Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszi a cicám a nyers...

Miért eszi a cicám a nyers húst ímmel-ámmal?

Figyelt kérdés

Eddig konzervet kapott, meg szárazat, gondoltam, kedvezek neki egy kicsit és vettem neki pulykanyesedéket.

A kicsike odavan érte, de a 3 éves kandúrom húzza a száját:(

Nektek szívesen eszik a cicátok nyers húst?


2011. jún. 2. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
hát lehet idegen neki a nyers, mivel házicica, ezért ugye nem ismeri. az enyéim amikor tehették a csirkekoppasztáskor próbálták elcsenni a nyers combokat, stb. amugy a kandurok kényesek tapasztaltam már.
2011. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a nagyim cicaja is eszi de nem leli semi tole ha szereti akkor hadd egye adjal neki csirke ma'jat ;) azis jo nekuk
2011. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicáink (mind az 5) egyenesen megbolondulnak nyers hústól, nyávognak, ránk ugranak, rohannak, hogyha megérzik az illatát és szabályosan zabálják. :D

Viszont ha megfőzzük a húst, akkor már nagy ívben kikerülök, csak megszagolják és annyi. :(

Végül is nem minden macskának ugyanaz az ízlése, gondolom ő nem szereti :D Lehet másfajta husinak jobban örülne, vagy ha megfőznéd, akkor talán. :)

2011. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb szereti igen, akinek kicsit öregebb, vagy fájósabb a foga, fogkő, vagy ínygyulladás miatt, esetleg azok nem merik megenni.

Egyébként meg főzd meg nekik, akkor szerintem mindenki megeszi.

Meg azért is jobb, mert a csirkehústól is kaphat el férgeket...

2011. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mintha csak a saját macskámról olvastam volna. Ő is konzervet, tápot kapott és próbáltam én is adni neki husit (akár nyersen, akár főtten). Konkrétan megnyalta, egyet ha megkóstolt, a következőnél visszanézett rám, kb. így: "te meg vagy zakkanva?! Én ezt ugyan nem eszem meg, add csak a fini tápot, amit eddig is kaptam." Ő minden alkalommal beint nekem. :D (Elmúlt 10 éves, de nincs baja egyik fogának sem.)

Szóval, lehet Te cicád is ilyen válogatós.

2011. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen cica is van...nekem 9 van, mind eszi nyersen...
2011. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De hidd el, ha éhes, megeszi neked is...ne adj mást, van az az éhes macska... :-)))))
2011. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


érdekes, amikor a családnak szeleteltem a csirkemellet, akkor nem tágított a lábamtól, dörgölőzött, hízelgett. Annyira levett a lábamról, hogy kanyarintottam egy jókora darabot a családi húsból:)

Azt bezzeg falta.

Másnap vettem neki a pulykanyesedéket, először eszegette, másodszorra meg otthagyta majdnem az egészet.

Elkényeztettem?


Ja főve nem eszi a húst.

2011. jún. 2. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, ez azért van mert nagyon hozzászokott a konzervhez, az én cicám is imádja amúgy, bár csak igen ritkán adok neki- amikor épp főzök, abból szokott kapni.
2011. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a nyerhús (+csont+belsőség) az egyedüli kajája. Hát, nem túl lelkes. De amikor meg tápon élt, akkor azzal finnyáskodott.

Csak akkor nyalja ki a tányérját, amikor éppen tüzel. De akkor mindig.

2011. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!