Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudnám hizlalni a...

Mivel tudnám hizlalni a cicám? Gondolom sokan vannak, akik nem prémium táppal etetik a cicát, arra vagyok kíváncsi, hogy mit adtok a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Egész nap van előtte száraz és minden nap kap egy alutasakos kaját. Igaz, hogy nem prémium táp, de a másik cica is ezen él és ő olyan jó húsban van, mint eddig soha.

Fél éve volt kb ivartalanítva, azóta ilyen kis vékonyka, pedig elvileg azután kéne híznia.

Észrevettem, hogy férges, vettem féreghajtó tablettát, de sehogy sem akarta megenni, még úgy sem, hogy lenyomtuk a torkán, egyszerűen visszaköpte. Természetesen hívtuk az állatorvost, ő a nyakára adott cseppet, ami féreghajtó is.


Szóval hangsúlyozom, hogy egészségügyileg minden oké vele.

És nem hiszem, hogy azzal van a gond, hogy nem prémium kaját adok neki (mert biztos jönnek majd a támadások), mivel a műtét előtt is azt kapott és volt pocakja.

Nem mondom, hogy csontsovány, de egy kis súly még elférne rajta.


Van még egy tippem, mivel kinti cica (de legalább annyit van bent is, mint kint), minden nap megfog valami egeret, gyíkot, vagy már vakondra is volt példa. Nem lehet, hogy ezek miatt van? Sok helyen mérgezik az egereket, és sajnos nem tudom kivédeni, hogy ne egyen ilyen kisállatokat.


Légyszi normális válaszokat, mert nem érzem úgy, hogy felelőtlen állattartó lennék, állatorvoshoz rendszeresen viszem, oltva, féreghajtva, ivartalanítva van.


Jelenleg Kitekat-ot kap. Meg néha csirkeszárny, meg hasonló, ami a konyhából jut neki. Na meg persze az egerek...


2011. jún. 19. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nekem panellakásban van egy cicám,ivartalanitott...az én cicám előtt is mindig van száraz táp,és konzervet is napi 3szor adok neki,igaz nem túl sokat,mert az enyém elég jó húsban van...de kiskorától igy etetem,néha csak 2szer adok neki konzervet,de akkor nagy a hiszti:)

tehát szerintem adj neki többször keveset:)

2011. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia

nekem van(volt) ilyen gebe cicám, már nem az.

A royal canin Intestinal szépen hizlal, és kíméli a pocit, és a beleket is. Alapvetően pociérzékeny cicáknak van...

Az Intestinal modareta calorie, az nem jó, az pont hogy dagi cicáknak való.

Legolcsóbban a petplus webshopjában kapni, az állatorvos nagyon sokat rátesz, sokkal drágább.

Én azt hittem már sosem hízik meg, de ettől nagyon szép lett...

2011. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tetro ***** válasza:
Figyelj, a macskád olyan tápot eszik ami lényegében ipari hulladék. Ha hizlalni akarod adj neki normális ételt. Nem tudom egy kiló kitekat mennyi lehet. Olyan 1000 Ft kilója a royal caninnak amit az én macskám meg kutyám eszik. De pontosan fel annyi fogy belőle, mintha épp szükségből veszek egy kis tasak ócska tápot és abból. Azt meg nem hiszem hogy a Kitekat kilója olcsóbb 500 Ftnál...
2011. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oké, elismerem, hogy a prémium tápok jobbak. De erről már sokat olvastam itt a többi kérdésnél is sokszor előfordult.


De akkor a másik macskám miért nem gebe? És ez ivartalanítás után tűnt fel, előtte a noname kajáktól ugyanúgy jól nézett ki.


Meg szerintem annyian vannak, akik nem prémium kaját adnak a macseknak és mégis jól néz ki a cicájuk, meg egészséges.


Én kicsit túlzásnak tartom már ezt az egész felhajtást a prémium tápok körül. :(


Köszi a válaszokat. De tényleg érdekelne a nem prémium tápos cicatartók véleménye is!

2011. jún. 19. 12:07
 5/16 A kérdező kommentje:
És nem zárkózom el a prémium táp vásárlásától, természetesen a cicám érdekében mindent. De azért vicces, hogy lassan jobban odafigyelek az állataim egészségére és rájuk többet költök, mint magamra. :)
2011. jún. 19. 12:10
 6/16 anonim válasza:
Ugyan én prémium szárazat adok, de nedvesből például a DM-nek a Dein Bestes márkáját. Ez tulajdonképpen egy noname kaja, és mégis sokkal jobb, mint bármelyik neves, reklámozott szahar. A DM száraz is jó egyébként összetételre, csak egy kicsit büdi és nincs belőle ilyen speckó helyzetekre való (vagy csak még nem láttam). Ja, egyik DM kajában sincs tartósító meg mesterséges színezék, ízelék, ami nekem szintén nagyon szimpatikus. Szárazból meg a Purinát szoktam még venni, ha véletlenül kifutunk a Royalból, ami szintén nem rossz és árban sem túl vészes (és van belőle Indoor meg Sterilcat, szóval szerintem valami pocikerekítő is lesz :)).
2011. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Igazad van, nem csak a prémium táptól lehet kikerekedni. Amikor két cicám volt egyszerre(ivartalanítottak) úgy falták a kitekat és társait az olcsó konzervvel, hogy csuda. Mióta egy lett, (a másikat elütötte az autó) nagyon lefogyott és alig eszik. Próbáltam, hogy vettem neki jobb minőségű tápokat meg alutasakos kaját is, hát valamivel jobb a helyzet, de az Acana szárazat nem eszi, a royalt immel-ámmal , még a cat chow amit úgy ahogy eszik.

Azt sem tudom, mivel kényeztessem, a férjem is mondta, azért ne essünk már túlzásokba. Tényleg, vajon amikor magunknak vásárolunk, mindig megnézzük, hogy hány "E" betű van benne? Mindenből a legjobbat vesszük magunknak?

Mindig hegyekben áll otthon a sok zöldség, gyümölcs? (Akinek venni kell?) Mindig a jobb minőségű sonkákat, téliszalámit vesszük, vagy becsusszan a párizsi is?

Na és a kozmetikumokkal mi újság? Szóval, erről lehetne beszélni...

Azok főleg tudják, akiknek maguknak kell gazdálkodni a pénzzel és nem az anyukájuk veszi a prémium tápot:)


A válaszom lényege, nem csak a prémiumtápon lehet felhízlalni rgy cicát. Amennyire a pénztárcád engedi, kísérletezhetsz jobbakkal, de lehet, hogy más áll a háttérben, lehet, hogy szimplán őt jobban megviseli a meleg és majd őszre összeszedi magát.

Egyébként próbáld még ki a tojássárgáját összekeverni a szárazzal, jobban megeszi és a szőrével is csodát művel:)

2011. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 tetro ***** válasza:
21%
én magamnak is a jobb minőségűt veszem igen. nem csusszan be a párizsi, és odafigyelek rá hogy minél kevesebb mesterséges anyag legyen abban amit etetek a jó néppel. és igen, mindig van itthon egy csomó gyümölcs és zöldség. persze spórolhatnék havi 10-20e Forintot úgy hogy olcsó és sokszor silány műkajákat veszek, de nem teszem. helyette inkább jókat eszek. meg a macska is. de az ő kajája ráadásul akkor se olcsóbb, ha szaht etetek vele.
2011. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én prémiummal etetek a 4 éves ivartalanított kandurom mégis csak 3,5 kg-os ,lehet a cicád ilyen alkatu ennek inkább örülj .A macskák legtöbb betegsége az elhízásból adódik.
2011. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg ilyen alkat. Annyira nem vészes, de én azért látom rajta. Mert tényleg eszik rendesen, és naponta többször kap kaját, ha bent van, akkor száraz táp is van mindig előtte.


Köszi a normális válaszokat! :) Majd próbálkozom, hogy melyik válik be nálunk.

2011. jún. 19. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!