Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elment a cicánk, visszajön...

Elment a cicánk, visszajön vagy lemondhatunk róla?

Figyelt kérdés
4 napja,hogy ki be járkál amikor kedve tartja,eddig nem engedtük ki a kertbe felügyelet nélkűl.2.éjszakáját tölti kint az elsőnél reggel jött aza a második meg most van illetve ez lesz a harmadik.Enni sem jött reggel és most este sem...Most egy éves a héten vittük volna ivartalanítattni.Most mi lesz???
2011. máj. 31. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
még nem kell aggódni. nekem volt hogy a macskám 145 nap múlva keveredett elő
2011. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14et akartam írni :DD
2011. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A macsekok már csak ilyenek...nekem is sokszor napokra eltűnnek, bandáznak a többi macskával..stb Lehet hogy ott eszik valamit. De persze, lehet hogy baja esett ez sem kizárt, de nagy valószínűséggel a nőstényeket hajkurássza szerintem. Üdv.
2011. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Nekünk is voltak eltűnések de az utolsó eltűnésnél a macskánkat már csak holtan találtuk meg valaki megmérgezte és az a bunkó roh@dék képes volt fellökni a halott macskánkat az udvarra =/. 14/f
2011. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiatal cica? Kandúr vagy leányzó?

Van a közelben forgalmas út, vagy hasonló?


Ha nyugis helyen laktok, szerintem nem kell aggódni, csak bóklászik, főleg, ha új neki a hely. Ha kandúr könnyen lehet, hogy megvív pár csatát a szomszéd macsekokkal.

A forgalmas út a veszélyes, nekünk 12 éve, egy évesen a cicánk elkóborolt, nem messze elütöthette egy autó, hátsó lábára rá sem tudott állni, mégis hazajött és felvánszorgott szegénykém a lépcsőn szilánkos combnyaktöréssel.

Ezzel nem ijesztgetni akarlak, a lényeg, hogy a legtöbbször hazajönnek. Főleg ha éhesek, és nem sikerült valamit fogniuk..

2011. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj..:( Sajnos a bent nevelkedett cicákra több veszély leselkedik. Ők még annyira nem tudják felmérni, hogy tulajdonképpen a kinti életben milyen életveszélyes körülmények vannak. Kutya, autó..stb., stb. Remélem megkerül a kis drága, szorítok Nektek!
2011. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kandúr egyébként...hát reméljük,hogy haza jön...sok szeretet kapott itthon imádott bennünket...menhelyes volt...köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 31. 21:52
 8/10 anonim válasza:
Mindig hazajön, megismeri a környezetet. Az első ugyan elgépelte a napokat, de nem ritka, hogy hónapokra is eltűnik, aztán tépetten ázottan előkerül. Főleg a kandúr csinál ilyet. Az ivartalanítás sokat segít, de teljesen nem oldja meg a problémát. Amikor az enyém elment, pár óra múlva már nagyon rossz kedvűen lemondtam róla, és nagyon haragudtam rá, hogy elment. Pedig minden jót és minden szeretetet megkap, és milyen "hálatlan". Aztán két óra múlva előkerült a szomszéd kertben, kapott szidást, de azért nagyon örültem hogy visszajött. Ezt megcsinálja évente öt-hat alkalommal.
2011. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az ivartalanított cicáim is mentek már el több napra. Először a kiszoktatásnál 3 nap után jött haza az egyik. Sírva öleltük magunkhoz és gyorsan adtunk neki enni,mert farkaséhes volt:-)

Múlthéten egy másik cicánk szintén 3 nap távollét után került elő. Tavaly 2 nap után a szomszédban leltünk rá egy harmadik macsekunkra.Ő sajnos megsérült és amputálni kellett a lábát,de él és boldogan szaladgál 3 lábbal,virgoncabb mint volt.

2011. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát hívjad mint állat, lehet nem talál haza. Vagy már vége van, elkapta egy kutya, vagy autó...

Kiskorában el kéne dönteni, hogy kint vagy bent...nem nagy korában kiengedni...

Ha kiskorától kimehetett volna, akkor fokozatosan kezd csavarogni, távolodni egyre messzebb, és tanulni...most meg...áááá

2011. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!