Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nyakörve állandóan...

A macskám nyakörve állandóan beleakad a szájába, (úgy mint a lovak szájában a zabla ahogy van), mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam többféle nyakörvet, bolhairtósból a simát és a gumisat, hagyományos nyakörvet, de mindig ugyanaz az eredmény. Először azt hittem túl bőre hagyom, de nem, az ujjamat épphogy betudom dugni a nyaka és a nyakörv közé és még így is megoldja, hogy a szájába veszi, persze kiszedni már nem tudja, mindig segíteni kell neki. Ha bent van és itt vagyok ez nem is gond, de kijár, épp ezért is kell neki a nyakörv. Valakinek volt már hasonló gondja? Mit csináljak vele?
2009. márc. 24. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért van rajta? a bolhák miatt? Használj inkább spot on-t, 3 havonta rácsöppented, az enyémekbe sohasem ment még bolha.

Ha nyakörvként akarod használni, sétáltatáshoz, akkor inkább vegyél hámot.

2009. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva kicsit paranoiás vagyok, és ha kimegy akkor kicsit megnyugtatja a lelkemet, hogy látszik neki van gazdája. Azt hiszem, amilyen emberek vannak akár az életét is megmentheti, hogy látszik..
2009. márc. 24. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
az én cicámnak is beakadt a szájába a bolhanyakörv, utána csak cseppekek használtunk,nem mertük kockáztatni, hogy felakasztja magát,ne használj nyakörvet,gondolj bele hogy nem lehet mindig szülöi felügyelet alatt. Mit csinál egyedül ha nem vagy vele?Bepánikol és baj is tehet magában.
2009. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez jó. Akkor ti sem tudtatok semmi mást megoldást rá. Igen nekem is ez a gondom, hogy mi van, ha épp nem vagyok ott és nem tudja kipiszkálni magának. Érdekes másik három macskám meg tud úgy mosakodni, hogy nem kapja be a nyakörvet. Akkor ez van, hátha nem találja meg valami kis perverz kölök.
2009. márc. 24. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd le róla és próbálj meg kitalálni valami mást, hogy ne nézzék kóbor macskának. Ha elviseli a hámot, engedd ki abban vagy nem tudom. Az enyémről szimplán lelopták a nyakörvet, a hámot meg nem tűri magán, összeesik, ha rajta van..., de hallottam olyat is, akinek szegény cicája fennakadt egy drótkerítésen a nyakörvével és mire valaki megtalálta, megfulladt.:(
2009. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ezt csinálták, majd egy idő után megszokták a nyakörvet, és utána nem volt gond vele.
2009. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont a kerítésen fennakadás miatt választottam végül mindőjüknek azt, amelyiknek a kapcsánál van egy kis gumis rész is, ebből egyszerűbben ki tud szállni. Csak ez a legkisebb veszi be a szájába. A hámtól egyszerűen feldobja magát és kapálódzik. :D Egyébként az előbb megint bemosakodta a szájába, de mire leguggoltam hozzá kipiszkálta, akkor inkább hagyom még, hátha az enyém is megszokja, hogy nem tud úgy mosakodni a nyakánál. Köszönöm!
2009. márc. 24. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem tudod szűkebbre venni, akkor hagyd bővebbre, akkor legalább saját maga is ki tudja venni a szájából rágcsálás után. Az is lehet, hogy ki akar bújni belőle.
2009. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!