Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2-3 hetes cicánkat elhagyta...

2-3 hetes cicánkat elhagyta az anyja. Nincsenek még fogai, hogy etessük, gondozzuk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni nagyobb állatkereskedésben tápszert és cumisüveget a kiscicáknak. Három óránként etetni kell őket, elég macerás a dolog, de megéri.
2011. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keress a környéketeken anyacicát, akinek ellopták a kandúrok a kicsike, vagy elpusztultak. Az lenne a legjobb.
2011. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, tehát 3 óránként. Az a helyzet, hogy a legközelebbi nagyobb város tőlünk 130 km, tehát eléggé messze van. Egy macskabarát ismerősünk szerint, csak itt kapnánk tápszert és cumisüveget neki. Ő azt ajánlotta, hogy magas zsírtartalmú tejet adjunk neki (Ők neveltek már fel cicát 3,5%-os tejen). Most már csak az a kérdés, hogy a kisgyermekeknek való cumisüveg is jó lenne-e a cicának?
2011. jún. 18. 12:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagyon kicsik már ők, ha ügyesek vagytok sikerülhet felnevelni őket. A tehéntejet nem ajánlom bármilyen is a zsírtartalma, kecsketejet adjatok inkább nekik, kisgyerekeknek készült bébiétellel keverve, úgy hogy még éppen folyós legyen a massza összekevered és fecskendővel adjátok a kicsiknek 3-4 óránként. Olyan 4 hetes koruk körül már el lehet kezdeni őket szilárd étellel is etetni, mondjuk apróra vágott, főtt csirkehússal, májjal, esetleg tejbegrízzel, kecsketejben felpuhított száraztáppal.

Figyeljetek arra is, hogy rendszeresen ürítsenek, etetés után nedves papír zsebkendővel finoman simogatjátok a hasukat és a feneküket.

2011. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Renáta1991 válasza:
100%
Szia! Lehet venni gyógyszertárban műanyag inyekcios fecskendő féleséget,vagy állatorvos is tud adni olyan fecskendőt,amivel az állatok sebeit szokták tisztítani,de nem kell megijedni,nem hegyes a vége mint egy rendes tűnek :) És abba szívtok fel tejet,és nyomjátok a szájába,így tudjátok etetni! Mi is így etettük az enyémet :) csak ez időigényes,meg vigyázni kell hogy nehogy félre nyeljen!
2011. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Renáta1991 válasza:
100%
Jah és nem kell oda cumisüveg,kisgyerekeknek van ilyen orvosi táska féleség,abban is van műanyag gyerek fecskendő,azzal is simán meglehet etetni!
2011. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Van egy csomó gyerekfecskendőnk! Akkor azzal és inkább kecsketej. Értem, nagyon szépen köszi :)

(Úgyis tervezgetünk a párommal pici babát, jó lesz "gyakorlásnak" :))

2011. jún. 18. 12:52
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehetnek laktózérzékenyek (a macskák majdnem 90%a az) inkább vegyetek hypoallergén babatápszert a patikában. Én Humana HA 1et adnék nekik!

Nem biztos hogy tudnak maguktól kakilni. Evés után nedves, puha szivaccsal törölgessétek a popsiját.

Undi, de bevállik. Én újszülött cicákat neveltem így, fecskendővel.

2011. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Az én kiscicáimat elvitte a kandúr valószínűleg :(
2011. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a tippeket! Dél-Somogyban, a horvát határ mellett.
2011. jún. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!