Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicának kell jegyet venni...

Kiscicának kell jegyet venni ha vonaton velem van?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyibe kerül? a cica kb 1 hónapos lehet.
2011. jún. 19. 22:16
 1/8 fancy917 ***** válasza:

Szia bemásolom, amit a MÁV szabályzatában találtam

"A kézipoggyász terjedelmi határainak megtartásával vihető be élő állat a vasúti

kocsiba.

A 2. kocsiosztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat."(tehát ha szállítóban viszed, akkor nem kell fizetni)

2011. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha nem ott viszem akkor mennyibe kerül?
2011. jún. 20. 01:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kerestem, de ezt nem találtam meg.

Egyébként, bemész a helyi vasútállomásra, és megkérdezed a jegykiadótól, pontosan tudni fogja.

Miért nem szállítóban szeretnéd vinni? Érdemes lenne pedig, mert nem tudod, hogy reagál a cicus a vonatozásra, elszaladhat, plusz akár kárt is tehet a kárpitban.

Most szép nagy hordozó van a Fressnapfban akciósan.


Egyébként én úgy emlékszem, hogy mikor a tengerimalacokat vittem szállítóban, egyszer a kalauz nagyon megnézte, hogy macska-e vagy nem, mert azt mondta, hogy a macskának kell jegy... de nem tudom, ha nem kell egészségügyi vizsgálat (kötelező oltások) a szállításhoz, akkor szállítható ingyen, de csak nem helyjegy- vagy pótjegyköteles kocsiban, mert egyébként IC-n hivatalosan csak vakvezető kutya szállítható.

2011. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs hordozód, egy sporttáskában is viheted. Abba meg nem is fog a kaller belelátni :)
2011. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát 5 óra vonatozás lenne :D és egy olyan hordozó mennyibe kerül?
2011. jún. 20. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
4 e Ft-tól. Ha van felétek Fressnapf, ott mintha most lenne akcióban.
2011. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Asszem kettő körül van most a Fressiben.
2011. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem egy sima doboz megteszi. mi is vittünk már cicákat vonaton és ott végig a kezünkben voltak, nem szólt senki. De azért legyen valmi, ha kötözködik a kaller.
2011. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!