Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami bajom ha a...

Lehet valami bajom ha a cicámmal alszom?

Figyelt kérdés
betegségerke, fertőzésekre, vírusokra gondolok, esetleg egyéb negatívumok
2009. márc. 18. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 évig aludtam a cicámmal. Ha rendesen ápolod, és megkapja a kellő védőoltásokat, és rendszeres időközönként a féregtelenítést és nem bolhás semmi bajod nem lesz.

Bár még mindig együtt aludhatnék vele, de sajnos már nincs köztünk :( Tavaly nyáron ment el, azóta sincs olyan nap, hogy ne gondoljak rá és nagyon sokat álmodok vele, sokszom sírok álmomban.


Egy volt cicagazdi

2009. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha mar a cicáddal alszol akkor fontos h a cicád teljesen egészséges legyen, nagyon tiszta és ne érinkezzen más macskákkal. Gyakrabban vidd orvoshoz, minden oltasa meglegyen. Ha ezeket pontosan betartod akkor szerintem nem lehet bajod
2009. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éves a cicám, aki szobacica. Velünk alszik egy ágyban. Évekig vittem oltatni, már nem viszem, mert kizárólag a lakásban van. Most született meg a kisbabánk és nem üldőzzük. A macskáktól lehet kapni toxoplazmózist (egér által, ill. nyers hús fogyasztásával), amelyen a lakosság 80%-a átesik. Nem veszélyes, csak a terhes kismamákra, ha éppen akkor kapja meg. Én ezen sem estem át sosem. Pedig 25 éve vannak/voltak cicáim. Még sosem kaptam egyiktől sem semmilyen betegséget.

Tisztán kell tartani az alom tálcáját, figyelni kell, hogy van -e bármilyen betegsége, akkor orvoshoz kell vinni, de én úgy gondolom, hogy egy egészséges cicától nem kell félni együtt aludni sem.

Gondolom most sokmindenki nem ért velem egyett, de csak a tapasztalatomat írtam le.

33 éves cicatulajdonos és anyuka

2009. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz.
2009. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van,egy egészséges macskától nem lesz semmi bajod.Ha a kosz miatt aggódsz esetleg,megnyugtatlak,rajtunk sokkal több kosz van,mint egy macskán aki napi 50* átnyalja a bundáját:-)
2009. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak macskáim, és soha semmi bajom nem lett tőlük. Valamelyik be sem volt oltva, mégis felengedtem az ágyra, velem aludt. Ha tisztán tartod a macska környezetét, semmi bajod nem lesz. Sajnos nem tarthatok macskát, mert albérletben lakom, de nagyon hiányoznak mellőlem..
2009. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet bajod tőle! Esetleg az, hogy még jobban megszereted, hisz akkor a legédesebbek...
2009. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a cica, akkor semmi bajod nem lehet. Én is a cicámmal alszom. De ha vele alszol, szerintem készülj fel arra, hogy a rád fekszik, a fejedre ül, neki áll nyávogni, megharapja a füledet, megcsapkodja a tálpadat(kiengedett karommal), arcon nyal stb... (tapasztalatból mondom), de meglehet szokni. :)
2009. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és az előzőt folytatva... neki áll dorombolni. De ezeket a cica szeretetből csinálja, tehát cuki, nagyon szeretek a cicámmal aludni.
2009. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a cica tisztán van tartva és egészséges akkor nem!De óvakodj a bólháktól mert még ha nem is mutassa annak jeleit attól lehet benne!Jah és ha kinti cicával szretnél aludni azt gondold meg párszor mivel az kint járkál ki tudja merre!Viszont ha benti akkor tuti tiszta és egészséges...Legalábbis így kellenne lennie.
2009. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!