Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica mellett érvek?

Benti cica mellett érvek?

Figyelt kérdés

Hamarosan hazahozzuk a cicánkat, aki bent a házban fog élni. Anyósom a mellettünk lévő házban él és folyamatosan azt hallom tőle, hogy a macska csak az udvarra való, mert bent minden tiszta szőr lesz és a gyerekek is elkapnak majd valamilyen betegséget (2 lányom van, 2 és 7 évesek).

Szerintem már elég idősek ahhoz, hogy ne homokozzanak az alomtálcában és egy egészséges macskától kétlem, hogy bármilyen betegséget is elkapatnánk. A szőrre pedig megoldás a rendszeres fésülés és a porszívó.

Mégis folyamatosan próbálja megfúrni a tervemet és lebeszélni a férjemet, hogy megengedje.

Mit mondhatnék neki? Milyen érvek szólnak a benti cica mellett?


2011. jún. 24. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Benti cica mellett az az érv, hogy ha van egér a lakásban, akkor megfogja.

Egyébként viszont igaza van anyósodnak, nekünk benti cicánk van, és ez bizony azzal jár, hogy minden tiszta szőr. Fizikai képtelenség annyit takarítani, hogy ne legyen az, ráadásul a szőrszálak egy részét nem szedi fel a porszívó. Például ami a textilek szövetébe befúródott.

Már ott tartunk, hogy nem érdekel, a mosásban mindenre átmegy a cicaszőr, a fehérneműkről leszedegetjük, a többi mindegy.

Az alom megint csak olyan, hogy nem csak az alomtálcában van, hanem az egész fürdőben, mert kikaparja, pedig peremes tálcát vettünk, ráadásul a talpára is szokott ragadni alom, az teljesen esetleges, hol esik le róla, az előszobában vagy a hálóban.

Mindenesetre azt ajánlom, hogy csakis fedett alomtálcát vegyetek, az állítólag jó, a perem semmit nem ér. És higgyétek el, hogy az anyós nem beszél nagy hülyeséget, ugye mondanom sem kell, hogy a széthordott macskapisis alom még egészséges macska után is fertőző lehet?

Ha van rá lehetőségetek, tényleg inkább kinn tartsátok a cicát, vagy bejárósan, nem fog annyi koszt behozni, amennyivel komolyabb macera lenne, mint az alommal.

2011. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nos, hogy őszinte legyek, én sem érvelek annyira a benti cicatartásról. És tényleg igaz ez: "kutyának, macskának kint a helye". És ez nagyon is igaz, a macska tényleg összeszőröz mindent (főleg vedléskor), szétkarmolhatja a bútorokat, felugorhat az asztalra és beleeszik az ember ételébe, kanapén aludhat, alomtálca mellé piszkíthatna, ráadásul ha pont a szőnyegre, az elég kellemetlen. Én is jártam már úgy, hogy a kinti cicámat be kellett hoznunk a házba ivartalanítás után. És odapiszkított a szőnyegünkre.. :D A macskák a természetben érzik jól magukat, egerészhetnek, futkoshatnak, játszhatnak más cicákkal, stb. :) hidd el, a cicának is jobb, ha kint van. De te tudod..
2011. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Cicát max. azok tartsanak lakásban, akik társas házban élnek, bár ez sem túl jó ötlet..
2011. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Tovább élnek a benti cicák, a kiskedvenc mindig ott van a közelünkben és nem kell aggódni, h hol lehet most. A kinti cicák bármikor elszökhetnek, elütheti egy autó, megbeteghet, megmérgezhetjék, netán más macskákkal verekszik vagy felcsinálják (bocs a szóért, de ez így van a nőstények esetén) Ugyanúgy tud mozogni, játszani egy benti macska, mint egy kinti, de az macskám nagyon lusta így szinte egész nap csak alszik. :) Sztem a gyerekek is jobban örülnek, ha bent van, hiszen tényleg bármikor simogathatják, játszhatnak vele :) Nekem már 11 éves benti cicám van és még soha nem kaptam tőle el semmilyen betegséget, sőt a család egyik tagja sem. :)


Remélem tudtam segíteni egy picit :)

17/L

2011. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
ha ki van ivartalanítva nem csinálják fel -.-" az ivartalanított cicákat kevésbé hajtja a szabadság utáni vágy. Vagyis nem szökik el sokat..
2011. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kint tartott macskák nem élnek olyan sokáig, sokszor elütik őket, akár megverhetik őket, elkapja egy kutya, megmérgezik, ami akár véletlen is lehet, ha mérgezett állatot eszik, a többi macskától elkaphat valamilyen fertőző betegséget. Szóval ezernyi veszély leselkedik rá, én felnőtt fejjel is belebetegednék, ha a cicáinknak baja esne, és tudnám, megelőzhettem volna azzal, hogy nem engedem szabadjára. A gyerekeknek is borzasztó lenne ezt átélni. Én sohasem tartanék úgy macskát, hogy menjen amerre lát, nem tudom az ilyet megérteni. A kutyát sem engedem szabadjára, a macskával miért tenném. A fertőzésekről meg csak annyit, hogy sokkal nagyobb esélye van bármilyen betegséget elkapnia a gyerekeknek az óvodában, iskolában, mint az állatoktól. Rendszeresen féreghajtani kell őket, akkor is ha bentiek. Fésülni kell, és akkor nem hullik annyi szőr. Anyósodnak meg megmondhatod, hogy ő úgy tart macskát ahogy akar, de tiétekről nektek kell gondoskodni, felelősséggel tartoztok érte, és ez csak úgy megy, ha vigyáztok rá.
2011. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg nekem kinti-benti cicáim vannak és rettegek minden nap, hogy vajon vár-e ma is a kapuban, mint mindig?

Tegnap, hogy jött a vihar, bent altattam őket, télen is szívesen alszanak bent, de ilyenkor kikéretszkednek éjjelre:(



Gyerekkoromban 3 perzsamacskával nőttem fel a lakásban, az ágyban, sztalon, mindenhol járkáltak.

Soha semmi bajom nem volt, az öcsémnek sem, tudtam, hogy terhesen nem kell rettegnem a macska toxoplazmózistól és a mai napig nincs semmilyen allergiánk.


Azok a gyerekek közt,akik állatokkal nőnek fel, kevesebb allergiás lesz.


A szőr viszont tényleg igaz.

2011. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érveket már jól leírták előttem, én arra térnék ki hogy egyrészt nem igaz hogy mindenhol van alom a lakásban. Nálunk a cica wc a fürdőben van, ott esetleg szétszóródik pár szem de azt minden nap fölsöpröm és kész. Szőr sincs mindenütt, pedig két macskám is van. Igaz porszívózok naponta, és a macskákat is rendszeresen fésülöm. A ruhákat sosem hagyom szanaszéjjel egyébként hogy rá tudjon ragadni a szőr, mindig elrakom a szekrénybe ahova a macskák nem mennek be. Én a benti tartás mellett érvelek illetve hogy felügyelettel vigyük ki őket időnként a szabadba hogy kiszaladgálhassák magukat.
2011. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászólóhoz fűznék: Előtted lévő vagyok) igen, mi is felügyelettel vittük ki a cicákat, csak ezzel az a gond, hogy ha egyszer kiengeded, mindig ott fognak ülni az ajtó előtt és keservesen sírnak. Amikor nincs kedvünk kimenni vlük, ez nem nagy élmény:( Látni, ahogy szomorkodnak, szintén.

Persze, ha van gyerek, ki lehet adni nekik a feladatot-így jártam én is az Öcsémmel. Először élvezet volt, de egy idő után már nyűg egy gyereknek. A többiek is kint játszottak és én nem lehettem velük, mert őriznem kellett a macskákat.

Tehát következetesség kell mindenképp.


Szőr. Egy gyereknek nem tudod megtanítani, hogy ne hagyja elő a ruháit. Még egy férjnek sem:(

Ha agyon ütöm, ha szépen kérem, ha leíratom vele 100x,akkor is ott van szanaszét:(

Max., ha egyedül élsz, vagy egész nap pakolsz a családod után.


A másik, hogy én nem vágyom minden nap porszívózni.


Kinek mennyit ér meg a dolog.


Végezetül: mindezek ellenére bevállalnék a lakásba egy Brit cicát:)

2011. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen megvannak a nehézségei a macskatartásnak, de minek nincsenek?:) Én nagyon-nagyon imádom a macskáimat, nekem egyenértékűek a családtagokkal így szívesen fáradozom értük, bár szerintem nem olyan nagy fáradtság. Lehet hogy a gyerekkel kapcsolatban igazad van, nekünk még nincs gyerekünk, de ha a párom szét hagyja a ruháit akkor az övé macskaszőrös lesz, ez van, ő fogja hordani.:) Én az enyémeket mindig elrakom. A kivitellel kapcsolatban, nálunk nincsen hiszti belőle ha épp nem tudjuk kivinni, elvannak a lakásban is. Hétköznap itthon vagyunk a lakásban és csak hétvégén megyünk ki a telekre. Ott olyan macskabiztos kerítés van amin át nem tudnak szökni (meg nem is csatangolnak nagyon szerencsére) így napközben nem kell rájuk mindig lesni, éjszakára meg bevisszük őket.
2011. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!