznek, kik indulhatnak stb. Mindenre kíváncsi vagyok.


2009. márc. 17. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Részleteket sajnos nem tudok, de az biztos, hogy macskásoknál a házi cicákat is lehet hordani kiállításra, az sem probléma, ha ivartalanított.

Ezen az oldalon szerintem találsz bővebb infót:


[link]

2009. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

bárhová viheted kiállítani, szinte mindig indul házimacska kategória..mi is ott leszünk most szombaton (ez az első versenyünk), pedig az én macskám sem fajtatiszta.

én úgy tudom, hogy muszáj ivartalaníttatni a házimacskákat a versenyzéshez.a házimacskákat az összhatás alapján, a kedvességük szerint osztályozzák, szóva elég szubjektív dolog..kupát, esetleg ajándékcsomagot lehet nyerni.

2009. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon javasolnám, hogy kiállításra vigyed a macskádat. Szerintem akik ilyen helyre viszik a macskáikat csak fel akarnak vágni velük, hogy milyük van, mennyi kupát nyertek stb. Hidd el nem élvezi a macska, ha 10 órát van non-stop bezárva egy kis ketrecbe, ahol minden jöttment ember megakarja fogdosni. Amúgy a macskád meg is betegedhet egy ilyen kiállításon. Szerintem, aki egy kicsit is szereti a macskáját nem teszi ki ilyen megpróbáltatásoknak, nem vág fel vele. Elég ha a gazdi tudja, hogy ő a legszebb és nem teszi ki felesleges procedúráknak. Pláne, ha a macsek még soha életében nem élt át egy ilyen eseményt, tiszta sokk lesz neki (sok ember, nyüzsi, meleg stb.) Amúgy egyáltalán nem feltétel az ivartalanítás a házimacska kategóriában, csak legyen érvényes oltása és féregkezelése. Sajna minden nem pedigrés macska csak ebben a kategóriában indulhat, bármilyen szép is legyen.
2009. márc. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

előző hozzászóló: nem értek veled egyet.aki kiállítani viszi a macskáját, csupán meg akarja mutatni a világnak, hogy az ő társa milyen szép/aranyos, mert büszke rá..és ezzel nincs is semmi baj.betegséget szinte kizárt, hogy elkap, mert a kiállított macskák egészségével kb jobban foglalkoznak, mint az emberekével, plusz a kiállítási nap egy orvosi vizsgálattal kezdődik.a macskát, ha a gazdája nem akarja, nem fogdoshatják az emberek.

..a ketrecben eltöltött tíz óráról pedig csak annyit, hogy évente 1x-2x van ilyen alkalom..más macskák az egész életüket egy ilyenben töltik el..pl azok, akiken tesztelik a (minden bizonnyal) általad is vásárolt kozmetikai készítményeket (l'oreal, dove, az egész unilever és procter & gamble vállalat.. ) tesztelik.

itt egy kis ízelítő: [link]

ez az állatkínzás, nem pedig a kiállítás, hiszen az ott lévő állatokat családtagként kezelik, és jobb soruk van, mint sok embernek.

2009. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, a cicánk az igazi családtag, és társ, és nem hencegni akartam vele, egyszerűen csak olyan nagyon különleges, és gyönyörű, hogy úgy gondoltam, ezt másoknak is látnia kell...

De a tíz óra nekem is soknak hangzik, azt hittem, kb. két óra egy ilyen alkalom (még nem voltam ilyen rendezvényen), a macsek biztosan nehezen viselné.

Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :))

2009. márc. 19. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:

18:17-es és 11:59-es vagyok: most hétvégén szombat-vasárnap (21-22.) lesz a lurdy házban egy kiállítás, mi is ott leszünk szombaton, természetesen házimacska kategóriában.

ha gondolod, gyere el és nézd meg, 700 ft a felnőtt jegy, és nagyon jó árban lehet kapni mindenféle kiegészítőt, eledelt.ha hozol egy közös képet a macskáddal, akkor elvileg ajándékot is kapsz. : D.

2009. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
az utolsó előttinek üzenném, hogy az állati kísérleteket, főleg a kozmetikaikat általában nyúlon, egéren és tengerimalacon végzik el. És épp ezért is nem használok semmilyen smink cuccot, amit használok a fogkrémemtől kezdve a tusfürdőig mind, nem állatokon tesztelt termék. Amúgy meg azért írtam, hogy el tudnak kapni betegséget, mert egyszer mi is voltunk olyan zsenik, hogy elvittük a tesóm himaláj perzsa macskáját egy ilyen kiállítása, aztán utána kb. 20.000 Ft került mire a rejtélyes nyavalyájából kigyógyította az orvos. Az orvosi vizsgálatról csak annyit, hogy nem ér az semmit sem max. megnézik az oltási könyvét, meg ránéznek a szállító boxban lapuló macskára azt ennyi, nem mérik meg a hőmérsékletét, hogy ugyan van-e láza vagy nincs stb. Egy ilyen kiállításon a stresszes macska nem eszi, nem iszik hanem fél. Gondolod ilyen állapotban érdekli őt, hogy családtag vagy nem?
2009. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
elfelejtettem mondani, reggel 8-9-re odaviszed a macskádat és este 6-ig nem viheted el, szerinted élvezné ezt a macskád? Gondold meg.
2009. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy akkor nem viszem a kiállításra.

Köszönöm a válaszokat.

2009. márc. 23. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
mi voltunk ott a hétvégén, és a macskámnak nem lett semmi baja, szerintem még élvezte is a rivaldafényt..ki kell próbálni, sok minden függ a macska jellemétől..aztán ha nem jön be, akkor nem kell benevezni többször.
2009. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!