Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a cicámat, hogy rágjon?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy elég hülyén hangzik a kérdés, de a fél éves macsekom egyáltalán nem rágja meg a tápot amit kap (teljesen mindegy, hogy száraz, konzerv vagy hús). Ötletem sincs hogy tudnám rávenni. Akinek volt hasonló gondja írjon!
2009. márc. 25. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámnak is ez a gondja kiskora óta - de Ő már 10 éves lesz. Egyszerűen habzsolja be az ételt, nem egyszer előfordult hogy emiatt ki is hányta később. Én úgy próbáltam "rágásra nevelni", hogy kézből etettem egy ideig (akár cicakajával akár párizsival). És mivel lassan adagoltam a kaját, lassan rájött arra, hogy az étel megvárja, nem kell rohanni.. :) Nekem a doki azt mondta, 2 okból nem rág a macsek: ha a fogaival van baj, vagy ha azt hiszi hogy hamar elveszik előle a tányért, és nem kap később - így behabzsol mindent..

Cicám néha még ma is egybe nyeli le az ételt, de szerencsére elég ritkán. Nekem a kézből etetés (kb 2 hétig) szoktatta le erről..

2009. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fáj a foga? Néha azért csinálják ezt, mert begyulladt az ínye, fogköve van vagy lyukas a foga és inkább egyben lenyeli, csak hogy ne kelljen rágnia, ami ugye nagyon fáj neki.
2009. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a fogai rendben vannak,folyton van kajája és soha nem vesszük előle a tálat. A kezemből pedig nem hajlandó semmi elfogadni, inkább megvárja ameddig lerakom neki. Én is azért aggódok mert már többször előfordult, hogy kihányta amit megevett.
2009. márc. 25. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
(Első vagyok) Oh, szegény cica.. :( Lehet hogy hülyeség amit írok, mert már kipróbáltad: és ha villával kicsit "összenyomkodnád" a cicakaját mielőtt odaadod? Tudom, a szárazat nem lehet, de esetleg a normál kajával meg lehetne próbálni...Bár az sem túl jó, ha sosem használja a fogait, nehogy a rágás hiánya miatt tönkremenjenek..:(
2009. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!