Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tudnak a macskák...

Miért nem tudnak a macskák beszélni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

mert csak azt mondanák hogy: kaját kaját kaját.


ezért felesleges lett volna megtanulni beszélniük.

2011. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Tudnak beszélni (pontosabban kommunikálni), csak nem emberi "nyelven". Testbeszéd és a nyávogás több fajtája - ez is egyféle beszéd.
2011. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Második vagyok, folyt.: és nekünk, embereknek kell utánaolvasni, okosodni, hogy ezeket a jeleket megértsük.
2011. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a "beszéd" fogalma: emberi információátvitel, a hangképző és a hangészlelő emberi szervek útján.

Ilyenre tehát pillanatnyilag csak az ember képes. Az állatok kommunikációját nem lehet beszédnek minősíteni, akárhogy is csűrjük-csavarjuk.

2011. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 21. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a macskák is ezt kérdezik egymástól, hogy az emberek miért nem tudnak beszélni...
2011. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a cicámmal rendszeresen kommunikálunk ha ő bárhogy nyávog le tudom rendezni. =)
2011. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!