Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ehetnek a néhány órája ivartal...

Ehetnek a néhány órája ivartalanított cicáim?

Figyelt kérdés

Ma fél ötkor illetve ötkor lettek ivartalanítva, egy 11 hónapos kandúr, és egy 9 hónapos nőstény cica. Már magukhoz tértek, kicsit még inogva, lassan mászkálnak, de láthatóan már jobban vannak, tudják, hol vannak. Több oldal szerint aznap nem szabad őket etetni. Ma csak reggel ettek egy keveset, nem sokat, az ivartalanítás után hánytak is picit, de nem volt vészes. Már mosakodnak, dorombolnak, prünnyögnek. A lányka kicsit még kábább, az mégis csak nagyobb műtét ugye, de ha zörgök a kajarészlegen, ő is jön elő. A fiú egyértelműen enne. Az orvos azt tanácsolta, hogy csak akkor adjak ma nekik, ha úgy érzem, hogy már jól vannak.


Mint mondtam, kicsit még inogva, lassan járnak, de már nem vészes. A fiú egy órája még nem tudta, merre van, össze-vissza tántorgott, nem volt teljesen magánál, de mostmár a régi, kicsi magasabb hanggal, de ugyanúgy viselkedik. A lány kuporog, pihen, les, de kajára jönne elő. Vizet raktam le eléjük, 1-2 kortyot ittak. Én egy kicsit később szívem szerint adnék nekik egy alutasakos kaját, maximum kettéosztva. Kinti-benti macskák egyébként, de most pár napig bent lesznek, legfeljebb napközben mehetnek ki egy kicsit. Ti mit tennétek?


2011. máj. 31. 21:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Már reggel sem szabadott volna enniük,gondolom az orvos is megmondta. a hányás veszélyes altatásban.

És most se adj még nekik, 1 napot kibírnak.

2011. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Kb 11 óra telt el a reggeli és az ivartalanítás között, ez teljesen jó, inni sem ittak jó pár órával előtte. A hányásban nem volt étel egyébként, csak slejmet, nyálat öklendeztek vissza, illetve kevés szőrt. Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 31. 21:46
 3/27 anonim ***** válasza:

csak azt nem értem, hogy minek adtál nekik reggel????????? örülj, hogy nem volt komplikáció az altatásnál...


reggelig bőven kibírják kaja nélkül

2011. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik még szerintem. Majd reggel, olyat ami könnyen emészthető és nem csinál kemény székletet, az alutasakos jónak tűnik.


Ilyenkor van hogy magukhoz térnek, aztán megint kidőlnek, nehogy félrenyeljenek, annyit nem ér az egész. Most majd úgyis alszanak egész éjszaka, aztán reggel már a kandúrnak kutya baja sem lesz, a csajszi azért pár napig óvatosan fog tenni-venni.

2011. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Én ma nem adnék nekik. Holnap reggel ha már kérik, ehetnek.

Az altató miatt még lehet hogy kihánynák.


Az én cicámat egyébként tavaly műtötték. A gyomrát is meg kellett műteni, mert lenyelt egy tűt és ha már úgyis altatva volt egyben az ivartalanítást is megcsinálták.

Mivel nem készültünk a műtétre, S.O.S. kellett végrehajtani, így a műtét előtt egy-két órával is evett.

De szerencsére ebből nem volt gond. Egyáltalán nem hányt.

Aznap nem adtam neki enni, de másnap már kevés puha folyékony kaját (a gyomra miatt) már evett.

2011. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként lány cica az enyém.


És még hozzáteszem, hogy ahogy láttam, hogy lenyeli a tűt, kocsiba vágtam a macskát és rohantunk az orvoshoz.

Út közben az autóval lerobbantam. Tél volt. A kocsit bezártam és szakadó hóesésben gyalog rohantam macskával tovább. Szerencsére ekkor már nem voltunk messze.


Az volt életem egyik legszörnyűbb napja. Pár nappal később vizsgáztam. Hát nem sokat tudtam rá készülni.

2011. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Remélem azért komolyabb gond nélkül átvészelte a cica :)

Állatorvos és más ismerősök szerint (és ezzel egyetértek) mostanság az emberek nagy része két csoportba osztható állattartás és gyereknevelés terén: aki túlzásba viszi az aggódást, és aki tesz rá. Egyik sem jó. Bármikor adódhat olyan helyzet, hogy hirtelen altatásban műteni kell, akár közvetlen kaja után. Mégsem halnak bele általában... orvos szerint kb 8-10 órával előtte nem ehet, és kb 3-4 órával előtte nem ihat. Reggel fél hat előtt ettek, a szokásos adag felét, a vizet dél körül vettük el tőlük. Semmi gond nem volt, csak a lány hányt, ő is csak keveset, neki nagyon hullik most a szőre, és egész nap mosakodott, hiába fésültem. Jórészt szőrt hányt ki, kaja nem volt benne. A fiú meg szegénykém maga alá pisilt, úgy kellett letörölni, még nem tudott járni, de már kellett neki :) Már ágyra, székre is tudnak ugrani, épp nézik az egereket élénken. Van ketrecben két egerünk, és nagyon érdeklődnek irántuk, figyelik a mocorgásukat, de talán ma éjjel nem csinálnak ramazurit.

2011. máj. 31. 22:03
 8/27 A kérdező kommentje:
Pontosabban a kandúrka csak öklendezett, köhögött kicsit, de neki nem jött ki semmi egy kis nyálon kívül. A lánynak jött szőr, meg több nyál.
2011. máj. 31. 22:07
 9/27 anonim ***** válasza:

Enni ne adj nekik még ma!

Vizet rakj nekik oda, altatás utáni szájszárasság miatt is jó, ha van kint nekik víz.Nem fognak sokat inni úgy sem.Az enyémet délután műtötték, majd valamikor hajnalban kelt fel, de kibírta reggelig :)

Holnap már adhatod az alutasakosat, örülni fognak neki

2011. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik addig,míg teljesen magukhoz nem térnek.

1,5 hónapja műtötték(lábamputálás)az egyik cicámat és addig nem lehetett még teljesen magához nem tért.

3 éve másik két cicámat(fiú-lány páros) volt ivartalanítva és szintén nem kaptak addig enni míg teljesen nem ment ki a hatása az altatónak. A fiúnak hamarabb kiment és neki adtam egy külön helyiségben a lánytól elzárva.

Megkérdezhetem mennyiért műtötték a lányt? Lassan aktuális lesz nálunk is.

2011. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!