Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős kérdés? Igen pls, sos....

Sürgős kérdés? Igen pls, sos. Katt ide! :' (

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy kiscicát a szomszéd falu előtti határnál,nincs messze tőlünk kb. 10 perc mulva amikor hazaértünk a cica kimart, elment ottholról, ELVESZTETTEM.DE akitől kaptam figyelmeztettett vad a macska.Azt szeretném megkérdezni, és megbizonyosodni róla hogy a macska meghalhat-e a vadonban?Vagy hogy a macska hazatudna-e menni az előző gazdájához, vagy esetleg hozzánk???

Bocsi hogy sokat írtam,de ez nagyon fáj ugyhogy lécci segítsetek.


2011. jún. 12. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát... Nem bántásból, de ha pici, bizony meghalhat. Keressétek.

Sok sikert!

2011. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, az autók elől általában elfutnak a zajuk miatt, azontúl erdőnél meg esetleg vadászokkal lehet probléma:S De ha ilyesmik nincsenek, és éhes lesz, visszamegy. Vissza tud menni. A mi cicánk úgy gondold el, hogy körülbelül egy évig nem volt meg!:O Fogalmunk sincs hova tűnt addig. Egyébként 10 éve kb, amikor ideköltöztünk, akkor találtuk, és úgy kellett magunkhoz szoktatni szépen lassan. Nagyon vad volt. Na, aztán a kb 1 év után a szomszédunkban újra feltűnt. Megismert, de nem nagyon jött oda. Azt gyanítottuk, hogy valaki magához szoktatta, apukám fel is húzta magát(mert ő tudni vélte, hogy ki volt xD), de aztán ennyi. Lényeg hogy újra visszatalált hozzánk:) És itt öregszik velünk mind a mai napig:)(L) Már csak két fogacskája van meg, nagyon aranyos.:):)
2011. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mindez amit írtam nem igaz, ha tényleg olyan picike!!!
2011. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A macskák általában jól bírják a "vadonban". Simán szereznek maguknak valami kaját. De attól is függ, hogy fiú vagy lány macskáról van-e szó, és hogy mennyi idős. Mert a kandúrok hajlamosabbak összekapni egymással. De ha azt mondod hogy vad a macska, akkor biztos, hogy túléli az erdőben is. Amúgy a macskák leginkább oda mennek, ahol étel van, nem nagyon számít nekik, hogy az a gazdinál van. vagy sem. De ha az előző gazdájával jó volt a viszonya, akkor bizonyára visszamegy hozzá. De az is lehet, hogyha kiraksz egy kis kaját az ajtó elé, akkor hozzád is visszatalál. :)
2011. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha látta az utat amikor elhoztátok akkor tuti h haza ment
2011. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vadonban simán tud fogni mindent. A mi macskánk is simán fog a szomszédba vakondot,gyikot ha nagyon ügyes tud fogni madarat is. pedig lány.
2011. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tegnapi 21.17-nél a pont.

Ha jól érezte magát az eredeti gazdájánál, visszamegy, ha nem annyira, akkor ahol adnak neki, oda szegődik. Ha vad, akkor nem valószínű, hogy lesz különösebb baja, őket nem emberek közt, lakásban szocializálták, ez most kapóra jöhet:)

Azért keresd és írd meg, meglett-e:)

2011. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,sajnos nem tudom hol keressem. Az egyik háznál felment és ott elment a kert felé, de nem is arra hanem az eresz felé ahol egy pici lyuk volt és nem lehetett látni.Nem látta az utat.Amugy nem tuom már mit tegyek, de nagyon köszy a válaszokat és ezek nagyon jól esnek hogy tudom vannak még segítőkész emberek a világon :D:D
2011. jún. 13. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem kell, hogy lássa az utat, amikor gyerek voltam, az odaszegődött macskákat a szüleim elvitették és láttam, hogy zsákban vitték, majd autóban, átvitték a Dunán és mégis hazajött. Rögtön befogadtuk:)

Nem tudom, hogy csinálta, csakis az ösztönök, a különleges érzékszervük.

Kellett néhány hét v. hónap, de hazajött!

2011. jún. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!