Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy vad természetű macsekot...

Egy vad természetű macsekot hogyan vigyek állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy szerintem ha nagy nehezen be is tudom tuszkolni a dobozba, attól félek, hogy az orvosnál megvadul és vagy nem lehet kiszedni, vagy elfut. Esetleg letépi a doki kezét. Valaki volt már így közületek, hogy vadabb cicát vitt orvoshoz? Hogy ment? Vagy ötletek, hogy mit csináljak?


És még valami. Most akarok szállító dobozt venni. A macskám kandúr, közepes termetű. Megfelel neki egy 30x48x30-as méretű box? Kb. 20 perc az út, nem lenne hosszú ideig benne.


2011. jún. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló a macskám de az orvosnál nemcsinált mást félelmében mint bujt el a hónom alá x) és kapaszkodott mindenhova a körmével. amugy szerintem kicsi az a szállító láda.
2011. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom az enyém mit csinálna. Kicsi korában még az embereket is le akarta vadászni, persze csak játszott. Most mindenkitől fél, csak én tudom huzamosabb ideig tartani, tőlem nem menekül annyira, inkább mindig jön utánam.
2011. jún. 9. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kicsi, úgy is összekuporodnak benne. Az állatorvosoknak nagyon spec. fogásaik vannak, egy-két mozdulattal szinte megbénítja a cicót, aki egyébként is be lesz tojva.
2011. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én antiszociális, rettegett macskám az orvosnál olyan mint a kisangyal. Félelmében kimerevedik, akármit lehet vele csinálni. De az orvosnak ez a dolga, tudnia kell bánni az állattal.
2011. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, az orvosnál meg fog hunyászkodni, az enyém is ilyen. Persze vannak kivételek, mint itt olvasható..:

[link]

2011. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre megjósolni, hogy hogy fog viselkedni a macska, de az orvosnak kezelnie kell a helyzetet. Neked csak arra kell figyelned, hogy meg ne ugorjon: hám a macskán (a dobozban is), póráz vége a csuklón.

Az enyém kis bátor volt az orvosnál: három szurit úgy állt ki, hogy a bajsza sem rezdült. Úgy vettek kaparékot egy nyílt sebéből (egy kis bőrt és szőrt is hozzátépve), hogy meg se rezzent.

Aztán a doki a negyedik szurit elqrta, és a macska megfenyegette, hogy menten átharapja a torkát. Szegény doki, csak a bocsánatáért tudott esedezni...

2011. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom?

A legtöbb, vadóc cica meghunyászkodik, megretten az állatorvosnál.

De nem biztos, mindenesetre a doboz kinyitása előtt szólj, és a rendelő ajtaját zárjátok be!

Elvileg tudja az állatorvos, akkor hogyan nyúljon hozzá.

Egyébként a leghatásosabb, a marjánál megfogni jó erősen, mint a nyulat szokták, csak egy kicsit feljebb a nyak felé. Ha vad cicát kell lefognom, ott markolom meg, úgy, hogy szinte a feje bőre is felhúzódik. Nem tudom, miért de működik, lehet arra emlékezteti, mikor az anyja hurcolta, és akkor van nekik ez a megmerevedés reflexük vagy mi...

2011. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám is elég vad, nem szereti azt sem ha simogatjuk, vagy felvesszük... Az állatovosnál meg elkezdett dörgölőzni az aszisztenshez, meg tiszta szelid lett :P Szerintem nem lesz gond vele :)
2011. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt hívjuk mi "önvédelmi dorombolásnak"...
2011. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!