Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtatok már fogamzásgátlót...

Adtatok már fogamzásgátlót macskának? Mennyire hatékony? Hány éves/hós kortól adható? Orvos írja fel?

Figyelt kérdés
Hozzánk csapódott két nőstény cica, akiknek gazdit keresünk. De addig is szeretnénk elkerülni a "felesleges" szaporulatot.
2011. jún. 10. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hallottam már,de én még nem adtam....
2011. jún. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nálam évek óta azt kap mind a két nőstény macska- anyja és lánya. Az anya 9 éves a lányka 5 :) Nálunk bevált, nemcsak a szaporulat miatt, hanem mert sokkal nyugodtabbak. Házi cicák, csak akkor mennek ki, ha mi is az udvaron vagyunk, de amíg nem kaptak minden bajuk volt. Kapartak, nyávogtak. Azóta ez is megszűnt. És igen, orvos írja fel- kivéve, ha csuda jól ismered az állatpatikust :)))
2011. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most 2 hónapig adom ezt, utána ivartalanítás lesz. Rendelő melletti patikában recept nélkül kaptam. Hetente egy felet kell adnom, így nem lesz tüzelés.
2011. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi macskánknak folyamatosan nőgyógyászati gondjai voltak, amíg kapta. Az állatorvos sem nagyon akarta felírni, azt mondta, hogy kutatások szerint sokkal nagyobb a rák előfordulása a fogamzásgátlót szedő macskákban. Mivel nem is volt jól tőle, így inkább az ivartalanítást választottuk. Most már jól van, és csavarogni sem csavarog annyit.
2011. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen nálunk sem vált be a fogamzásgátló. Begyulladt tőle a cica méhe, pedig csak kb 2 hónapig kapta, szval ezek a készítmények nem minden állatból/szervezetből váltanak ki jó reakciót. Szval elég necces, de lehet hogy beválik. Nekünk aztán ivartalanítani is kellett a fogamzásgátló okozta mellékhatások miatt...

Kipróbálni kipróbálhatod, lehet, hogy nálatok működni fog.

2011. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is szedte hónapokon keresztül, és valóban nem tüzelt tőle. Nem orvos írta fel, állatorvosi patikában vettem vény nélkül, pedig nem ismertem a patikust. Heti fél szemet kell neki adni, mindig ugyanazon a napon, és 10db volt kb 1500Ft. De nekünk azt mondta a patikus, hogy hosszú távon nem jó nekik adni, mert méhgyulladásban, vagy egyéb mellékhatásokban megbetegedhet, vagy akár el is pusztulhat a cica.
2011. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Adható, de csak korlátozott ideig, talán pár hónapig. Az orvosunk azt mondta, hogy azoknak a cicáknak szoktak adni rövid ideig, akiket még szeretnének pároztatni a végleges ivartalanító műtét előtt. Amúgy hosszú távon nagyon káros, ivarszervi rákot okoz!
2011. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Korlátozott ideig adható nekik, és viszonylag drága. Hosszú távon akkor már inkább az ivartalanítás éri meg, hiszen ha veszed neki a sok gyógyszert, sokkal drágábban jössz ki.
2011. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!