Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Feliway párologtató nálatok...

A Feliway párologtató nálatok durva játék és agresszív reakció esetén bevált?

Figyelt kérdés
Van nálam egy cica, akit egy cicamentő hozott el egy budapesti kórház területéről. A cica borzasztó kedves volt, gyakorlatilag odament hozzá, hogy hozza el. Ivartalanították, utána került hozzám a gazdához kerülésig. Sajnos nálam hasmenés jelentkezett. Pár nap után, mikor nem akart múlni, kihívtam egy állatorvost. Ő több oltást adott neki, de valószínűleg rosszul adta be és fájt neki, mert a végén fújt, morgott és karmolni akart, majd kiugrott a kezemből. Mikor elővadásztam az ülőgarnitúra mögül, kb. 3 órát pátyolgattam, mire a lelkét nagyjából sikerült megnyugtatni. Sajnos a hasmenése nem rendeződött, pár nap után elvittem egy másik dokihoz, aki egy új gyógyszert írt fel és a bélflóra stabilizálásához egy tablettát és egy pasztát. A kúra úgy tűnik eredményes volt, ma kapja majd az oltást és holnap vagy holnapután költözik gazdához. Közben az is kiderült, hogy fülgyulladása is volt, így neostomosanos fültisztításon is átesett. A nagy problémám, hogy nem tudom, a betegsége miatti állatorvosi kezelés hatására vagy esetleg én rontottam el valamit, de az utóbbi időben agresszív reakciók fordultak elő nála. Többször volt, hogy ha simogattam, akkor beleharapott a kezembe. Félek, hogy a gazdánál is ezt csinálja majd és végül nem fogják megtartani. Arra gondoltam veszek Feliway párologtatót, hogy használják, hátha segít. Nálatok ilyen helyzetben bevált ez a szer? Ha nem, hogyan oldottátok meg a problémát?
2009. márc. 19. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes kipróbálni! Nálunk nem agresszív volt a frissen odakerült menhelyi cica, hanem lepisilte az ágyunkat, elég hosszú ideig. Bizonytalan volt, nem érezte magát biztonságban. Ebben seített a párologtató. Szerintem nálatok is az lehet a baj, hogy megszokta az önállóságot és a doki miatt bizonytalannak érzi a helyét. Ha nincs komoly baja, akkor érdemes lenne a dokihoz vinni, hogy a rossz élményt ne kösse a lakáshoz(bár ez így utólag már mindegy, de legközelebb) Ahogy meggyógyul és megszokja a helyét, szerintem rendbe fog jönni:) Az örökbefogadónak viszont mindenképp tudnia kell róla, hogy hosszú folyamat elé nézhet, legyen minél biztosabb abban, hogy így is vállalja. A cica szempontjából lenne rossz, ha 3., 4., 5. helyre kerülne. Remélem nem fárasztottalak olyanokkal, amit eddig is tudtál. És mindenképp elismerésem a cica megmentéséért!!!
2009. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!