Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kis lánycicám (8-9hetes)...

A kis lánycicám (8-9hetes) nem engedi, hogy kényeztessem, mindig csak játszik, ez miért van?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a kiscicák játékosak, és naponta többször is játszom vele, nem ezzel van a probléma, igazából nincs is, :D csak az hiányzik nekem egy picit,, hogy leülök, ölembe jön dorombol és én meg simogatom , de nem ő nem ilyen ahogy hozzányúlunk rögtön játszik . ez miért van , hogy nem engedi magát kényeztetni ?


előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat :)


2011. jún. 19. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak ilyen a természete. Lehet, hogy majd kicsit később megkomolyodik és akkor engedni fogja.

Az én cicám 2,5 éves lassan és aki hozzá akarna nyúlni, annak leharapja, vagy letépi a kezét. Őt nem lehet csak úgy simogatni. Bezzeg ha ő akarja akkor jön az ágyamba és elvárja hogy simogatva legyen. :)

2011. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert a macskák általában ilyenek. Akkor kellnekik a kényeztetés, ha ők akarjákés nem ha te.

Nekem van olyan macskámis,aki egyáltalán nem szereti ha szeretgetjük.Odajön ad egy puszit hagyja magát 5 másodpercig,majd elmegy a szekrény tetejére

2011. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs ennek különösebb oka, vannak nyugodtabb, és aktívabb macskák, ezek szerint neked egy félénkebb, nyugodtabb cicát kellett volna választanod.

de nem baj, ha öregebb, ivartalanított lesz, akkor biztos lenyugszik.

2011. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy cicám akit örökbe fogadtam egy állatmenhelyről, ő éjjel-nappal hagyja magát kényeztetni.Nagyon hálás egy kandúr:D Viszont a másik kandúrom egy beképzelt kis dög:) Ő csak akkor jön oda hozzám ha önös érdekei vannak, akkor viszont elvárja hogy dögönyözzem. A mama cicám pedig olyan mint egy kutya mindenhova követ, de nem hagyja magát meg simogatni.Ha mégis akkor fél perc után belém harap. Ilyen a cicák természete...mindegyik más.
2011. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 fancy917 ***** válasza:
Szia! Szerintem egész egyszerűen még túl pici ahhoz, hogy nagyon bújjon meg ilyesmik, még a játék izgatja leginkább:)A leendő cicám, akit már kiválasztottam is 9 hetes és a tenyésztő is mondta, hogy ilyenkor még nem igénylik a simit sőt el is húzták magukat mikor meg akartam simogatni őket:) csak a játék a játék:) várj vele, játsz vele sokat és ha nagyobb lesz biztos bújni fog.(mondjuk hozzáteszem, hogy abeszin az én kicsikém, ez amúgy sem ölben ülős fajta,de szerintem a tied majd bújós lesz:))
2011. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden macska független (azt csinál ami neki tetszik). A természetük is más. Most van 4 cicám. A legnagyobb az mindig odabújik hozzám, hogy simogassam. Van egy kicsit kisebb cica, az mindenkire rátámad, szélkarmol mindent. A harmadik az fél mindentől, mindenkitől. És a legkisebb (másfél hónapos) mindig játszik mindennel, mindenkivel, néha az annyát folytogatsa, néha a háztetőről ugrál le, és még sok hülyeséget csinál. Ez azt bizonyítja, minden macska más.
2011. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok igazságot írtak, de ott a pont Fancy-nál. Ebben a korban még nem ezt igénylik. 5-6 hetesen még igen, főleg, ha nincs anyukájuk. De 8-9-10 hetes korukra "kinyílik a csipájuk" és mindenük a játék. Nekem is csak akkor marad az ölemben, ha épp álmos időszakában kapom el, valósággal beájul az ölembe egy-két simitől. Majd rákap az ölbenalvás ízére és menni fog magától...Remélhetőleg. Tényleg vannak olyan cicák, akik nem igénylik nagykorukban sem és nem is engedik.

De Nálatok még van remény;-)

2011. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem is csak azért van, mert még picike, ilyenkor csak a játék érdekli őket. Hidd el eljön az az idő is, amikor meg az fog neked hiányozni, hogy játszhass vele. Ezért kell vele minél többet játszani, hogy mikor idősebb lesz, akkor maradjon játékos, de ugyanakkor bújjon hozzád. Az én cicám is lassan 6 éves lesz, de még mindig játékos, de sokszor igényli a kényeztetést. Szóval szerintem várj még vele, ne próbáld simogatni, majd ha ő úgy gondolja, hogy most neki kényeztetés kell, akkor úgyis bújni fog hozzád. Addig pedig játsszál vele. :)
2011. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos a cicám. Kislány. Hasonló kérdést akartam feltenni, mert nekem is ez a problémám vele. Ölbe nem lehet venni, mert elszökik. Simogatni nem lehet, mert homorítja a hátát, és kúszik ki a kezeim alól. Vagy ami gyakoribb, hogy megfordul, és harap. Persze csak játékosan, de azért a sok harapásnak meglátszik már a nyoma is! És egyébként is sokkal jobb lenne simogatni, mint a harapását elviselni :)

Pedig nem fél tőlem! Sőt, mindenhova követ, és mindig 5 méteren belül van, legyen szó akár játékról, akár alvásról. Én is csak reménykedni tudok, hogy kinövi a harapdálást, és engedi majd magát simogatni.

2011. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Majd megszokja, hogy az emberi kéz nem csak játékra való, hanem símogatásra, kényeztetésre.


Az enyém már majdnem 4 hónapos és pont az imént történt, hogy felvettem 2x is az ölembe, de leugrott, mert játszani akart. Egy darabid labdázott, majd mikor nem is számítottam rá, felugrott az ölembe. Most is itt van:)

2011. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!