Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát szabad fürdetni?

A macskát szabad fürdetni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen nem ajánlott, és nem is szükséges, de ha nagyon bolhás, esetleg gombás, akkor szükség lehet rá, hogy a megfelelő fürdetőszerrel átmosd a bundáját.
2009. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi épp ez a baj 2 éves és soha nem volt bolhája de most elkapta :(
2009. márc. 24. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Mi évente egyszer fürdetjük nyáron, amikor nagyon meleg van, az neki is jó utána.:)

De ketten szoktuk csinálni, mert az elején nagyon kiakar ugrani a kádból.

2009. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyáron fürdetem meg mindig, mert ha hidegebb van könnyen megfázhat. A bolhák ellen meg vehetsz nyakörvet vagy cseppeket, vagy akár ki is szedheted belőle... nekem csak ez vált be, a bolhairtószerek nem. Csak megfogom a macskát és kicsipegetem belőle, eltart egy darabig, de megéri:)
2009. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is fürdettem őket, de egy évbe egyszer-kétszer csak. Kinti cicák.


Ha tudod a kádba tedd, onnan nehezen jön ki, mint nek a vödörből :D

Először fogd le picit, és hagyd megnyugodni. Nagyon fog kaparni, de majd megszokja a végére. Cicasampont vegyél neki majd jól öblítsd le őt langyos vízzel, kézmeleg víz legyen, de ne túl meleg. Aztán csavard őt be valami puha pamut rongyba vagy törölközőbe. És ha tudod akár 2-3ba is. Készülj fel, hogy lehet tüsszögni fog és majd taknyol is, mert a sampontól tüsszögnek néha. (kis aranyos lesz :))) készíts oda valami kis anyagdarabot megtörölni az orrát.

Aztán fogd a kezedbe egy 20percre majd vedd ki a törölközőből és engedd el, de a lakásban, ahol nem tud poros helyre feküdni, és megszárad. 4-5 órát bent kell hagyni melegen amíg megszárad, utána se ajánlott egyből kirakni még hideg van.


Bolhanyakörv jó ötlet ha benti cica, kinti felakadhat vele valami kerítésre bokorra stb. Enyém 2 perc után leszedte és a szomszédnál hagyta a több ezer forintos nyakörvet :))

Van por, amivel be lehet őket szórni a hasukat kell főleg, az nagyon jó. De oda kell figyelni, mert ők nyalogatják magukat sprayt meg hasonlókat én nem ajánlom.

2009. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bolha ellen a spot-on vált be leginkább. Több fajta van, az Advocat vagy a Stronghold ráadásul belső paraziták ellen is védi a cicust. A tarkójára kell csöppenteni, a két füle közé (lényeg, hogy olyan helyre, ahol nem tudja lenyalni magát), másodpercek alatt felszívódik, és kipurcan az összes bolha, ami a macskán tanyázik.
2009. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

csak azért szeretném megfürdetni mert ivartalanításra fog menni és nem akarom bolhásan és amúgy is kellemetlen ha bolhás már probáltam ilyen cseppekkel és tényleg jó de csak egy két hétig mivel kint is szokott lenni ezért ujra elkapja és a nyakörv is eltünik mire hazajön és azér kb 600 ft jó ez nem olyan sok de ha minden nap elhaggya akkor már sok ezért akarom megfürdetni

2009. márc. 27. 21:11
 8/8 anonim válasza:
én évente egyszer megfürdetem a macskámat, általában nyáron, hogy ne fázzon meg. Fehér bundás kis dög, tehát az éves sárgaságtól megtisztítom. Orvostól kérdezve ennek semmi akadálya, de nem kell rendszeresen. A macska mosakszik.:)
2009. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!