Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2hetes kis cicáknak lehet...

2hetes kis cicáknak lehet adni a nem saját anyukájuk tejét?

Figyelt kérdés
4 pici cica nagyon sír már.. az anyukájuk napok óta eltűnt és mivel etessük a kicsiket?? a tehén tej állítólag nem jó de van a szomszédban másik macska akinek szintén cicája van és annak a tejét megkaphatják ugye????
2011. jún. 6. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg megpróbálhatod, a másik macskához tenni őket, ha az elfogadja! Ha nem, akkor lehet kapni tej pótlót, vagy kecske tejet és azzal tudod táplálni cumis üveggel, vagy kis fecskendővel. Tehéntejet semmiképpen sem! Üdv.
2011. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha a szomszéd cica tejét ennék, az lenne a legjobb. Viszont én régen találtam egy kiscicát, aminek még a szeme se volt nyitva, és fecskendővel tehéntejjel etettem, bár picit vízzel hígítottam a tejet. És semmi baja nem lett a cicának. Szépen felnőtt.
2011. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ez a macska nem ihat tehéntejet újdonság. De amikor a mi anyamacskánkat elütötte egy kocsi az állatorvos azt mondta itassuk a kicsiket tehéntejjel. Itták is és semmi bajuk nem volt.
2011. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jajj de örülök ha tehéntejtől sem lesz baja, mert a szomszéd cica most szoptatta meg őket de nem hordhatom át mindig enni őket... amikor tudok átviszem őket ha nem akkor meg adok tehén tejet, köszönöm a válaszokat :) és még az hogy rendes tehén tej vagy az a bolti tartósítószeres tej is megfelel??
2011. jún. 6. 17:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A tehéntej csak is hígítva jó, egy kis szőlő cukorral ízesítve.

Viszont az a legrosszabb, hogy kap ilyen is meg olyan is tejet. Mindegyik tejnek más arányú az összetétele, és ha mindig másmilyet kap, nem szokik hozzá a szervezete. Így annyira fosni fognak, hogy elpusztul mind.

A másik meg, ha Te akarod eteni őket, akkor számolnod kell azzal, hogy éjjel is fel kell kelned, hogy három négy óránként megcumisztasd őket.

Etetés után mindnek a fenekét masszírozni kell kicsit, mert ( mint az anyjuk ) mert csak ez indítja be az ürítést. ( pisi kaki )

Az lenne a legjobb ha a szomszédba átvinnéd őket, és aaddig hagynád ott amíg nem tudnak maguktól enni. Beszéld meg velük biztos megengednék. Viszonzás képpen vihetnél az anya macskának enni valót.

Ha a kicsik már esznek akkor meg visszavinnéd őket hozzátok.

2011. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
biztos hogy nem jó ha 2 félét kap?? mert az anyatejben biztos több a vitamin meg minden még a tehéntejben nem, és nagyon féltem őket a tehén tejtől nem akarok mindig azt adni nekik, de a szomszédba nem hagyhatom mert ott a fiú macska mindig megöli a kicsiket így is 3 macska volt terhes abból az egyiknek maradtak meg ott a cicái :S
2011. jún. 6. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
a boltit nem tudják megemészteni
2011. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de meg tudták :)
2011. jún. 27. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!