Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy benti cicám, kicsi...

Van egy benti cicám, kicsi még,2 szer vitte, le sétálni és nagyon élvezte, de mikor anya ezt észre vette, közölte velem, hogy kint bolhát kap meg könnyebben beteg lesz. mit tehetek ezek ellen?

Figyelt kérdés

nagyon tetszett neki , hogy kint van, ugrándozott szaglászott stb.. de any azt mondta, hogy nem vihetem le többet, a bolhák miatt meg úgy könnyebben beteg lesz, azt mondta, hogy talán ha beteg nem is de bolhás igen, mit tehetek a bolhák ellen? és mit mondjak anyukámnak?


előre is köszi :)


2011. jún. 12. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem könnyű bolhát szerezni:) De, ha annyira tartotok tőle, akkor addig, amíg kiviszed, tégy a cicára bolhanyakörvet.
2011. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bolhanyakörv helyett hatásosabb ez:

Spot-on bolhairtó, pl. a Frontline nevű (de vannak olcsóbbak is). Ezt a cica tarkójára, a bőrére kell cseppenteni úgy, hogy széthajtod a szőrét. Így nem fogja lenyalogatni. :)

Így 2-3 hónapig védett lesz a cicád a bolhák ellen.

Kb. 4-500 Forintért lehet kapni 4 kilóra féreghajtó tablettát is, ezt testúlyarányosan kell adni és az is megoldva.

Ha kimegy a házból, tényleg fontos, hogy ne szedjen össze mindenféle betegséget. A fenti két dolog alap, nektek is fontos. :)

2011. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, :)
2011. jún. 12. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Oltatni is feltétlenül kell, egy kombinált oltás 4-5 ezer Ft körül van, ezt évente kell ismételni. Egyébként lakásban tartott cicánál is érdemes oltatni, mert akár a cipőnk talpán is bevihetünk fertőzést. És valóban a bolha az, amit a legkevésbé fog összeszedni kinti környezetben. Ha füves-bokros helyre engeded, jól vizsgáljátok át, mert sajnos kullancsot viszont összeszedhet ma már városban is.
2011. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ajánlott Frontline hatásos kullancs ellen. Azt nem akadályozza meg,hogy belemenjen (olyan szer nincs is), de elpusztul, mielőtt megszívná magát.
2011. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én mégiscsak a bolhanyakörvet ajánlom, mert levehető, és csak addig kerül vele kapcsolatba a cica, amíg szükséges.


Mert bizony a vegyszerek nekik -a cicáknak- sem tesznek jót, főleg ilyen fiatalon nem kéne nekik.

2011. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Frontline a megoldas. anyumnak kinti cicai vannak, de sose bolhasak
2011. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A bolhanyakörv is vegyszeres! A csepegtetős módszert használják az állatorvosok is, mert gyors, könnyű, praktikus. A kutyák megtűrik magukon a nyakörvet, igen, mert nem mozognak annyit, de egy macska rengetegszer bújik be ide-oda, nagyon könnyen fennakadnak bármin vagy amikor le akarják operálni magukról, beleakad az állkapcsuk. (Láttam már ilyen szerencsétlenül járt példányt, megfulladt sajnos.) Éppen ezért szoktak benti macskákat hámmal sétáltatni, mert abban garantáltan megmaradnak. :D

Már a 2-3 hónapos cicának lehet féreghajtót és bolhaelleni cseppet adni, tudom, 6 éve vannak macskáim. :)

2011. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
A nyakörv nem használ a cicának. Lazára kell hagyni, így vígan elsétálnak alatta a bolhák, amik az állat szemzugához járnak inni.
2011. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, amit az utolsó írt, másrészt a nyakörv cak állandó viselés mellett hatásos, az első 24 óra után...

Tehát valóban praktikusabb a csepp a nyakára. Olcsó vacakot ne vegyél, nem ér semmit. Minimum Frontline.

Ja nekem 30 én vannak macskáim:)

8 hetes kortól már rá lehet tenni.

Ha ki fog járni, pláne kell neki az oltás, de nekem a bentiek is oltva voltak mindig.

A kiscicának emlékeztető oltást is kell adni, a felnőttnek évente egyszer.

A féregtelenítés valóban nagyon fontos, rendszeresen szükséges.

2011. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!