Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire biztonságos a leukózi...

Andikovi kérdése:

Mennyire biztonságos a leukózis elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
Van egy leukózisos cicám (elkülönítve) Nem tudom, hogy összeengedhetem-e a többi 4 cicával ha azokat beoltatom a betegség ellen? És egyáltalán nincs negatív tapasztalat magával az oltással kapcsolatban? Köszönöm!
2011. jún. 2. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy leukózis gyanús cicám, azért csak gyanús, mert a szájfekély a szájában, vagy leukózis miatt van, vagy autoimmun beteg. A többi cicám ezért be van oltva. Együtt vannak. Régen 40 000 volt a vérvétel, hogy megálliptsák hogy melyik a baj. Mostmár csak 6-7000 a teszt csíkos eljárás, de most erre nincs pénzem.

Na meg mindegy is, akármelyik baja van, a kezelés úgyis ugyanaz, szteorid-ot szed, hogy mérsékeljük a gyulladást. Viszont a sok gyógyszer a veséjét teheti tönkre, ezért csak vesevédő kaját ehet, a Renalt-t! Neked is ezt tanácsolom...

Na most semmilyen oltás nem 100%-os, ha be is oltasz egy cicát, lehet már leukózisos, csak még nincs tünete, mert csak vírus hordozó. Ritkán védettséget szerez magától a betegségre, de ettől még fertőz!

Itt olvashatsz az oltóanyagról:


[link]


Én úgy tudom a legtöbb oltás, olyan 90%-os eséllyel véd meg, kivéve a Fip elleni oltás(oltóanyag: primucell Fip), az csak valami 70-80%.Ez egyébként nem oltás, hanem orron át beadandó folyadék...

2011. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszek semmi oltásnak. Minden probléma lelki eredetű.
2011. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi bevizsgáltattuk, fip, fiv és felv vizsgálatokat végezték el, így végül leukózis pozitív eredményt kaptunk.
2011. jún. 2. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
És szed valami gyógyszert a Tiéd? Hogy kezelteti a Te orvosod?
2011. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A vérvizsgálat kimutatása előtt is javuló tendenciát mutatott. Mivel "összeszedett" cica, az orvos nem tanácsolt semmit, viszont 1 hete adok neki macska bérest az előírt mennyiségben. Rendesen eszik, szóval macskás minden tekintetben :)
2011. jún. 2. 19:21
 6/7 anonim válasza:
A mi cicánknak az oltás után 1-2 héttel jelentkeztek a tünetek. Az orvos azt mondta macskaleukózis, vagy macskaaids, 3.7-ről 3,2-re fogyott. kapott párszor szteroidot, de szinte 2 hetente kellett vinni. Kipróbáltunk valamit: Vetri DMG liqid, Gimpet mltivitamin, és Székely Attila homeopátiás szere. Annyira javult a helyzet, h most eléri a 4 kg-ot. Az elején minden nap kapott mindent, most már csak hetente 1x kap mindenből. Nem azt mondom, h teljesen rendbe jött, de régen nem evett semmit, mert fájt neki a szája, csak a gyulladáscsökkentő szteroid után evett. Most kb 1 éve és 3 hónapja nem kapott szteroidot. Bár a vetri DMG elég drága, de szerintem nagyon jó szer.
2011. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali, hogy hogy vagy leukózis, vagy macska aids? Miért nem deríti ki pontosa a doki melyik az?

Mert szerintem nem ugyanolyanok a tünetek, és nem is ugyínúgy kezelik...

A macska aids-el már találkoztam kétszer is, vagy a has, vagy a mellüregben gyűlik fel a savós folyadék, aztán nincs sok a cicának hátra.

A leukózis, meg szájfekély, nyirokmirigy megduzzadás a fő jellemzője.

Na most akkor csak a Vetri DMG-vel jól van, és az javított a szájfekélyen?

Ezt nem is értem, az enyém nem szedhet immunerősítőt, mert hogy pont az immunrendszer gyengítése a cél...

Tehát a szteorid hatását ellensúlyoznám, ha immunerősítőt adnék állítólag...

Na most itt hozzáteszem, hogy vagy leukózis, vagy auto immun beteg.

Én lssa a leukózist kizárnám, mert lefogyás, és nyirokmirigy duzzanada sosem volt, pedig már évek óta szájfekélyes...

Így maradt az autoimmun betegség, ami ugye azt jelenti, hogy túl hülye, és túl erős az immunrendszere, ezért saját teste ellen fordul, ezért a szájfekély, És a szteoriddal az immunrendszert gyengítjük...

Mi a véleményed?

2011. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!