Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Külföldre utazás cicástól?

Külföldre utazás cicástól?

Figyelt kérdés

Külföldre költözünk a nyáron és van két 8 hetes cicánk!

Az érdekelne,hogy lehet megoldani a kivitelüket?Kocsival visszük őket,és arra lennék kíváncsi hogy oldjam meg a több órás utazást?Gondolok itt etetésre,itatásra,wc-zésre...

Azt olvastam hogy előző nap ne adjunk nekik csak minimálisan enni és indulás előtt még rakjuk őket az alomtálcába!Na de a bökkenő hogy közel 13 órás útról van szó és úgy sajnálnám már előre őket ahogy 13 órát gubbasztaniuk kell a cicahordozóban!:S

Köszönöm a segítséget előre is!


2011. jún. 15. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha költözésről van szó akkor vinni kell,persze csak ha nem akarod eldobni magadtól őket,de gondolom ha ennyire aggódsz akkor nem ezt akarod tenni.Ki fogják bírni,ha kibírják az egész napos alvást akkor ezzel sem lesz gond.
2011. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első!Nézd a kérdésem..."Az érdekelne,hogy lehet megoldani a kivitelüket?"

Szóval több mint valószínű hogy nem eldobni akarom őket,nem gondolod?:)

Épp ez az hogy az érdekelne hogy vitt e már így ki valaki cicát...ugye a kutya más..kiszállok,járok vele egyet,kaka pisi,kocsiban meg tud enni,egy kutyát "nem visel meg" egy hosszabb út!

Köszi azért a választ!:)

2011. jún. 15. 18:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Írtam hogy:"de gondolom ha ennyire aggódsz akkor nem ezt akarod tenni."

De azt mondom hogy a macskák,legalábbis az enyémek egész nap alszanak,kis lusták.És ha egész nap csak alszanak akkor mind1 nekik hogy autóba vagy otthon.(Mi is voltunk 5 órás úton a cicusokkal és aludtak végig.)

2011. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát gondolom ha szét stresszelték magukat akkor ezek is bealszanak,de még kicsik(8 hetesek),könnyen megijednek a hangoktól még,a doktorbácsinál is tépte szabály szerűen a rácsot az egyik,szóval ezért aggódom ennyire hogy fogják kibírni,főleg wc-zés miatt van aggályom...:S
2011. jún. 15. 18:50
 5/11 anonim válasza:
Lehet a ketrecbe pelenkát venni, ami magába szívja :)
2011. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dorethea válasza:
Ha szerinted félős a cica, vagy olyan mint az enyém, hogy képes felmászni a kormányra is meg az ablakhoz, akkor ketrecben vidd. Ha nem egyedül mész, akkor az is megoldás ha valaki fogja. Ha hosszú útról van szó, egyszerűen vigyél több törülközőt vagy valamit ami jól szívja a nedvességet és már nem kell, ne izgulj, a cica belemászni a saját piszkába nem fog, max ha belegurul és 1-2 nap alatt megoldja magának, hogy eltűnjön, bár mi kicsi meg szoktuk nyáron is mosni a macskát, mert nagy a bundája, nem hal bele ha nem áztatod agyon, szóval ha akarod meg is lehet utána mosni. Végülis úton is ki lehet őt tenni, ha ügyelsz rá, én pl fogtam őt oldalt, hogy ne szaladjon el és mikor megnyugodott elvégezte a dolgát. Remélem segítettem:)
2011. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenféleképp cicahordozóban lesznek,mert egyik ismerős visz ki bennünket,így semmiképp nem engedhetem hogy "rohangáljanak" a kocsiban!Ezért is érdekel hogy oldjam meg a dolgot!Mondom,nagyon hosszú,13 órás kb az út!Annyit meg nem fognak aludni,mert most úgy alszanak hogy 3 órát alszanak,1et fent vannak!Még ha nem is wc-znek minden 4. órában,se bírják ki 13 óráig...szóval akkor lehet előző nap max egyszer etetem meg őket!:S
2011. jún. 15. 19:58
 8/11 dorethea válasza:
Ne addódj ennyire a dolgon. Amikor megálltok tankolni, enni, wc-re menni, akkor cserélj törülközőt alattuk, ha van hol sétáltatni, akkor próbáld meg az elengedést ha nem nagyon izgatott. És mindenképp adj neki enni-inni! Nem túl sokat, de muszáj. Tényleg ajánlóm a jó nedvszívó dolgot a dobozba alá, nekünk jól bevált, nem lett pisis a cica sem, a nagy dologgal meg nincs mit csinálni, ki kell dobni. De nem nagyon hiszem, hogy becsinál, mert idegen helyen van. Ne aggódj, minden rendben lesz:)
2011. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekünk is van egy macskánk és mi 20 órás repülésre/ útra vittük el a cicánkat! Mi úgy oldottuk meg, hogy vittünk neki egy zsákban egy pici almot, vittünk neki tálkát (2 darabot) És egy kicsi kaját(szárazat vigyetek neki nehogy rosszul legyen). Mi mondjuk repülőn utaztunk és így mi adtunk be neki nyugtatót. 1-2 óránként kivittük a WC-be és az almot letettük neki, adtunk neki vizet és enni valót. Nekünk nem evett a félelemtől és a nyugtatótól meg nem is WC-zet de ő a mi macskánk lehet, hogy a tietek enni, WC-ni fog. Az meg szerintem mondanom sem kell, hogy kb. akkora állatszáltót/hordózót vegyetek emekkorra macska, hogy kényelmesen ki tudjon nyújtózkodni. És az út során ha utaztok akkor mindenképpen nézzetek be hozzá, nyúljatok be és simogassátok meg, hogy érezze a gazdi szagát és így tudni fogja, hogy ott vagy és szereted.


Remélem hasznos tanácsot adtam, de nektek könnyebb dolgotok lesz mert ti autóval utaztok!


Tipp:

A macskák szeretnek az ablakban ülni és nézelődni, vegyétek ki az öletekbe és hagyjátok, hogy az ablakon kinézzen, szagolgasson (nekem bevált, nem remegett és jól érezte magát). A macskát szerintem egybe hordozóba vidd, mert annyira nem fognak félni és egymáshoz tudnak bújni.:D

2011. jún. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Hasznosak voltak!:)

Milyen nyugtatót?Normális emberit adtatok neki?

Egy cicahordozóm van de abban bőven elférnek ketten,mivel még nagyon kicsik!Azzal nem lesz baj!:)Mindenképp mellettem lesznek a dobozban úgy hogy ha nagyon hisztizik valamelyik egyből hozzá tudok érni,de kivenni nem hiszem hogy kifogom!A kocsiból meg pláne nem fogom kirakni őket wc-zni!Ezek szoba cicák,nem járnak ki soha,mivel panelban lakunk!!!!Az hiányozna hogy nekem ott elszaladjanak....áááááá dehogy is!De majd csak valahogy megoldom és túl leszünk azon a 13 órán!:):):)

2011. jún. 16. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!