Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák érzik ha sajnos...

A macskák érzik ha sajnos meghalnak? És van olyan macska aki ezért elmegy és nem jön többé vissza?

Figyelt kérdés
Sajnos attól félek,hogy a nöstény 11éves cicám meghalt mert tegnap előtt elment este és nem jött haza azótta.Lehet,hogy megérezte,hogy meghal és elment elbújt padlásra vagy valahova.Nagyon beteg volt a cicám.Nagyon vékony volt,nehezen birt enni,nehezen kapott levegőt,bödüs volt a szája és sajnos tört a fogai.Annyira vékony volt szegénykém kivolt a gerince annyira vékony volt.Akartam elvinni elaltatni,hogy ne szenvedjen de nem jött haza.Eddig mindig reggel haza jött.De most nem.Pedig nem tudod már nagyott ugrani sem annyira gyenge volt.Szerintetek hol keresem?Mert messzire nem mehetet hiszen ha ugrik akár leeshet is sajnos.Talán a padlásunkon lehet?Nézzem meg?Annyira félek,hogy hogy találom majd meg szegényt.
2009. márc. 20. 11:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Meghalni nem hiszem, hogy elment volna, azt viszont megérezheti, hogy erre készülsz(sajnos láttam már ilyet) és ez elől menekült el. Addig nem kell őt elaltatni, ameddig élni akar(eszik, iszik, járkál...) 11 évesen még nem olyan rettentő öreg, a barátnőm cicája ilyen állapotában még boldogan eléldegélt egy évig. Öregen keveset esznek már(járj a kedvébe, add neki a kedvenc kajáját), de ettől még amiket még leírtál nem beteg, csak öreg. Keresd meg és foglalkozz vele sokat, simogasd. Megérdemli, hogy öregen is szeressék őt. Altatni pedig akkor kell, ha nem tud felkelni vagy nagy fájdalmai vannak(de ezt egy gazdinak látnia kell).
2009. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is van , vagyis volt egy beteg kiscicánk...állandóan könnyezet a szeme, étvágya sem volt, és remegett is, mint aki fázik, hiába a radiátoron ült. vettem üzletben szárított tengeri moszatot(vagy algát), és ez nagon megizlett neki biztos halszaga volt amit ő lrzett, és eltelt pár nap, és már jól van, játszik is meg jókedve van, és nőtt is vmennyit, ezelőtt sajnos nem is nőtt, azt hittük olyan pici marad. Lehet az állatoknál vannak bizonyos vitaminhiányok, az ilyen msozatokban meg nagyon sok "segítség" van. Én is fogytam től látványosan.

Szóval szerintme érdemes kipróbálni, egyszer venni egy ilyet, be kell áztatni fél napra, és akkor visszanyeri az eredeti méretét, nagyobb tálba kell tenni, mert majd a 10szeresére dagad.

2009. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

folyt.


sajnos nem minden cica szereti...:(( de egy próbát megér

2009. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
a nagymamámnak sok cicája volt, mert falun lakott így a ház körül 2-3 macska mindig kellett az egerek ellen. A mama azt mondta egy öreg macskát ritkán kell elásni, mert elmegy meghalni. Sokszor egy egy öreg macskánk egyszer csak nem jött haza többször.
2009. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez így van, megérzik és elmennek meghalni!


De 1. válaszoló!!!

Nem a kedves gazdi karja megölni a szeretett macsekot!!!

2009. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Persze, tudom, hogy nem a kedves gazdi akarja megölni. csak szerintem lehet többet tenni a cicáért, akit szeretünk. És akkor kell altatni, amikor a cica szenved és nem akkor, amikor már a gazdi nem szeretné nézni az öregségét. Az állat legyen a fontosabb(tudom, hogy sokat akarok:))Szerintem, ha igazán komoly kapcsolat van az ember és a cicája között, akkor nem megy el meghalni, hanem hozzám jön, tőlem kér segítséget(nálunk így megy). Azok a cicák mennek el meghalni, akiknek önálló életük van, hazajárnak enni, oszt jól van. Nincs bajom ezzel a fajta állattartással sem, hisz a cicáknak jó lehet, de különbséget azért fontos tenni a kettő között.
2009. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, még elfelejtettem valamit az altatás kapcsán. Egyszer altatni akartak egy kutyát és bekerült az oltásijába is, hogy altatva...Onnét kezdve az állat kezelhetetlenné vált, nem volt hajlandó menni a saját lábán, odakapott. Magyarul megérezte, hogy mi készül és ő nagyon nem akart még meghalni. Ez sintértelepen történt egy öreg kutyával. Hát, nem lett elaltatva, azóta is vidáman éldegél! Úgyhogy csak erre gondoltam.
2009. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
:) Értem, bocs, h félreértettem!
2009. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

1 válaszoló te féreértettél!Nagyon szeretem a cicámat és nincs szivem csak úgy elaltatni.Szerintem nem birtam volna elvinni altatni.Nem én akarom elaltatni hanem a doki.Ő mondta,hogy tele van a düdeje genyel és belül sorvad.És mindent megtettem eddig a cicámért.Vettem sok vitamint,orvohoz vittem,finom macska kajákat vettem neki és persze puha eledelt vettem mert nem tud rágni.

Múltkor anyám mondta,hogy elviszi egy munkatársa és elaltatja ingyen de én elleneztem.Kiborultam akkor.És persze nem lett elaltatva.

2009. márc. 20. 13:36
 10/20 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy igen szenved és nem azért akarom elaltatni mert öreg hanem mert SZENVED!Ha esetleg előkerül akkor nem viszem elaltatni.De már a doki modta,hogy nem menthető.Akkor mit csináljak?Mert ha egy macska szenved akkor már állatkínzás ha a gazdi hagya szenvedni.Nem?

Köszönöm mindenkinek a választ.

És kérlek titeket hogy ne higyétek hogy én örülök ennek!

2009. márc. 20. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!