Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire változik meg a...

Mennyire változik meg a macska viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Most szeretném ivartalanítani az 1 éves lány cicámat, elég érzékeny,hisztis cicus. Mennyire viselné vajon meg a műtét?És hány nap alatt gyógyul meg?
2011. máj. 30. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hamar kipiheni, egyébként nyugisabb lesz, kezelhetőbb, békésebb. Az étkezésénél figyelj arra, hogy viszont hízékonyabb is lesz ezáltal, tehát kevesebb kaja, diétás táp, kevés nasi...üdv.
2011. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :)

Várom mindenkitől a tapasztalatokat :)

2011. máj. 30. 15:40
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én macskám rémesen viselte. Hiszti rohamot kapott, megtámadta az állatorvost, még alvó állapotban haza kellett hoznunk holott előtte azt beszéltük h nem fogjuk, csak ha felébred....

Miután felkelt, kb. 20% hányt, nem ismert meg, nem engedte h a közelébe menjek, de mindig belefeküdt a hányásába...gondolhatod!

De aztán 5-6 óra múlva már felismert és 12 óra elteltével minden visszaállt a rendes kerékvágásba.

Amúgy az enyém semmit nem változott, nem lett nyugisabb, se bújósabb, semmi, ugyanannyit mozog. Talán kicsit többet alszik, bár erre nem mernék megesküdni.

Viszont megnőtt az étvágya úh részletekben kell etetnem. Reggel kap 30g tápot, dután kap még 30g tápot este- későn kap konzervet 70-100g-ot. Remélem tudtam segíteni (ja! nem éhes az étkezések között szóval ne aggódj, csak nassolna :))

2011. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jézusom, bele se merek gondolni, hogy akkor az enyém, hogy fog reagálni. Amúgy se szereti az orvosát, még én is vérző karmolásokkal jövök ki a rendelőből.. Pedig egyébként meg szelíd cica nagyon, bújós, de nagyon öntörvényű, csak ami neki éppen jó. Tartok a műtététől egyébként, de muszáj, hogy ne csavarogjon annyit, ahogy nyílik az ajtó már szökik, én meg várom hajnalig mikor óhajt bejönni. :)
2011. máj. 30. 16:20
 5/17 anonim ***** válasza:
:) Figyelj, mi is túléltük végül :D Értik a dolgukat azok az emberek :D
2011. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar túl lesz rajta, az hogy hány kába és hány, az altató hatása. Az ember gyereke ugyanígy reagál altatás után, félrebeszél, meg ilyesmi. Sajnos tapasztalatból (is) tudom, tehát amiket előttem írtak, azok teljesen normális dolgok.

Nem egy felemelő érzés, amikor meglátod kifelé lógó nyelvvel, mintha élettelen lenne, de fokozatosan észhez tér és lehet itatni stb. Nem lesz semmi gond, ne aggódj, átéltam már pár ilyen eseményt.

Nagy valószínűség szerint kedvesebb lesz, otthon ülősebb, ha megy is csavarogni, kevesebbet és ha kinti-benti cica mint az enyém, valószínűleg elhízni sem fog, persze ez nagymértékben tőled is függ, hogy odafigyelsz-e.

Remélem, tudtam segíteni:)

2011. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudtál.:) Néztem neten egy videót a macskák ivartalanításáról, és hát szörnyű... Sajnálom alávetni a cicámat. És ha elvakarja a sebet? Vagy ha valamilyen komplikáció fellép? Embereknél is annyi műhiba van manapság.. De azt mondta az orvos 2-3x tovább élhet egy ivartalanított macska. Jajj..nem tudom, nagyon féltem :( Amúgy kinti-benti macsek az enyém is, inkább benti, napi 3-4 órát van kint.
2011. máj. 30. 16:46
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kell félni hamar túl lesz raja, és sztem az h megszül esetleg 6 kölyköt altatás nélkül, az fájdalmasabb és nem is egyszeri eset ha kijárós, úh csak bátran!
2011. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: talán túltájékozódtál:))))

Én már ivartalaníttattam pár macskát meg kutyát is, de videót még nem jutott eszembe megnézni.


Igaz, a szemműtétem előtt én is megnéztem a videót, bocsánat az OFF-ért ;)


Ne aggódj, nagyon-nagyon hamar felépülnek! Nem vakarják.

Nekem volt egy szoptatós anyamacskám is, 6 hetes kölyköktől vittem el ivartalanítani, utána szoptatott tovább, sőt a fára is felugrott utánuk, na itt már én is aggódtam, hogy tuti szétnyílik a seb, de nem!

2011. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne stresszel magad így van, hisz átalussza...

A műtét után kap fájdalomcsillapítót...a jobb dokiknál legalábbis, és kérhetsz még otthonra is, Metacam cseppeket, 2-3 napig adhatsz neki...

A sebet nekem még soha nem vakarták, kenjed a varrást majd körömvirág kenőccsel, segíti a hámosodást.

Alapvetően annyira erősek a cicák, hogy 24 óra múlva elhúznak körútra, és már a kerítéseket is ugrálják át...

Én ezt sosem bírtam nézni, úgyhogy 2napra inkább bezártam őket...

2011. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!