Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináltok, ha a macskátokn...

Mit csináltok, ha a macskátoknak gennyes sebe van? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ilyen Clarasept fertőtlenítő spray van itthon, az jó ha azzal fújom be?
2011. jún. 11. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Betadinnal kend be, és semmiképp ne ragaszd le, levegőznie kell a sebnek, úgy gyorsabban gyógyul. Nem tudom, milyen az a fertőtlenítő, amit írtál, de gyanítom alkoholos, csípné a sebet, és ahogy kaparássza, csak még jobban elfertőződhet.
2011. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elviszem az orvoshoz.
2011. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Pl. szaladok vele az orvoshoz?
2011. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ludens válasza:

Attól függ mitől van a seb és mennyire mély és elfertőződött. A seb tisztítása után fertötlenítés mindenképpen jó ötlet, ha esetleg legyek is piszkálhatják akkor a seb helyétől függően ajánlatos lehet "sudocrem " kenőcs használata vagy a sebeltakarása, kötéssel. Ha a seb nagon mély vagy nagyon gennyedzik mindenképpen állatorvoshoz kell vinni az állatot.


Macska esetében ez azért kényes feladat, mert bármit teszünk a sebbel ők azt szeretik piszkálgatni.

2011. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a gép előtt ülve várom a megoldást, az biztos.Megfogom a macskát, elviszem az orvoshoz. Ha csak nem vagy doki, akkor ne házilag kezelgess...
2011. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem, csak kb havonta előfordul ez vele, meg a szüleim nem akarják elvinni állatorvoshoz :(
2011. jún. 11. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Akkor vidd el TE! Gratulálok az újabb "kulturált" állattartáshoz, hogy mennyire utálom az ilyen embereket!
2011. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Én meg az ilyen kioktató embereket utálom, mint te utolsó válaszoló. Egy igazi féreg lehetsz.

Kérdező szerintem jóddal fertőtlenítsd a sebét.

2011. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és utolsó válaszoló!

A gennyes seb nagyon komoly dolog. A mi macskánknak is volt, és mikor elvittük orvoshoz, kiderült, nagyon kicsin múlt, hogy nem fertőződik ez az ízület is... Ellátták, alaposan kitisztították a sebet, majd antibiotikumot kapott. Végül pedig ráhúztak egy gallért, amit nehezen szokott meg, de nagyon fontos dolog nyílt seb esetén! Szóval VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ!

2013. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!