Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 17,20 éves, vagy még idősebb...

17,20 éves, vagy még idősebb macskák tulajdonosai - mi a titok? Táplálás, vitamin, egyebek, minden érdekel!

Figyelt kérdés
Az én drágám most lesz 12 éves, ivartalanított nőstény szobacica, kedves, bújós, egészséges, mindig velem van. Olcsóbb macskakaját (száraz, konzerv, néha alutasakos) + házi kosztot kap, meg mindent, amit én eszek és kér. :) Mit tegyek, hogy rekordot döntsünk macskaéeltkor terén? :)
2011. máj. 31. 10:45
 1/8 anonim válasza:
nekem most 10 éves a cicám és nagyon rendben van:), egésznap a napon sütkérezik száras kaját kap, és vizet iszik (napi 1-2 egeret el szokott fogyasztani)
2011. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

16 éves félig szoba félig kinti cica,kandúr

coopos,metrós olcsóbb kaját kap,tejet napi min fél litert,és amit mi eszünk

lusta cica,nagyon dagi,de mindig ilyen volt

2011. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 éves, de sztem a génjei miatt van még életben, mert amit az átélt(balesetek)..... Csoda, hogy él még:):)
2011. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző! Am az enyém friskiesen és házi tejen él:) Meg maradék főtt hús
2011. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"tejet napi min fél litert," -fél litert??? Ez soknak hangzik,tényleg ennyit megiszik?
2011. jún. 3. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éves kandúrom van. 2 éves korában ivartalaníttattam, mert nem bírtam nézni rajta azt a sok sebet és 2hetente az orvoshoz járást. Kinti, benti. Ott van ahol éppen kedve van, sokat vadászik, szereti a kajamaradékokat és a száraz és konzervkajákat is megeszi. Többnyire purina, friskies, whiskas, kitekat kaját kapott, mostanában kap senior kajákat is és figyelek rá hogy szinezékmentes (purina one, select gold stb.) legyen. Remélem még sokáig velem lesz, mert imádom :)
2011. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen halt meg a cicánk.

A hosszú élet titka:

1. genetika

2. benti macska legyen, éjszakára mindenképp

3. ivartalanítás! (minél többet szül, annál hamarább elhasználódik, a nem ivartalanított kinti kandúrok pedig alig pár évet élnek)

4. A macska tápláléka jóval fehérjedúsabb mint a kutyáé, ami megterheli a vesét. 7 éves kor fölött vérvizsgálattal időnként meg kell nézni a veséjét és a megfelelő diétával 2-4 évvel meghosszabbítható az élete.

5. Ivartalanított kandúroknál a húgykövességre kell figyelni.

6. Minél jobb minőségű táplálékot adni, ez segíthet a genetikának

2011. jún. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és egy macskának biológiailag semmi szüksége tehéntejre. Legjobb elkerülni, mert jó esetben csak nem okoz kárt. Az, hogy szívesen lefetyel, semmit nem jelent. A mienk megette a sütőtököt és imádta a főtt kukoricát, amit a szervezete nem is tudott feldolgozni.

Rendes kaja, tiszta víz.

2011. jún. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!