Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Nem sokára költözü...

Mit tegyek? Nem sokára költözünk! Van egy cicám akit nagyon szeretek, de sajna nem vihetem magammal mert panelba megyünk!

Figyelt kérdés

Nincs hozzá szokva a benti élethez,sem a fürdetéshez!Nem akarom itt hagyni magára!Anyám nem foglalkozna vele!:-S

Ötletek?


2011. jún. 12. 13:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

nem kell fürdetned!!! ez egy alap dolog, a macska tiszta állat.. utálják a vizet ez azt jelenti, hogy nincs szüksége rá...

ha meg hozzá van szokva a kinti élethez akkor vidd le sétálni, parkba . lehet, hogy először nem tetszik neki a póráz dolog, de majd hozzászokik :)

2011. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ez ez csak egy kifogás... Eleve ott kezdődik, hogy ha a TE macskád, akkor miért is kellene vele anyukádnak foglalkozni?????? Én az utcáról mentett macskáimat is csak benti tartásra adom örökbe és nincs gondja vele egyiknek sem... De mondjuk az is igaz, hogy az Ő gazdáik nem lusták rájuk szánni a időt...
2011. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A nem foglakozna vele azt takarja: ő sem lesz itthon,2havonta jár ki külföldre!Üres lesz a ház,csak a cicám marad itthon egyedül!
2011. jún. 12. 13:20
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki játékokat, a macskát nem viseli meg olyan nagyon az egyedüllét mint a kutyákat,

de ez azt takarja, hogy te sem lennél otthon mikor anyud nincs otthon? vagy ez most hogy van :D ?

(első avgyok )

2011. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Úgy van hogy én a párommal költözök!:) Itt hagyjuk anyámat!És a macskámat!:( Az utobbit nem szívesen!
2011. jún. 12. 13:46
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
de miért nem viszed magaddal a cicát? :O
2011. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Vidd magaddal. Jobb lesz neki panelben a gazdájával, mint egyedül a régi házatokban.

Leviheted sétálni is akár. :)

2011. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mert a párom utálja bent őket!A szőre is nagyon hullik és én sem szívesen tartok magam mellett úgy állatot hogy nem tiszta és ki tudja miket szedett össze kint az udvaron!:-S
2011. jún. 12. 13:50
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem a problémádat.

Nekem alapvetően kinti-benti volt a cicám, de később úgy adódott, hogy nekem is panellakásba kellett költöznöm. A cicát is vittem magammal, természetesen. El sem tudtam volna képzelni, hogy otthagyom! Ő az én cicám, hozzám tartozik, egyértelmű volt, hogy velem jön, bárhová is kell mennem. Mi 3 évig laktunk ott, és egyáltalán nem viselte meg a cicát. Az elején egy picit morcos volt, amiért nem mehet ki akkor, amikor csak szeretne, de minden nap (végső esetben minden 2. nap) levittem őt sétálni, hogy odakint is lehessen, és ne üljön otthon egész nap bezárva. Az első hetekben utálta a hámot, de hamar hozzászokott, miután rájött, hogy a hám azt jelenti számára, hogy lemehet a friss levegőre.


Ha szereted a macskádat, vidd magaddal! Ha meg nem szereted, akkor minek neked egyáltalán cica?

Nézd, az, hogy a macskának hullik a szőre, teljesen természetes dolog. Ez csak kifogás, hogy emiatt hagynád otthon. Keféld át a bundáját minden este egy kefével, nem több 5 percnél, és máris megoldódik a szőr-probléma.

Az, hogy a barátod nem szereti őket... hát, na puff! Az én párom se szereti őket, de miattam mind a három macskát elviseli. Én pedig nem rajongok a kutyákért, de tudom, hogy a barátom egy árva lépést sem tenne a pincsi kutyusa nélkül, én meg ezt fogadtam el. Ezt nevezik kompromisszumnak. Tudom, hogy mennyire szereti azt a kutyát, és ezért elviselem, sőt, idővel meg is kedveltem, és ma már ugyanúgy hozzátartozik az életemhez, mint a macskáim.

Az meg, hogy ki tudja mit szedett össze odakint, megint csak egy buta kifogás. Erre találták ki az állatorvost. Tessék elvinni hozzá a cicádat, legyen beoltva, kapjon féreghajtót, és akkor tuti, hogy semmi betegséget nem visz be magával a lakásba. Amúgy is, ha ezentúl panelban tartod és szobacica lesz, úgysincs esélye összeszedni odakintről semmit. A te cicád, a te felelősséged!

Te akartál macskát, hát akkor tessék róla gondoskodni! Nem csak addig kell tartani egy állatot, amíg aranyos, meg jól elvan magában!

És nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldásokat! Ha majd kisbabátok lesz a barátoddal, azt is ott fogod hagyni anyukád nyakán?!


Vidd magaddal a cicádat! Beszéld meg a barátoddal, hogy szereted és viseld gondját úgy, hogy a cica jelenléte ne zavarja a párodat (keféld ki a szőrét, naponta többször is porszívózz fel, ha kell, vidd el állatorvoshoz az oltások miatt), és ne hagyd őt magára! Nem anyukád dolga, hogy gondozza, hanem a tiéd!

2011. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Előszőr is!Nem kérek ki oktatást!!És ne merészelj ilyeneket mondani nekem hogy a babánkat is anyám nyakán hagynám!Gőzöd nincs ki vagyok,és milyen az életem!Addig nekem ne osztogasson senki észt!És nem az a típus vagyok aki megunja az állatait és kidobja...stb!
2011. jún. 12. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!