Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előfordulhat hogy a macskám...

Pinkygirl0601 kérdése:

Előfordulhat hogy a macskám vegetáriánus? Nem eszik húst se tápot csak tejet. Megpróbáltam konzervet etetni vele úgy hogy a szájába raktam a húst de kiköpte. Normális ez? Lehetnek a macskák vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen konzervet etettél vele? A rossz minőségűt az enyém se eszi, viszont az acanáért odavan, nem ok nélkül.
2011. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elég éhes lesz megeszi.
2011. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy paradoxonnak hangzik, ugyanis a macskák alapvetően ragadozók!

Én nem akarom az ördögöt a falra festeni, de lehet, hogy van valami a nyelőcsövével, a fogaival, vagy a gyomrával, ami miatt képtelen lenyelni, megenni; vagy az emésztőrendszerével, ami miatt megemészteni képtelen. De az is lehet, hogy csak férge van, vagy vemhes, vagy allergiás - ami így elég hülyén hangzik, de lehet, hogy van valami olyan anyag a környezetében, az otthonodban, ami irritálja, s emiatt furcsának érzi a hús ízét.

Állatorvos látta már? Ha nem, lehet, hogy ildomos lenne elvinni egyhez.

2011. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert belehal. Erős a gyanum, hogy szerez az kaját valamelyik szomszédtól...
2011. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos elképzelhető, mert volt már rá példa! Mostanában olvastam róla, hogy találtak az utcán egy kidobott macskát ami nem ette meg a húst(nyilván ezért dobták ki). Tehát teljesen vegetariánus! Viszont megeszik mindenféle gyümölcsöt, akár ananászt is. A többi állatot még csak játékból sem támadja meg.


Viszont csak ez az egy példa ismert, ezért azt kell mondjam, 0.000000000000000000000000000000000000000000001% az esélye hogy a tiéddel is ez van.

2011. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pld.az én macskám is imádta a sajtot,de kiköpte a kolbászt.Viszont nagyon szerette még 1./ a pacalt,2./ a csirke bőrét,3./ a halat-ezeket így,fontossági sorrendben,de nem evett semmilyen tápot és másféle húsokat sem,de szerette pld.a palacsintát és a sárgaborsófőzeléket is.Azért nem gondolom,hogy vegetáriánus lett volna,inkább válogatós.De olyan kutyám is volt,amelyik szerette a dinnyét ,a diót és a cseresznyét,de mikor egyszer jutalomból vettem neki 2 kiló lecsókolbászt,azt végighúzta a porban és otthagyta.
2011. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy hormonzavaros?

Például, ha a szervezete túl sok ösztrogént (női hormont) termel, s emiatt képtelen olyan ételt fogyasztani, amin más állatok szagát érzi?

(Lehet, hogy hülyeséget írok!).

2011. jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki hogy nincs-e valami baj a fogaival, nyelőcsövével, ha nincs akkor próbálj többféle konzervet, tápot, vagy főzz neki csirkehúst.
2011. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nem vagyok macska-szakértő, de azt nem hiszem, hogy vegetáriánus lenne, hiszen MINDEN macsek alapból ragadozó... inkább nagyon válogatós lehet. Az alábi linket találtam, érdemes a kommenteket is végignézni, mert sok jó tippet hoznak!

[link]

2011. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát vemhes nem lehet mert kb 2 és fél hónap körül van :D a fogai renden vannak :) állatorvoshoz még nem vittem el de még szopik is elég játékos igazából nem hinném hogy nagyon rossz lenne a konzerv az anyuci és a tesója nagyon szereti csak ő ilyen kis különc :) köszönöm a válaszokat :)
2011. jún. 14. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!