Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős korukig ennyire...

Mennyi idős korukig ennyire "rosszak" a cicák?

Figyelt kérdés
Van egy kb 3 hónapos kiscicánk. Az egész család úgy néz ki mintha Vietnámban harcoltunk volna :)) Ülünk nyugodtan, ő ott terem és kiengedett körmökkel felmászik rajtunk. Vagy ha kilóg a lábunk a takaró alól éjszaka akkor levadássza. És ez csak 2 példa volt a sokból :) Nekem még nem volt kölyök cicám, ezért nem tudom meddig tart kb mire "megkomolyodik". Felnőttként fogadtuk be az előző macskánkat (isten nyugosztalja) ezért vagyok tapasztalatlan a kicsikkel. Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nem rossz csak játékos.
2011. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A macska mindent megtámad, ami mozog, legyen az egy zsákmányállat, vagy épp egy darab madzag. Ilyen a természete. Vérengző. Akkor is öl, ha nem éhes. Passzióból. Az összes macskaféle közül kevés ilyen van. Van a tigris, a fekete párduc, de ezek még viszonylag szolidak. A vérengző állatok között a pálmát a házimacskák viszik el.


Mivel etetve van, nem neki kell vadászni, a fölös energiáit így vezeti le. Felmászik a fára, megfojtja a fészekben a madárfiókákat, reggelre beteríti a verandát döglött egerekkel stb. A kismacska ilyen tekintetben pont annyira eleven, mint egy örökmozgó kisgyerek. Sokkal többet játszik, és látszólag kimeríthetetlen energiái vannak. Felnőtt korára (9 hónap) valamelyest lecsillapodik, de ez is csak fokozatosan következik be. Minél idősebb, annál kevesebbet mozog.


No, és persze unatkozik. Ha lakásban él, valamilyen szórakozást kell neki biztosítani. A macskák nagyon szeretnek "sasolni". Ki kell alakítani neki egy macskasarkot, egy mászófával, és rajta egy terasszal, amire kiülhet, mondjuk az ablak közelébe. Így egyrészt a mászófán koptatja a karmait, másrészt jó sokat tud nézelődni kifelé a külvilágba. Nem ti lesztek neki a fő szenzáció, hanem amit odakint lát. Sokkal érdekesebb neki. Így valamennyire fékezhetőek a támadások.


Másrészt kilincsekre lehet madzagra lógatott papírgalacsinnal ideig-óráig elterelni a figyelmét. Sokáig nem fog vele játszani, mert hamar elunja, hogy magától nem mozog. De egy darabig ilyenekkel is elvan.


A karmok levágása, amit olykor javasolnak, állatkínzás címén betiltandó. Az ujj sokszor begennyed és fáj, emellett karom nélkül a macska nem tud kapaszkodni, leeshet és még nagyobb sérülés érheti. Karomkoptató mászófa, macskasarok kialakítása. Örülni fog neki a macska, jobb szeret fán mászkálni, mint emberi lábszáron. Nekem már bevált: 30 éven át voltak macskáim.

2011. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

olyan 2 évesen elkezd lenyugodni.

amúgy minden nap futtassátok körbe a lakásban többször is.

2011. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztosítsatok neki sok magas felületet ahova felmászhat, az nyugtatóan hat rá. Pl macskamászókák, engedjétek fel a szekrény tetejére meg a polcokra.Remélem most nem az lesz a válasz, h a macska nem a polcra való, mert ezt a macska ELŐTT kell jól átgondolni.


Lényeg: minél több helyről van letiltva annál frusztráltabb. Enyém is jobbfej, mióta a szekrény tetején berendeztem neki egy kuckót puha pulcsival. Plusz persze minden dísztárgynak üveg mögé kell mennie, így mindenki boldog!

2011. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ó az a boldog kölyök korszak, szívesen nosztalgiázok róla.:) Nálunk is pont ez volt, azt hittem egy kis ördögfattyat hoztam haza nem is macskát.:) Aztán olyan 8-9 hónapos korától lett jóval nyugodtabb, most már csak "5 percei" vannak amikor bevadul.:) A karomvágásról azért annyit elmondanék hogy nem állatkínzás mert itt nem a karom lecsonkolásáról van szó hanem a végeinek a lecsippentéséről, hogy ne legyen annyira éles. Ettől még a macska nyugodtan mászik, kapaszkodik és egyszer sem esett le. Pedig plafonig érő mászórúdja van és lazán mászkál rajta.
2011. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
TV-ben úgy kallottam egy macskaszakértőtől...2éves koruk után, már nem olyan játékosak...
2011. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!