Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet arról szoktatni a...

Le lehet arról szoktatni a macskát, hogy karmoljon?

Figyelt kérdés
Nagyon aranyos a cicám amikor hízeleg, dörzsöli a száját a lábamhoz, felágaskodik, ölelgeti a lábam, de egy idő után annyira igalomba jön, hogy a puha tappancsok rózsabokorrá változnak. Ez már kezd idegesíteni, ahogy elkezdi a hízelgést, már tudom hogy az lesz a vége, hogy jól bele karmol a lábamba. Hozzá teszem, már felnőtt macska, ivartalanított. Kicsi korában nem jött a közelünkbe, így akkor nem tudtuk nevelni, túl sok cicánk volt és kissé el voltak vadulva. Azóta lett ilyen barátságos, miután az összes macsek elünt, ő maradt egyedül.
2011. máj. 31. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A karmolós dagasztásról nem tudod leszoktatni, mindig csinálni fogja. Az enyémek is ilyenek voltak. Ez ösztönös náluk, kiscica koruktól kezdve.

Annyit tehetsz, hogy keresel egy leharcolt rongyot, lepedőt, azt teríted az öledbe, lábadra és/vagy felveszel valami játszósruhát, használt pólót, stb. :)

2011. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha benti macsek vágd le a karmát, amúgy amint elkezdi kiereszteni a karmait, mondd h NEM vagy FÚJ, v amit szoktál, és tedd arébb, hagyd magára, előbb utóbb leszokik róla, de ne kezdj sikongatniugrálni rugdosni, akkor se ha fáj mert azt hiszi, játszol. Merevedj meg és mondd h NEM! hagyd magára, ennyit tehetsz
2011. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah h a dagasztásról beszélünk? Nekem nem jött le, bocsi :) Akkor örülj neki az a szeretet jele, vágd le a karmait ha benti, ennyit tehetsz :D
2011. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kinti macsek, kertes házban élünk. Nem dagaszt, hanem tapiz a mancsával, ami kellemes, aztán egyszer csak váratlanul belém engedi a körmét. Egész nap környékez, szóval nem tudok nyáron folyton hosszú nadrágban lenni. Most is itt ülök a műhelyben, nyitva az ajtó. Bejön, elkezdi a szokásos hízelgést, megsimogatom, szeretgetem, aztán jön a szúrás, megijedek, ő elfut. folyton ez megy. Olyan érzés, mintha túl erőszakos lenne, úgy csináljam ahogy ő akarja, addig amíg ő akarja stb.
2011. máj. 31. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg a második hozzászólásban leírt módszeremet, hátha!
2011. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi :-)
2011. máj. 31. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor, amikor megunja a simogatást csak akkor karmol? Az én cicám is ezt csinálja, ha egy kicsit erősebben kezdem simogatni. Valami nem tetszik neki. És vannak ilyen karakterű cicák, azok sokkal harciasabbak, mint a többiek!
2011. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ellenkezőleg. Inkább akkor, amikor nem figyelek rá, vagy már megsimiztem, de ő még szeretné. Amikor a kaját készítem ki a tányérba, akkor is nyújtózkodik a lábamra és akkor is megkarmol. Szóval inkább akaratos, türelmetlen.
2011. jún. 2. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!