Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Levágassam a macskám karmait?

Levágassam a macskám karmait?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a macskám hátsó lábain nem húzza be a karmait, így járáskor szétnyomódnak a lábujjai és kopognak a karmai a padlón. A mellső mancsain be vannak húzva. Nincsenek túlnőve, nem hosszúak nagyon, csak kint vannak állandóan. Ez normális dolog, vagy fájdalmat okoz és esetleg le kellene vágatnom őket állatorvossal?
2011. jún. 20. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
ha kint van kertben akkor majd lekoptatja.. hátul nekem sem mindig huzta be, szerintem nem fáj neki. de ha télleg hosszu, akkor erős fény alatt csipd le neki.
2011. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha kinti cica lekoptetja magának. én kozmetikussal vágattam le, mert ott is bele lehet vágni mint az embernél azt meg gondolom nem akarod, bízd inkább szakemberre, bár ha a végéből vágsz picikét bajt nem csinálhatsz, de én nem merem vágni.
2011. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Benti cica egyébként. Talán neki merek állni lecsípni a végét.
2011. jún. 21. 09:43
 4/6 anonim válasza:
Az én cicám is benti és neki úgy 3-4 havonta lecsípem a hátsókörme végét. A melsőket merg hónaponkét vágom mert minnél élesebb annál jobban kaparja a bútort pedig van cicakaparója is:S
2011. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp vágd le, mert súlyos és fájdalmas dolgokat okozhat! Ha már kilóg, akkor nem koptatja, tehát ezt neked kell megoldani. Amúgy én 3-4 hetente vágom a cicám karmát. Nem túl boldog tőle, viszont egyben maradnak a bútorok. Amúgy csak az a baja vele, h nem szereti amikor lefogjuk, ráadásul utána sztem még élvezi is, mert amikor túl hosszú már a körme kapar mindent össze-vissza, mint egy őrült, levágom, és béke van.
2011. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ő nem kapar szerencsére bútorokat, fát használ, a mellső lábaival nincs is gond. Én nemrég vettem észre, hogy a kövön kopog és ahogy jár, beleakad a szőnyegbe. Csak fura volt, hiszen a cicák csendben járnak:) Harc lesz belőle, de megpróbálom lecsippenteni a végüket. Köszönöm szépen!
2011. jún. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!