Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a macskámmal beszélgetni...

Lehet a macskámmal beszélgetni? Úgy értem, hogy ő is megértsen és én is őt.

Figyelt kérdés

Mert szeretnék vele jobban "megismerkedni".

Kérlek írjatok vissza!


2009. márc. 21. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Testbeszéd elsősorban, de ha sokat beszélsz hozzá, megért dolgokat. Hogy te is értsd a macskabeszédet, figyeld meg, és olvass a macskák viselkedéséről könyveket.Könyvtárban is van, neten is.

Emberül(magyarul) is alapképzettség nélkül tanultál meg, ez is menni fog.

2009. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! ^^
2009. márc. 21. 11:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Te mennyit tudsz a macskákról??
2009. márc. 21. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy lehet, beszélgetni mindennel lehet. Én speciel a fűnyírómmal szoktam, és mára már tökjól megértjük egymást.
2009. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szoktasd hozzá bizonyos dolgokhoz, így kifejezésekhez, hanghordozáshoz is. A mi egyik cicánk minden reggel az asztal sarkán ülve várt minket, és sorra "köszönt" nekünk. Oda kellett menni hozzá, megsimogatni és visszaköszönni neki. Ha még megkérdeztük tőle, hogy hogy van, "válaszolt" rá. Ezt úgy szokta meg, hogy mi minden reggel, minden cicának köszöntünk, és megsimogattuk őket.

Szerintem a macskákat is meg lehet érteni, ugyanúgy, mint a beszélni nem tudó kisbabákat. Sok megfigyelés, és törődés kell hozzá, hogy megfigyeld a reakcióit, és a hangadásait. Merthogy ő is különböző hangokat hallat, attól függően, hogy mit akar. Ja, és persze "pofákat is tud vágni", ha valami nem tetszik neki! :) Nagyon jó a mimikájuk. :)

2009. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is rendszeresen "beszélgetek" a cicámmal. És ő is beszélget velem. Más hangot ad ha "rosszat teszek" (pl. később érek haza, mint ő azt gondolja), ha éhes, ha csak beszélgetni akar. Emellett a tettei is beszélnek. Például, mi együtt alszunk, ő minden reggel fél hatkor ébreszt ( rám fekszik, bökdös az orrocskájával...) A tekintetét is érdemes figyelni, abból is sok mindent meg lehet tudni, mire gondolhat. Hajrá, csak figyelni kell!
2009. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél több időt töltesz, annál jobban megismeritek egymást. Én sokat beszéltem hozzá, egy idő után ő is elkezdett nyávogni nekem, válaszolt. Érzi, hogy figyelek rá. Régebben mindig hívtam az ablakba és megmutattam neki dolgokat. Mostanában ő szól nekem, hogy menjek oda és nézzem, hogy fúj a szél. Nagyon aranyos. Szoktunk együtt járkálni a lakásban és sorba kihúzom neki a fiókokat, mert nagyon szeret belenézni mindegyikbe. Ilyenkor dorombolva jön utánam, nagyon tetszik neki a program.
2009. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!