Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a bolha egyertelmu tunetei?

Mik a bolha egyertelmu tunetei?

Figyelt kérdés
Kiscicam neha vakarodzik, mindig elol a pofacsont alatt. Plusz tegnap talaltam egy hosszukas, barna bogarat, de az nem ugrott, csak maszott es nem is ugy nezett ki, mint egy bolha a guglin. (eloben meg nem lattam) Ha bolhas lenne sokat vakargatna magat? Bejohet az agyba is, sot az a kedvenc helye eleg sokat fekszik ott, de meg ugralo bolhaval nem futottam ossze es engem se csipett meg semmi. Benne se lattam meg, de en eleg rosszul latok, meg a szore is sokszinu.
2011. jún. 9. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A bolha az állatban szalad, az emberen ugrál. Nem minden bolhafajta csípi az embert, ezért ajánlatos a cicát, ha kijárós, gyakran nézegetni. A hátára fordítod és megnézed, hogy a hasán, a combján szaladgálnak-e "bogarak", vagy van-e a szőrében bolhapiszok. Ha bolhás, akkor nagy munka lesz kiirtani, mert az egész lakást kezelni kell + a cicát is, mert különben sosem szabadulsz meg tőlük.
2011. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Széthajtod a szőrét, hogy leláss a bőréhez, ha a szőre tövén fekete pöttyök vannak, az bolhapiszok. Bolhát a hóna alatt és a hasa alján, a két hátsó lába közt látni leggyakrabban, azt szeretik a legjobban a bolhák. Ha vakarózik, az is egy jel. Ha bolhás, akkor átadhatja nektek, szétszórhatja őket a lakásban. Az ciki.

Vegyél neki Advantage cseppet, amit a lapockái közé kell cseppenteni, véd a bolha ellen, ha valami kombót veszel, kullancs ellen is véd (pl Frontline Kombó). Ezektől pár óra alatt kipusztul az összes bolhája.

Ha a lakásban is van bolha, akkor Insecticide sprével fújjatok körbe.

2011. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hasa vilagos, ott nem lattam semmit (hatan sem) es nem is vakarja. Lakasban van es nem kijaros, csak en cseppet maniakus vagyok. Mondjuk sokat van az agyamban es en is, ha lenne neki a feher lepdon ugralo bolhat csak eszrevennem? Vagy annyira nem feltuno?
2011. jún. 9. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

a bolhát nem adhatja át neked, nem jellemző hogy átmenne emberbe. A macskában ha van ott egyáltalán, tökéletessen jól érzi magát, nem akar máshova menni.


Úgy nézd meg hogy a szőrének a világos felében keresd, a hasánál, és a hóna alatt, mert fekete részeknél nem fogod megtalálni, szóval a világos területet vizsgáld. A bolha a macskában nem ugrál hanem "szalad" vagy mászik ahogy te is írtad, nagyon gyorsan. Ha észreveszed körömmel tudod összenyomni. Ha ugybeggyel próbálod akkor viszont ugorhat, és a bolha nagyot ugrik.

Színe barna ahogy írtad viszont csak akkor vakarozik a macska sokat, ha nagyon bolhás, ha kevés bolha van benne akkor csak néha vakarózik.

Viszont néha csak úgy is szoktak vakarózni minden ok nélkül, ahogy mi emberek is.


ha felmerül a kérdés hogy bolhás vidd el állatorvoshoz, bár nem szokták ilyennel az orvoshoz vinni, de ha téged zavar, rendezd el.


ui: am a hosszukás barna bogár lehet bolha szerintem....

2011. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, de google alapjan egyaltalan nem ugy nez ki. Meg azt nem a cicaban talaltam es nem is ugrott. A cseresznyes zacsibol maszott kifele, nekem a cseresznye gyanusabb az o eseteben. A cicat naponta 3x atnezem es meg nem talaltam semmit, csak mivel rettegek tole mar mindenhova bekepzelem.
2011. jún. 10. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!